Stemingsfull førjulskonsert på Halvorsenhytta
Schedule
Sat, 05 Nov, 2022 at 11:00 am
Location
Halvorsenhytta | Asker, AK
Advertisement
Stemningsfull førjulskonsert på Halvorsenhytta!AKMF har vår tredje konsert i samarbeid med DNT Asker turlag
Klokken 11.00 møtes vi på utfartsparkeringen i Holtsmarksvei ved Semsvannet, og går opp til Halvorsenhytta i samlet flokk. Konserten starter når alle er kommet opp.
Høyt over Asker og Semsvannet ligger en tømmerhytte, som ble bygd i det forrige århundret.
Her oppe er det kanskje allerede litt snø på trærne og inne blir det fyr på peisen, noe godt å spise og stemningsfull musikk av komponisten Johan Halvorsen som en periode var medeier i Hytta. I år har vi plukket frem Halvorsen musikk inspirert av julen. Så dette blir en førjulskonsert med kjente og kjære toner.
Blir vi mange, deler vi oss i to grupper. En gruppe er på konsert, mens den andre gruppen tar en matpause, så bytter vi. Varighet på konserten er ca 30 minutter.
Johan Halvorsen fra Drammen var komponist, fiolinist og dirigent. Han var mest kjent for å dirigere Nationaltheaterets orkester i nesten 30 år, og for å ha komponert en rekke kjente verker, blant annet Bojarenes inntogsmarsj, og ikke minst musikken til «Reisen til Julestjernen».
Medvirkende:
Vebjørn Stuksrud - fiolin
Pia Borgli - forteller
Øystein Skre - sang
Cecilie Cathrine Ødegården - sang
Kristin Lunde - piano
Vi ønsker velkommen til en opplevelse med tur, mat og musikk!
Advertisement
Where is it happening?
Halvorsenhytta, Sandungveien,Asker, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.