The Very Polish Cut Outs Showcase x Dworzec Wodny

Schedule

Sat Jun 04 2022 at 10:00 pm to Sun Jun 05 2022 at 04:00 am

Location

Dworzec Wodny | Warsaw, MZ

Advertisement
Zapraszamy was na pierwszy letni showcase The Very Polish Cut Outs w Warszawie, który odbędzie się w nowej miejscówce o nazwie Dworzec Wodny
zagrają:
Dyyune
https://soundcloud.com/dyyune
Schmoltz
https://soundcloud.com/schmoltz
Zambon
https://soundcloud.com/zambon

Wejście: FREE

----------------------------------------
Od ponad 10 lat label THE VERY POLISH CUT-OUTS, niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej. Robi to w większości poprzez nadawanie im nowego kontekstu, stosując studyjne manipulacje w postaci tzw. editów i remixów. W ten sposób dostosowuje je również do potrzeb współczesnych didżejskich setów oraz wymagań nowoczesnego słuchacza.

Wytwórnia, która powstała z czysto didżejskich pobudek, aby wydawać edity zapomnianych lub mniej znanych polskich utworów, przez ostatnie lata ewoluowała w pełnowymiarowy label, który przyczynił się do wzrostu zainteresowania rodzimą muzyką w kraju jak i zagranicą. Warto wspomnieć tu o takich krążkach jak choćby wydany przez The Very Polish Cut-Outs w 2020 roku archiwalny album „Dotyk” Renaty Lewandowskiej, wydana w tym roku kompilacja „Echo wielkiej płyty”, zawierająca nigdy wcześniej niewydane polskie kompozycje z muzyką elektroniczną z lat 80, czy też entuzjastycznie przyjęte albumy artysty kryjącego się pod pseudonimem Pejzaż. Przez ponad 10 lat działalności label wypromował również wielu nowych utalentowanych krajowych producentów i didżejów, takich jak wyżej wspomniany Pejzaż, duet Holiday80, Karol Aleksander, DJ Duch, Bisti, Dyyune, Old Spice czy też nieistniejący już duet Ptaki.

Sety dj-skie grane przez Zambona oraz związanych z labelem didżejów i producentów pod szyldem The Very Polish Cut-Outs, obfitują w nieoczywistą selekcję polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki. Muzyki, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z minionych lat, wszelakiej maści edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców. Ta od lat szlifowana muzyczna formuła spowodowała, że sety i showcase’y wytwórni stały się niezwykle oryginalnymi i wyjątkowymi wydarzeniami na polskiej scenie klubowej.

Linki:
https://soundcloud.com/polishcutouts
https://www.youtube.com/c/TheVeryPolishCutOuts
https://www.instagram.com/theverypolishcutouts/
Advertisement

Where is it happening?

Dworzec Wodny, ,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

The Very Polish Cut Outs

Host or Publisher The Very Polish Cut Outs

It's more fun with friends. Share with friends