Trzeci turniej Tarchomińskich Dzikich Świń

Schedule

Sat Jan 22 2022 at 03:00 pm

Location

Falcon Klub Bilardowy | Warsaw, MZ

Trzeci turniej Tarchomi\u0144skich Dzikich \u015awi\u0144
Advertisement
Klub Falcon i Tarchomińskie Dzikie Świnie zapraszają na " Trzeci turniej Tarchomińskich Dzikich Świń "
Turnieje będą organizowane w klubie Falcon od października 2021r do czerwca 2022r.
Rozgrywki składać się będą z 8 turniejów eliminacyjnych.
UWAGA !!!
Terminy turniejów:
Stała godzina rozpoczęcia turniejów eliminacyjnych 15:00
23 październik
20 listopad
4 grudzień turniej Mikołajkowy nie cykliczny
22 styczeń
12 luty nie cykliczny turniej Walentynkowy
26 marzec
23 kwiecień
21 maj
11 czerwiec
18 czerwiec - turniej Masters
W przypadku zmiany terminu turnieju organizator zobowiązuje się poinformować zainteresowanych zawodników conajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem - informacje takie podane będą na grupowym fanpagu i na stronie klubu Falcon.
2. Wpisowe do wszystkich turniejów z wyjątkiem Masters, wynosi 20zł. Zawodnicy nie będą rozstawiani, tylko rozlosowywani.
Organizatorzy przewidują wpisowe za udział w turnieju Masters w kwocie 20zł. tylko od zakwalifikowanych zawodników.
Wszystkie wpisowe będą pobierane przed rozpoczęciem turnieju oraz z wyprzedzeniem bezpośrednio w klubie Falcon. Do udziału w turnieju można zgłaszać się osobiście w miejscu rozgrywki. Zgłoszenia przyjmowane są maksymalnie do 5 minut przed rozpoczęciem turnieju. Po rozpoczęciu rozgrywek nie jest możliwe dopisanie/zamiana graczy.
3. Organizator gwarantuje nagrody w każdym turnieju eliminacyjnym:
- I miejsce : dyplom
- II miejsce : dyplom
- III miejsce : dyplom
Nagrody za ranking klasyfikacji generalnej TDŚ uzależnione od zebranej puli wpisowego:
I miejsce:
II miejsce:
III miejsce:
IV miejsce:
Nagrody w turnieju Masters:
I miejsce : ......zł + puchar
II miejsce: ......zł + puchar
III miejsce : ......zł + puchar
• Nagrody pieniężne mogą ulec zmianie lub obrać formę rzeczową.
4. W turniejach eliminacyjnych będą również przyznawane punkty za zajęte miejsca, które będą sumowane ze wszystkich turniejów do rankingu głównego (klasyfikacji generalnej) TDŚ
W turnieju Masters udział może wziąć do 16 zawodników najwyżej punktowanych w generalnej punktacji za wszystkie turnieje.
Specyfikacja przebiegu turnieju Master:
Zostanie ogłoszona w późniejszym terminie
Po ustaleniu ilości graczy.
5. Punktacja:
Info na stronie Falcona
6. System rozgrywek :
Podwójne KO do dwóch wygranych legów w "501" double out.
Każdy zawodnik na starcie ma 501 punktów. Główne zadanie polega na zbiciu punktów poprzez rzucanie lotkami do tarczy. Grę rozpoczyna pierwsza osoba która trafi jedną lotką najbliżej pola środka, kolejny leg odwrotne rozpoczęcie. Wartość 501 punktów, z którymi startujemy, zbijamy każdym rzutem. Jeśli wycelujemy w pole o wartości 25, od naszego konta odejmowanych jest 25 punktów. W każdej kolejce mamy trzy rzuty lotkami. Zalecamy oczywiście celować w pola punktowane potrójnie. Najwięcej punktów da nam sektor 20, czyli pole potrójne 20 x 3 = 60 pkt i to jedną lotką. Trzy lotki wcelowane w ten mały sektor da nam tzw. "maxa" 180 punktów. Koniec gry w darta jest chyba najbardziej emocjonującą częścią całej rozgrywki. Gdy udaje nam się zbić już większość punktów staramy się ustawić sumę umożliwiającą nam zakończyć grę przez wrzucenie lotki w pole x 2. Wersja double out jest bardziej wymagająca w grze w darta. Wersja ta różni się nieco zakończeniem. Gdy zostajemy z 8 punktami, aby zakończyć grę, musimy pozbyć się wszystkich 8 punktów w jednym rzucie, ale podwójnie punktowanym, czyli w tym przypadku trafiając w sektor za 4 punkty, ale w pole podwójnie punktowane. Taki rzut podwójnie punktowany daje nam dokładnie 8 punktów i pozwala zakończyć grę. Ta wersja gry w darta jest trudniejsza, bardziej emocjonująca i oczywiście najczęściej rozgrywana na profesjonalnych turniejach.
● Zasady udziału i obowiązki graczy w turniejach:
Na każdym turnieju wszyscy gracze winni kierować się zasadami Fair Play. Nie przeszkadzać innym graczom podczas rozgrywki, zachować odpowiednią odległość od rzucających aby umożliwić grę.
W trakcie turnieju nie można dokonać zmian w zawodnikach. Do turnieju mogą przystąpić tylko osoby, które wniosły opłatę wpisową i wpisały się na listę graczy.
O przebiegu każdej rozgrywki decydują wskazania liczników maszyny z wyjątkiem sytuacji kiedy lotka kończąca tkwi w tarczy w odpowiednim polu, a maszyna nie uznaje wyniku. Lotka taka jest zaliczana niezależnie od wskazań liczników. W innych sytuacjach niezależnych od graczy i organizatorów, przebieg dalszej gry jest kontynuowany pod nadzorem sędziego wyznaczonego z członków TDŚ. Punkty są zliczane także przez sędziego i to on decyduje o wyniku gry.
Wyczytanie zawodnika do pojedynku jest zarazem pierwszym wywołaniem do gry, po upływie 3 minut następuje kolejne wywołanie zawodnika. Jeśli zawodnik po drugim wywołaniu nie przystąpił do gry przegrywa walkowerem. W przypadku opuszczenia gry przez zawodnika podczas trwania turnieju, osoba przegrywa mecz walkowerem, jest odsunięty od dalszej gry w turnieju, nie otrzymuje żadnych punktów za udział w turnieju.
Osoby utrudniające przebieg turnieju zostaną odsunięte od dalszej gry w turnieju i nie otrzymają żadnych punktów bez względu na zajmowaną pozycję w dotychczasowej grze tego turnieju. Jeżeli osoby odsunięte od turnieju za nieprzestrzeganie regulaminu nadal utrudniają przebieg rozgrywek, zostaną ukarane odsunięciem od gry w kolejnym turnieju i nie otrzymują żadnych punktów. Jeżeli podczas kolejnych rozgrywek eliminacyjnych sytuacja się powtórzy, osoby te zostaną zdyskwalifikowane z całego sezonu rozgrywek turniejowych.
7. Dane osobowe.
Zawodnik, który zgłasza chęć uczestnictwa w Turniejach Tarchomińskich Dzikich Świń w darta, zgadza się na przetwarzanie swoich danych osobowych (RODO), przez TDŚ, mieszczący się w Warszawie, ul. Książkowej 9G, w celu:
- Przesyłania informacji o wydarzeniach organizowanych przez wymienioną wyżej drużynę TDŚ w formie SMS, wiadomości Messenger
- umieszczania informacji (imię i nazwisko, pseudonim) o osiągniętych wynikach w ww. wydarzeniach i umieszczania swojego wizerunku w formie zdjęcia na facebooku oraz na tablicach informacyjnych wewnątrz lokalu Falcon będącego miejscem spotkań i rozgrywek TDŚ
Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
* o innych sprawach nieujętych w regulaminie decyduje organizator TDŚ
Advertisement

Where is it happening?

Falcon Klub Bilardowy, Książkowa 9G, 03-134 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

It's more fun with friends. Share with friends