Symphonic metal velikani SIRENIA u Zagrebu! Gosti: The Countess!
Schedule
Sun, 03 May, 2026 at 08:00 pm
UTC+02:00Location
Klub Močvara | Zagreb, GZ
Advertisement
Nakon malo više od četiri godine Sirenia se vraća u Močvaru obilježiti četvrt stoljeća benda! Sjajni Norvežani više nego dobro poznati zagrebačkoj publici, a ljubitelji malo mračnijeg sympho metala još jednom će doći na svoje, pogotovo kad je u pitanju ovako lijep povod. Uz najnoviji singl “Nightside Den” 3. svibnja odsvirat će i presjek bogate karijere s najvećim hitovima. Kao gosti ovog sjajnog koncerta, svirati će gothic metalci The Countess.Early bird je rasprodan! Pretprodajna cijena ulaznica je 32 eura, na dan će ako ih ostane koštati 35 eura. Fizičke ulaznice dostupne su u Dirty Old Shopu.
Sirenia je norveški gothic/symphonic metal bend iz Stavangera, osnovan u siječnju 2001. godine. Spiritus movens cijele priče je Morten Veland, gitarista, vokal, skladatelj i producent, nakon njegova odlaska iz benda Tristania. Od samih početaka Sirenie je zamišljena kao autorski projekt s jasnom vizijom mračnog, melankoličnog i atmosferičnog metala u kojem se spajaju teške gitare, bogate orkestracije, zborovi, ženski vokali i grublji muški vokali, uz povremene elektronske elemente. Prvotno ime projekta bilo je Masters of Sirenia, inspirirano sirenama iz grčke mitologije, što se jasno odrazilo u lirici i općoj atmosferi glazbe.
Debitantski album At Sixes and Sevens (2002.) donio je kompleksan i snažno orkestriran gothic metal te se danas smatra jednim od ključnih izdanja žanra. Sljedeći album An Elixir for Existence (2004.) dodatno je učvrstio status benda i definirao njihov prepoznatljiv mračni i emotivni izraz. Kroz godine Sirenia je postala poznata po čestim promjenama ženskih vokala, među kojima su se istaknule Henriette Bordvik, Monika Pedersen i Ailyn, pri čemu je svaka donijela drugačiju dinamiku i karakter zvuku benda. Album Nine Destinies and a Downfall (2007.) označio je melodičniji i pristupačniji zaokret, dok su kasniji radovi nastavili balansirati između simfonijske raskoši i modernijih metal utjecaja.
U novijoj fazi benda na vokal dolazi Emmanuelle Zoldan, s kojom Sirenia objavljuje nekoliko zapaženih albuma i dodatno osvježava svoj zvuk. Lirski, bend se kontinuirano bavi introspektivnim temama poput egzistencijalne tuge, unutarnjih konflikata, depresije i duhovnog traganja. Unatoč brojnim promjenama postave, Sirenia je zadržala snažan i prepoznatljiv identitet zahvaljujući Velandovoj dosljednoj autorskoj viziji te ostaje jedno od najdugovječnijih i najutjecajnijih imena gothic metal scene, poznato i po snažnim, emotivno nabijenim koncertnim nastupima diljem Europe i svijeta, a hrvatska publika to itekako dobro zna. Dan nakon bend će nastupiti u beogradskoj Zappa Barci, također u organizaciji Hangtimea.
FB: https://www.facebook.com/sirenia
YT:
IG: https://www.instagram.com/sireniabandofficial/
SP: https://open.spotify.com/artist/5FXMcILCOMjljRTV6cLoiE
The Countess je gothic bend iz Sinja osnovan 2017. godine inspiriran fantastičnom literaturom i zvukom gothic metal veterana s kraja minulog tisućljeća. Zvuk benda definiraju neoklasične melodije, moćni riffovi, energičan ritam i kombinacija dubokih muških i visokih ženskih vokala po uzoru na Nightwish, Therion i Theatre of Tragedy. Od samog početka koncertno su aktivni te nastupaju po brojnim klubovima i festivalima, a vrijedi istaknuti i da su pobjednici Metal Days New Forces natjecanja. Prošle su godine sudjelovali na Fairy Folk Touru u poljskim gradovima Czestochowa, Katowice, Poznanj i Wroclav uz mnoge druge europske bendove. The Countess je početkom svibnja 2023. izbacio svoj dugoočekivani album pod nazivom “Sacramental” koji su u potpunosti snimili i producirali članovi benda u kućnom studiju u Sinju. Kao najavu albuma bend je snimio video spot za pjesmu “MWC”, te je u svibnju 2024. snimljen video spot za pjesmu “Send the Raven”. Debitantski album “Sacramental” odlično su prihvatili i kritika i publika iz različitih dijelova svijeta.
The Countess su:
Marija Marković – vokal
Marko Bešlić – gitara, vokal
Petar Radović – gitara, vokal
Martin Botica – bas gitara
Bruno Delonga – klavijature
FB: https://www.facebook.com/thecountessband
YT: https://www.youtube.com/@thecountessband437
IG: https://www.instagram.com/the_countess_official/
Vidimo se 3. svibnja u Močvari, osigurajte svoje ulaznice na vrijeme!
Advertisement
Where is it happening?
Klub Močvara, Močvara, Trnjanski nasip, HR-10000 Zagreb, Hrvatska, Zagreb, CroatiaEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.














![Balkan's Finest w. SMOKE MARDELJANO [06.03.2026.]](https://cdn-ip.allevents.in/s/rs:fill:500:250/g:sm/sh:100/aHR0cHM6Ly9jZG4tYXouYWxsZXZlbnRzLmluL2V2ZW50czcvYmFubmVycy82M2YxZWYwZWIxMDc3NDMwNTgwMTk1NTk2YTZjZGQyMjU2NDdhODM5YTA4Njc1OWM0OTEyMGNmZWNkMzkwYzkzLXJpbWctdzEyMDAtaDYzMC1kYzA0MDQwNC1nbWlyP3Y9MTc3MTQ3NzY1Nw.avif)




