SVĚTOVÁ VÝSTAVA ORCHIDEJÍ S VELIKONOČNÍ VÝSTAVOU A LABSKÉ ZÁMKY

Schedule

Sat Mar 28 2026 at 06:15 am to 09:10 pm

UTC+01:00

Location

Praha Hl. Nadrazi | Prague, PR

Advertisement

Rezervace a více info zde:
https://www.engeltour.cz/orchideje/
Termíny:
čtvrtek 26. 3. 2026 -s návštěvou kvetoucí kamélie na zámku Pillnitz
pátek 27. 3. 2026 - s návštěvou kvetoucí kamélie na zámku Pillnitz
sobota 28. 3. 2026 - s návštěvou Labských zámků
neděle 29. 3. 2026 - s návštěvou Labských zámků

PROGRAM:
čt 26. 3. a pá 27. 3.
* 6.47 - odjezd rychlíkem z Prahy, hl.n.
* možnost přistoupit cestou: Praha - Holešovice 6.57, Praha - Podbaba 7.02 Kralupy nad Vltavou 7.19, Roudnice nad Labem 7.44, v Lovosicích v 7.59 a Ústí nad Labem v 8.16
* návazné přestupy Děčín a Bad Schandau
* 9.35 - příjezd do Pirny
* přejezd autobusem na zámek Pillnitz
* procházka po zámeckém parku, možnost návštěvy skleníku s kvetoucí kamélií (kvete od půlky února do půlky dubna) a Palmového skleníku

so 28. 3. a ne 29. 3.
* 6.47 - odjezd rychlíkem z Prahy, hl.n.
* možnost přistoupit cestou: Praha - Holešovice 6.57, Praha - Podbaba 7.02 Kralupy nad Vltavou 7.19, Roudnice nad Labem 7.44, v Lovosicích v 7.59 a Ústí nad Labem v 8.16
* návazné přestupy Děčín a Bad Schandau
* 9.58 - příjezd do Drážďan
* pro zájemce přejezd tramvají k Labským zámkům ve čtvrti Loschwitz - tři zámky umístěné vedle sebe s pěkným výhledem - procházka kolem zámků (kdo se nebude chtít účastnit může si v Drážďanech udělat vlastní program)
**********************************************************************
ODPOLEDNÍ PROGRAM PRO VŠECHNY TERMÍNY
* společný přejezd na výstaviště v Drážďanech
* návštěva Světové výstavy orchidejí spojené s Velikonoční výstavou a trhy
* poté přejezd k nádraží, kde ještě zbyde čas na nákup
* 17.29 odjezd vlakem do Prahy s návaznými přestupy v Děčíně a Bad Schandau
* 21.10 příjezd do Prahy, hl.n., možnost výstupu po trase
Cena:
Dospělí 530 Kč
Mládež 15 - 18 let, studenty 18 - 26 (nutný ISIC) a seniory 65+ 490 Kč
Děti do 14.9 let 450 Kč

Cena zahrnuje:
veškeré jízdné: vlakem z Prahy do Drážďan a zpět, jízdné dopr.prostředky v rámci daného programu, služby delegáta

Cena nezahrnuje:
Vstupné na výstavu orchidejí: 14 EUR za dospělou osobu, 11 EUR senioři 65+ a mládež 15 - 18let, 5 EUR za dítě do 14 let
Vstupné do parku na zámku Pillnitz je zdarma, zaplatíte pouze pokud půjdete do skleníku s kamélií 5 EUR, děti do 16 let zdarma
Světová výstava orchidejí a jarní veletrh
Největší a nejkrásnější mezinárodní výstava orchidejí v Evropě. Pěstitelé ze 4 kontinentů vytvoří v HALLE 1 fascinující přehlídku 20.000 rostlin a 100.000 květů.
Výstava orchidejí se koná v rámci jarního veletrhu DRESDNER OSTERN, největší a nejoblíbenější veletrh v Drážďanech, zve tradičně krátce před Velikonocemi, na výstaviště MESSE DRESDEN. Pestrá škála nabídek z oblasti zahrady, zvířat, řemesel, rodiny a volného času spolu s jarním trhem dýchnou na návštěvníky jarní náladu. Na výstavišti bude zastoupeno na 350 vystavovatelů.
DRESDNER OSTERN 2023 mit Internationaler Orideenausstellung (youtube.com)
Zámek Pillnitz s kvetoucí kamélií
Kamélie v zahradě zámku Pillnitz je každé jaro obsypána nalitými pupeny a vypadá jako obří karmínově zářící drahokam. Každý podzim obléká svůj skleněný zimník, který ji chrání až do května. Skleník je každý rok veřejnosti přístupný zpravidla již od února až do poloviny dubna. Obdobím hlavního rozkvětu kamélie bývá zpravidla březen.
Desítkami tisíc zářících květů vítá každoročně v předjaří drážďanská kamélie návštěvníky zámecké zahrady v Pillnitz. Obří keř s obvodem 35 a výškou 9 metrů pokryjí jej tisíce karmínově červených zvoncovitých květů a se žlutým středem. Kdo by čekal úchvatnou vůni, bude zklamán. Květy jsou bez jakékoli vůně či zápachu.
Stáří kamélie přezdívané »Grand Dame« není přesně známo. Roku 1776 byla v květináči importována až z Japonska a její cesta do Pillnitz vedla přes londýnskou Královskou botanickou zahradu v Kew. V roce 1801 kamélii (latinsky "camellia japonica" tedy kamélie japonská patří do čeledi čajovníkovitých) dvorní zahradník Carl A. Terscheck přesadil na její současné místo. Během svého života dosáhla kamélie i přes různá úskalí úctyhodných rozměrů.
Díky ochraně proti mrazu přežila kamélie v pillnitzké zámecké zahradě více než dvě století, čímž se stala nejstarší a největší kamélií severně od Alp. Zprvu kamélii přes mrazem chránil vytápěný dřevěný domek. Roku 1992 byl pro tento značně vzrostlý keř vystavěn velký skleník s ocelovými ochozy uvnitř. Tento 54tunový skleník se pohybuje na ocelové kolejnici a může tak kamélii od října do května zakrývat. Velká dvoukřídlá vrata umožňují, aby se obrovský keř bez újmy na zdraví skryl před mrazem a při teplotě 4-6 °C přezimoval. Klima ve skleníku hlídá počítač, který automaticky řídí teplotu, ventilaci, vlhkost a zastínění.
Labské zámky
Labské zámky (německy Elbschlösser) je trojice staveb vybudovaných ve stejném stylu a ve stejné době vedle sebe na vyvýšeném břehu Labe v Drážďanech. Přestože se jedná o samostatné objekty, působí zcela jednotně. Od břehu Labe je oddějují úžké Labské louky, vinice a terasy, na hřeběni svahu přecházejí v souvislé lesy.

Albreschtsberg je stavbou nejvýraznější. Inspirací byly Villa Medici v Itálii, financování zajistil pruský princ z předčasně vyplacených dědických podílů. [Součástí výstavby bylo i náročné zpevnění základů na drobivém podkladu písčitého svahu. Původní velkolepý projekt tak nebyl nakonec v plném rozsahu realizován z důvodu finančního vyčerpání, což se projevilo především v oblasti teras. Později zámek přešel do dědictví Albrechtova syna Wilhelma von Hohenau. Vyplacením jeho dluhů z hazardu přešel zámek do majetku města Drážďan
Zámek Lingner známý též jako Villa Stockhausen, byl stavěn spolu s Albrechtsbergem za stejného finančního krytí. Byl zamýšlen jako sídlo princova komořího barona Alberta von Stockhausen. V roce 1906 se zámek stal majetkem drážďanského podnikatele a mecenáše Karla Augusta Lingnera, který získal obrovské majetky výrobou ústní vody Odol. Ten daroval ve své závěti zámek městu za podmínky, že obyvatelé budou mít volný přístup do všech venkovních i vnitřních prostor a že v hlavní budově bude restaurace s nejnižšími cenami v okolí
Zámek Eckberg nechal vystavět podnikatel v oboru textilu Johann Daniel Souchay, především s ohledem na budování skleníků a zahrad. Stejně jako u předchozí stavby i tato přešla do majetku podnikatele v oboru dentální hygieny. Tentokráte se majitelem stal Gustav Ottomar von Mayenburg, který k milionovým finančním zdrojům přišel díky zubní pastě Chlorodont. Za jeho vlastnictví došlo k botanickému rozvoji exteriérů a nádherné zahradnické výtvory byly každoročně zpřístupňovány veřejnosti.

Více zde: https://www.engeltour.cz/orchideje/
Advertisement

Where is it happening?

Praha Hl. Nadrazi, Prague, Czech Republic

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
V\u00fdlety pro radost

Host or Publisher Výlety pro radost

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Prague

Bachata Dominant party in Lavka
Fri, 27 Mar at 08:30 pm Bachata Dominant party in Lavka

Lávka

PARTIES ENTERTAINMENT
SEX-POSITIVE PARTY \/\/ MARCH MADNESS BIG EDITION
Fri, 27 Mar at 10:00 pm SEX-POSITIVE PARTY // MARCH MADNESS BIG EDITION

Prague

PARTIES ENTERTAINMENT
Andromedik in Praha
Fri, 27 Mar at 10:00 pm Andromedik in Praha

Epic Prague

ENTERTAINMENT CONCERTS
Last Laugh of the Night - 27th March
Fri, 27 Mar at 10:30 pm Last Laugh of the Night - 27th March

Malostranské náměstí 264/7, 11899 Prague, Czech Republic

COMEDY
Vidl\u00e1ck\u00e9 V\u00e1lky VII.
Sat, 28 Mar at 08:00 am Vidlácké Války VII.

Menhiry Tři Bohyně

OBEDIENCE TENDING KEMP 2026 TACHYON
Sat, 28 Mar at 08:00 am OBEDIENCE TENDING KEMP 2026 TACHYON

Tachyon Sport Arena

SPORTS WORKSHOPS
KOSTELECK\u00c9 LESY - 120\/140km v\u00fdzva UltraBikers Cupu
Sat, 28 Mar at 09:00 am KOSTELECKÉ LESY - 120/140km výzva UltraBikers Cupu

Černokostelecký pivovar

TRIPS-ADVENTURES
Vesm\u00edrn\u00e9 hr\u00e1tky
Wed, 11 Feb at 03:30 pm Vesmírné hrátky

Pražská 601, Mníšek pod Brdy

\ud83d\udc7e Vernis\u00e1\u017e v\u00fdstavy Sahej Rahal: Beyond the City of Time | Exhibition Opening
Wed, 11 Feb at 07:00 pm 👾 Vernisáž výstavy Sahej Rahal: Beyond the City of Time | Exhibition Opening

Galerie Rudolfinum

EXHIBITIONS ART
Bear Pride Czechia & Election Mr Bear Czechia 2026
Thu, 12 Feb at 06:00 pm Bear Pride Czechia & Election Mr Bear Czechia 2026

Prague, Czech Republic

PARTIES ENTERTAINMENT
V\u00fdstavou Joel-Peter Witkin: Rozbit\u00fd sv\u011bt s kur\u00e1torem
Thu, 12 Feb at 06:00 pm Výstavou Joel-Peter Witkin: Rozbitý svět s kurátorem

DOX

ART LITERARY-ART
Vernis\u00e1\u017e v\u00fdstavy: AlliV - Alena Spruijtov\u00e1
Fri, 13 Feb at 07:00 pm Vernisáž výstavy: AlliV - Alena Spruijtová

28. Pluku 119/33, 10000 Prague, Czech Republic

Valentine Furry Snakes 2026
Sat, 14 Feb at 07:00 am Valentine Furry Snakes 2026

ZŠ Bratří Venclíků

VALENTINES-DAY
MINER\u00c1LY A DRAH\u00c9 KAMENY \u2013 JARO
Sat, 14 Feb at 10:00 am MINERÁLY A DRAHÉ KAMENY – JARO

Hotel Olympik

V\u00e1clav \u0160p\u00e1la: Kytky
Sat, 14 Feb at 10:00 am Václav Špála: Kytky

U Sovových mlýnů 2, 118 00 Prague, Czech Republic

ART LITERARY-ART
Valerian Karou\u0161ek, Ji\u0159\u00ed Nov\u00e1k \u2013 Nitro zem\u011b, k\u0159\u00eddla, d\u00e1lky
Sat, 14 Feb at 10:00 am Valerian Karoušek, Jiří Novák – Nitro země, křídla, dálky

Museum Kampa

BUSINESS EXHIBITIONS
Miss Ko\u010dka 2026
Sat, 14 Feb at 12:00 pm Miss Kočka 2026

Radlická, 158 00 Praha, Česko

Ob\u0159\u00ed model planety Zem\u011b poprv\u00e9 v Praze!
Sat, 14 Feb at 08:00 pm Obří model planety Země poprvé v Praze!

Praha City ❤

Vernis\u00e1\u017e v\u00fdstavy \ud83d\udfe2 Aneb, jak se m\u00e1\u0161 bobraz?
Wed, 18 Feb at 06:00 pm Vernisáž výstavy 🟢 Aneb, jak se máš bobraz?

Zelená Perla

What's Happening Next in Prague?

Discover Prague Events