Swoboda ruchu - warsztaty Feldenkraisa we Wrocławiu.

Schedule

Sat, 11 Apr, 2026 at 03:00 pm to Sun, 12 Apr, 2026 at 02:00 pm

UTC+02:00

Location

W Przestrzeni - Instytut Rozwoju | Wroclaw, DS

Advertisement
Czy marzysz o ruchu lekkim jak oddech? O ciele, które w ruchu nie hamuje, lecz płynie?

Zapraszamy Cię na warsztaty, na których z czułością, uważnością i łagodnością odkrywamy, co to znaczy poruszać się z lekkością i swobodą. Odkrywamy świadomość poprzez ruch.

By to osiągnąć stawiamy pierwszy krok - uczymy się zauważać swoje granice - momenty i miejsca na mapie swojego ciała i umysłu, gdzie ruch dociera i pojawia się opór. Umiejętność zatrzymania się w tym miejscu, bez forsowania się by pójść dalej, to pierwszy krok do zrozumienia czym jest uważny ruch i pierwszy krok do zadbania o siebie.

To, z czym się zetkniemy w tym miejscu, warto potraktować z szacunkiem i z czułością otulić jeśli trzeba. Bez osądu, bez oceny. Stopniowo, nasz układ nerwowy zwiększy zakres tego co możliwe.

Poprzez delikatne, świadome ruchy napięcia mięśniowe łagodnie ustępują. Układ nerwowy pozwala sobie odpocząć – a w ciszy i akceptacji rodzi się spokój.
Te warsztaty to między innymi zaproszenie do odkrywania nowych, bardziej subtelnych wariantów ruchu, by zastąpić te, które już nam nie służą.

To proces i nie zawsze zmiana wydarza się z dnia na dzień, chodź czasem tak bywa. Przydaje się cierpliwość, ciekawość i eksploracja -- dzięki nim odpuszczamy z każdym krokiem to, co już zbyteczne i odkrywamy nowe możliwości ruchu.

Ilu warsztatów potrzebujesz by odzyskać swobodę ruchu? Jak często i jak długo "musisz" wracać do nagrań lub ćwiczyć z pamięci by poczuć na nowo, lub po raz pierwszy w życiu, swobodę ruchu?

To zależy. Zależy od tego z czym przychodzisz i jak wygląda Twoja codzienna aktywność ruchowa.

Zapraszam Cię by doświadczyć w grupie tego co jest możliwe w przestrzeni warsztatowej. Masz swoje tempo, własne granice i wypracowane wzorce ruchowe. Być może kolejnym krokiem będzie uczenie się jak zarządzać tempem ruchu. Dynamika zmiany będzie zatem indywidualna.

Nie chodzi o natychmiastowe „naprawienie” czegokolwiek — to proces odkrywania, jak być w kontakcie z własnym ruchem, emocjami, ciałem i umysłem. Być może po raz pierwszy podarujesz sobie taki czas, czas dla siebie.

Niektórzy opisują zmianę jako przesunięcie „z oporu do akceptacji”, „z ciągłego napięcia do naturalnej łagodności”. I jeśli czasami efekty pojawiają się w trybie "instant" zachęcam Cię by być również w otwartości na skorzystanie z opcji "slow". Nie warto przyspieszać Twojego indywidualnego tempa, każda taka próba będzie "wejściem z butami" w przestrzeń, która potrzebuje łagodności i czasu.

Warsztaty pozwalają usłyszeć co ciało ma do powiedzenia a ono czasem szepcze, czasem krzyczy. Uczymy się słuchać jego sygnałów i reagować na nie z życzliwością i czułością.

W efekcie oddychasz swobodniej, masz lepszą koordynację, odczuwasz bardziej naturalny przepływ w ciele.

Po warsztatach otrzymasz nagrania audio lekcji z warsztatów, by kontynuować we własnym zakresie i by móc dołączyć po raz kolejny jeśli zechcesz kontynuować praktykę na kolejnych warsztatach o nowej tematyce. Online, stacjonarnie, w formie weekendowej lub na warsztatach wyjazdowych.

Możesz również w przyszłości skorzystać z uzupełnienia warsztatów sesją indywidualną Metody Feldenkraisa (integracja funkcjonalna). O szczegóły zapytaj prowadzącego.

JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Warsztaty składają się z praktycznych zajęć ruchowych (lekcji). Każdy porusza się w zgodzie ze sobą, bez porównywania się z pozostałymi osobami. Między zajęciami są przerwy i czas na pytania i dzielenie się wrażeniami. Przyda się wygodny luźny i ciepły strój, praktykujemy bez obuwia.

DLA KOGO
✨ Dla tych co w ciągłej gotowości i napięciu.
✨ Dla zmęczonych i przebodźcowanych.
✨ Dla wszystkich, którzy chcą odzyskać kontakt ze sobą i swoim ciałem.
✨ Dla chcących podarować ciału czułość, w miejscach, które szczypią, pieką, doskwierają.
✨ Dla szukających nowych inspiracji w pracy z klientami, pacjentami.
✨ Dla wszystkich chętnych i ciekawych Metody Feldenkraisa.
Jeśli masz wątpliwość czy ta forma ruchu jest dla Ciebie, napisz na: [email protected]
Jeśli wolisz porozmawiać telefonicznie zaznacz to proszę w mailu.

PROWADZĄCY
Krzysztof Baszton – jestem certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa (CFP). Praktykuję ją od 16 lat. Jestem członkiem Francuskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Prowadzę zajęcia grupowe w formie warsztatów online oraz stacjonarnie na terenie całej Polski.
Ukończyłem również zaawansowane szkolenie z Metody Feldenkraisa pod kierunkiem Jeffa Hallera.
Z pochodzenia jestem Ślązakiem, z zamiłowania śpiewakiem, zakochanym w śpiewie tradycyjnym i eksploracji uważnego ruchu. Jestem absolwentem i b. współpracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego, przez 9 lat pracowałem również w dużej korporacji. Uwielbiam majsterkować i uczyć się nowych rzeczy, w ubiegłym roku ukończyłem kurs pilarza - drwala, przede mną kurs arborystyczny.

OPINIE PO WARSZTATACH
Warsztaty to dla mnie duże pozytywne zaskoczenie. Od paru lat praktykuję jogę, a jednak ta metoda pokazała mi całkiem nowy sposób pracy z ciałem, bardzo spokojny, relaksujący i naturalny. Ruchy są proste, delikatne i przyjemne. Efekty w postaci zwiększenia zakresu, płynności i komfortu ruchu można wyraźnie odczuć już na końcu każdej lekcji.
-- Magdalena
Więcej opinii pod poniższym linkiem
https://www.facebook.com/Feldenkraisandvoice/reviews

*********************************
INFORMACJE ORGANIZACYNE
*********************************
KIEDY
11-12 kwietnia
sobota 15:00-20:00
niedziela 10:00-14:00

GDZIE
Wrocław
Instytut Rozwoju w Przestrzeni
Plac Solny 16, 1 piętro , p.101
(Budynek Starej Giełdy)

INWESTYCJA
390 zł/os - płatność przy zgłoszeniu 2 osób i więcej
430 zł/os - standard

W razie rezygnacji do 30 dni przed warsztatami zwracamy całą wpłaconą kwotę, do 14 dni przed – 50%, po tym terminie wpłaty nie zwracamy. Wpłatę można wykorzystać na nagrania audio z warsztatów lub znaleźć kogoś na swoje miejsce.

ZGŁOSZENIA I PŁATNOŚCI
Aby wziąć udział należy zgłosić się mailowo: [email protected], w tytule "Feldenkrais we Wrocławiu 11-12.04".
Przed dokonaniem wpłaty proszę upewnić się mailowo czy są jeszcze wolne miejsca.
Miejsce gwarantuje przelew do 3 dni od dnia zgłoszenia. Brak płatności w tym czasie przenosi automatycznie na listę rezerwową.
Istnieje możliwość otrzymania faktury.
Dane do przelewu
Aneta Jakubiec- Pińczuk
98249000050000400080525349
Alior Bank
tytułem: Metoda Feldenkraisa 11-12.04
Lub BLIK
Aneta Jakubiec- Pińczuk
501 406 102
tytułem: Metoda Feldenkraisa 11-12.04
Advertisement

Where is it happening?

W Przestrzeni - Instytut Rozwoju, plac Solny 16, 50-062 Wrocław, Polska, Wroclaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Metoda Feldenkraisa - Krzysztof Baszton

Host or Publisher Metoda Feldenkraisa - Krzysztof Baszton

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Wroclaw

World Flower Show - \u015awiatowa Wystawa Ro\u015blin - Tarczy\u0144ski Arena Wroc\u0142aw
Sat, 11 Apr at 10:00 am World Flower Show - Światowa Wystawa Roślin - Tarczyński Arena Wrocław

Tarczyński Arena Wrocław

\u015awiatowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulent\u00f3w - Tarczy\u0144ski Arena Wroc\u0142aw
Sat, 11 Apr at 10:00 am Światowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulentów - Tarczyński Arena Wrocław

Tarczyński Arena Wrocław

R\u00f3wnania r\u00f3\u017cniczkowe jako uniwersalny j\u0119zyk opisu fundamentalnych praw natury i dynamiki \u015bwiata
Sat, 11 Apr at 11:15 am Równania różniczkowe jako uniwersalny język opisu fundamentalnych praw natury i dynamiki świata

pl. Maxa Borna 9, 50-204 Wroclaw, Poland

Warsztat Pozycje Odwr\u00f3cone i Filozofia Jogi - RKD V zjazd - mo\u017cna do\u0142\u0105czy\u0107
Sat, 11 Apr at 12:00 pm Warsztat Pozycje Odwrócone i Filozofia Jogi - RKD V zjazd - można dołączyć

ul.Podwale 37/38, 50-040 Wroclaw, Poland

Wroc\u0142aw: Wieczorek po\u017cegnalny
Sat, 11 Apr at 04:00 pm Wrocław: Wieczorek pożegnalny

Radio Wrocław

Osiecka, Grechuta - niezapomniane piosenki | 11.04.2026 | MOKIS Ole\u015bnica
Sat, 11 Apr at 06:00 pm Osiecka, Grechuta - niezapomniane piosenki | 11.04.2026 | MOKIS Oleśnica

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy

CONCERTS
ANNA MARIA JOPEK Z ZESPO\u0141EM | 11.04.2026 | Oborniki \u015al\u0105skie
Sat, 11 Apr at 07:00 pm ANNA MARIA JOPEK Z ZESPOŁEM | 11.04.2026 | Oborniki Śląskie

Dworcowa 26, 55-120 Oborniki Slaskie, Poland

CONCERTS MUSIC
Folk po europejsku \u2013 od Ravela po Fado\u2026 - S\u00e9rgio Pires \/ Jerzy Chwastyk
Sat, 11 Apr at 07:00 pm Folk po europejsku – od Ravela po Fado… - Sérgio Pires / Jerzy Chwastyk

Oratorium Marianum

CONCERTS MUSIC
Public Speaking Mastery for Professionals \u2013 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Tue, 18 Nov at 09:00 am Public Speaking Mastery for Professionals – 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS PUBLIC-SPEAKING
Mastering Professional Presentation Skills \u2013 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Tue, 18 Nov at 09:00 am Mastering Professional Presentation Skills – 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS STORYTELLING
Train the Trainer: 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Thu, 20 Nov at 09:00 am Train the Trainer: 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS STORYTELLING
Peak Energy & Productivity Skills \u2013 1 Day Workshop in Wroc\u0142aw
Wed, 03 Dec at 09:00 am Peak Energy & Productivity Skills – 1 Day Workshop in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS BUSINESS
Organizational Savvy & Political Intelligence \u2013 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Wed, 03 Dec at 09:00 am Organizational Savvy & Political Intelligence – 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS
Decision-Making Under Uncertainty \u2013 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Fri, 05 Dec at 09:00 am Decision-Making Under Uncertainty – 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS BUSINESS
Decision-Making Under Uncertainty \u2013 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Fri, 05 Dec at 09:00 am Decision-Making Under Uncertainty – 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS BUSINESS
Digital Emotional Intelligence for Hybrid Teams \u2013 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Mon, 08 Dec at 09:00 am Digital Emotional Intelligence for Hybrid Teams – 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS
Digital Emotional Intelligence for Hybrid Teams \u2013 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Mon, 08 Dec at 09:00 am Digital Emotional Intelligence for Hybrid Teams – 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS MEETUPS
Intro to CCNA Networking: Hands-On 1 Day Session in Wroc\u0142aw
Fri, 12 Dec at 09:00 am Intro to CCNA Networking: Hands-On 1 Day Session in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS
Intro to HTML, CSS & JS: Hands-On 1 Day Course in Wroc\u0142aw
Sat, 13 Dec at 09:00 am Intro to HTML, CSS & JS: Hands-On 1 Day Course in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS
Career Success: 1 Day Resume & Interview Workshop in Wroc\u0142aw
Sat, 13 Dec at 09:00 am Career Success: 1 Day Resume & Interview Workshop in Wrocław

For more information on venue address, reach out to "[email protected]"

WORKSHOPS CONTESTS

What's Happening Next in Wroclaw?

Discover Wroclaw Events