Spoonful of Blues

Schedule

Sat Dec 06 2025 at 04:00 pm to 06:30 pm

UTC+01:00

Location

Youngstorget 3, 0181 Oslo, Norway | Oslo, OS

Advertisement
Bandet Spoonful of Blues fra Bluesbyen Notodden har bak seg et fantastisk og suksessfylt år i 2024 med mengder av utsolgte klubbkonserter og ekstatiske festivalopptredener. Den gode responsen ville rett og slett ingen ende ta. 2025 har fortsatt der 2024 sluttet – med utsolgte konserter. Nylig kom bandet hjem fra turne i Danmark med fulle hus og invitasjoner om å komme tilbake for ny turne. Flere av Notodden-bandets kommende konserter er allerede utsolgt lang tid på forhånd.
Omtaler som «årets konsert», «tidenes beste», «gullmedaljekonsert», «magisk konsert», «En konsert med følelsene på utsida av jakka» går igjen hos publikum, arrangører og media etter bandets konserter. «Gåsehud og følelser i en fantastisk konsert», skrev avisa Telen etter deres opptreden på Notodden.
Fra Colorline Blues Cruise 2024 rapporterte Blues News: «Spoonful of Blues har sine trofaste fans og mange av dem var med på denne turen. Spoonful gjorde stor lykke. Publikum bidro med fullt dansegulv. Bandet avsluttet med sin hit, Here we go again - og det er akkurat det Spoonful-toget gjør, og det som gjør at bandet elskes av sine fans».
Etter suksess og en stor mengde konserter i året som har vært, er Spoonful of Blues klare for nye kalenderfestede opptredener både i inn- og utland. Spoonful of Blues er et band i kjempeform og som gleder seg til å underholde publikum i hele 2025.
2024 var det første året med ny besetning i Spoonful of Blues etter at gitarist Morten Omlid gikk bort i november 2023. Nå turnerer bandet med Omlid sine tidligere gitarelever, Øystein Ytterbø og Jens Fjelle. Det har vært en ubetinget suksess. Bandmedlemmene Jostein Forsberg, Eskil Aasland og Tony Caddle styrer skuta videre, og publikum har omfavnet de nye gitaristene. Bandet låter tett og mektig, og konsertene og låtene har fått nytt liv med to gitarer og mye ung energi.
Spoonful of Blues slapp i slutten av november 2023 sitt nye album «Songs From Notodden Norway». Albumet fikk knallsterke anmeldelser i media og bandet opplevde stor interesse fra utenlandske radiostasjoner. Albumet gikk rett inn på Top 40 Blues Radio Playlist i England. Der den lå i tre måneder og med to av månedene inne på Top 10. Anmelderne omtalte «Songs From Notodden Norway» som Spoonful of Blues sitt aller beste album. Albumet ble også nominert til Spellemann.
Da alt skulle være bare glede, slo tragedien ned som en bombe i bandet da gitarist Morten Omlid døde samtidig som albumet kom på markedet, og kun en dag før Spoonful of Blues skulle starte sin lanseringsturne. Bandet var i sjokk og turneen ble avlyst.
Spoonful of Blues holdt en magisk minnekonsert for Morten Omlid med utsolgt hus i Drammen. Til konserten hentet Spoonful of Blues inn Jens Fjelle og Øystein Ytterbø som gitarister. Begge er tidligere gitarelever av Morten Omlid og hører til den nye generasjonen av dyktige gitarister i bluesfamilien på Notodden.
Publikum ble imponert over hvor overbevisende Fjelle og Ytterbø spilte både gamle Spoonful-hits og låtene fra det nye albumet. Fansen trykket de to unge gitaristene til sitt bryst, og mange uttrykket ønske om at bandet måtte fortsette å turnere og ta med seg de to tidligere elevene av Morten Omlid. Og det er det som har skjedde. Nå spiller bandet for fulle hus og mottakelsen er overveldende.
Med to gitarister får bandet et friskt og fyldig lydbilde, og både gamle og nye Spoonful-låter fremstår som sikre publikumsvinnere. Publikum har virkelig trukket denne nye utgaven av Spoonful of Blues til sitt bryst. Gled deg til å høre dette favorittbandet fra Notodden spille låter fra sin store sangkatalog med en fantastisk ny besetning.
Spoonful of Blues er:
Jostein Forsberg: vokal, munnspill
Eskil Aasland: trommer, vokal
Tony Caddle: bass
Øystein Ytterbø: gitar, vokal
Jens Fjelle: gitar, vokal
Billetter kjøpes på TicketCo eller i døra: 300/350 (medlem i en bluesklubb/ordinær pris) Studenter og alle under 30 år kommer inn for 100,– kroner billetten. Dørene åpner kl. 14.
Advertisement

Where is it happening?

Youngstorget 3, 0181 Oslo, Norway, Youngstorget 3, 0181 Oslo, Norge, Oslo, Norway

Event Location & Nearby Stays:

Oslo Bluesklubb

Host or Publisher Oslo Bluesklubb

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Oslo

Thylacine in Oslo
Fri, 05 Dec at 08:00 pm Thylacine in Oslo

Parkteatret Scene

ENTERTAINMENT CONCERTS
Undertakers Cirkus
Fri, 05 Dec at 09:00 pm Undertakers Cirkus

Herr Nilsen

MUSIC ENTERTAINMENT
Sam Paganini in Oslo
Fri, 05 Dec at 11:00 pm Sam Paganini in Oslo

Jæger

ENTERTAINMENT CONCERTS
Jazzcaf\u00e9 med Big Chief
Sat, 06 Dec at 01:30 pm Jazzcafé med Big Chief

Stortorvets Gjæstgiveri

MUSIC ENTERTAINMENT
Sat, 06 Dec at 06:00 pm Sissel Kyrkjebø in Oslo

Oslo Konserthus

Valentourettes - F\u00c5 BILLETTER  \/\/ Rockefeller
Sat, 06 Dec at 07:00 pm Valentourettes - FÅ BILLETTER // Rockefeller

Rockefeller / John Dee / Sentrum Scene

CONCERTS
Bygd m\u00f8ter By. Stuss\u2019lige Karer innbyr til f\u00f8rjulsfest p\u00e5 John Dee
Sat, 06 Dec at 07:00 pm Bygd møter By. Stuss’lige Karer innbyr til førjulsfest på John Dee

Rockefeller / John Dee / Sentrum Scene

Kadavermarch (DK) + Dying Hydra (DK) + Emanuel Desperados \/\/ Vaterland
Sat, 06 Dec at 08:00 pm Kadavermarch (DK) + Dying Hydra (DK) + Emanuel Desperados // Vaterland

Brugata 9, 0186 Oslo, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
Trillekonsert - for dere i foreldrepermisjon
Fri, 05 Sep at 11:00 am Trillekonsert - for dere i foreldrepermisjon

Oslo Konserthus

CONCERTS
Lunsj med kultur: Borrowed, Not Stolen\u2026
Fri, 05 Sep at 12:00 pm Lunsj med kultur: Borrowed, Not Stolen…

Gamle Raadhus Scene

CONCERTS
Den Andre Festivalen #7
Fri, 05 Sep at 07:00 pm Den Andre Festivalen #7

Kruttverket

the clumps (live) \/BL\u00c5
Fri, 05 Sep at 07:00 pm the clumps (live) /BLÅ

BLÅ

MUSIC ENTERTAINMENT
Pen Gutt \/\/ Rockefeller
Fri, 05 Sep at 07:00 pm Pen Gutt // Rockefeller

Rockefeller / John Dee / Sentrum Scene

CONCERTS
Gryla \/ Fanatisme \/\/ Kaf\u00e9 H\u00e6rverk
Fri, 05 Sep at 08:00 pm Gryla / Fanatisme // Kafé Hærverk

KAFÉ HÆRVERK

CONCERTS MUSIC
Coltaine \/\/ Dwaal \/\/ Leonov
Fri, 05 Sep at 08:00 pm Coltaine // Dwaal // Leonov

Pilestredet 30c, 0666 Oslo, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
S\u016bn Byrd Pres. av Echo | Parkteatret
Fri, 05 Sep at 08:00 pm Sūn Byrd Pres. av Echo | Parkteatret

Olaf Ryes plass 11, 0552 Oslo, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
Frostbitt + THEFALLS + ORNATU \/\/ Vaterland
Fri, 05 Sep at 08:00 pm Frostbitt + THEFALLS + ORNATU // Vaterland

Brugata 9, 0186 Oslo, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
Hanna Paulsberg - Do you want my job? \/\/ Nasjonal jazzscene
Fri, 05 Sep at 08:00 pm Hanna Paulsberg - Do you want my job? // Nasjonal jazzscene

Karl Johans gate 35, 0162 Oslo, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
The Cubical (uk) \/\/ Revolver
Fri, 05 Sep at 08:00 pm The Cubical (uk) // Revolver

Møllergata 32, 0179 Oslo, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
Gabriela Garrubo \/ P\u00e5 g\u00f8lvet i Jakob
Fri, 05 Sep at 08:00 pm Gabriela Garrubo / På gølvet i Jakob

Hausmannsgate 14, 0182 Oslo, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT

What's Happening Next in Oslo?

Discover Oslo Events