THRILL ME. Historia Leopolda i Loeba

Schedule

Sat Mar 19 2022 at 07:00 pm to Sun Mar 20 2022 at 08:30 pm

Location

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury | Warsaw, MZ

THRILL ME. Historia Leopolda i Loeba
Advertisement
"THRILL ME. Historia Leopolda i Loebba"

Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb – pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię "The Thrill Killers".
Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji.
„Thrill me” to mrożący krew w żyłach musical przedstawiający historię tego legendarnego duetu, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni ** wieku. To studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

zdjęcie: Marek Popowski / MTM
Advertisement

Where is it happening?

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Jagiellońska 26, 03-719 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Mazowiecki Teatr Muzyczny

Host or Publisher Mazowiecki Teatr Muzyczny

It's more fun with friends. Share with friends