Skeiv Frigjøringskafe - S.A.K
Schedule
Fri May 08 2026 at 07:00 pm to 11:30 pm
UTC+02:00Location
Strandveien 23, Trondheim | Trondheim, ST
Advertisement
Skeiv Anarkistisk Kafé på Ivar Matlaus (S.A.K)8. mai 1945 tapte nazistene krigen i Europa. Det betød også en slutt på en av de mest drakoniske forfølgelsene av skeive i historien. 8. mai er en dag for hedre dem som kjempet mot fascisme. En dag for å feire frigjøring og skeivhet.
S.A.K. har siden høsten 2020 vært en viktig frihetlig møteplass for skeive anarkister, og sympatiserende individer, i Trondheim. S.A.K. skjer etter initiativ fra skeive på Ivar Matlaus Bokkafé på Svartlamon. S.A.K frihetlig fristed egnet til å skremme transfober, skeivhatere og kapitalismen. Inviter gjerne med bra folk.
Bokkafeen er i et gammelt lokale, med begrenset tilgjengelighet, men vi har en flyttbar rampe til kafeen. Dessverre er toalettet ikke tilgjengelig for rullestol pga. trappetrinn og begrenset plass.
Transfobi, sexisme, rasisme og andre avarter av fascisme tolleres ikke. Lev i stedet etter «mann skal ikke plage andre og for øvrig kan en gjøre som en vill»
Dørene åpner kl 19:00
Nb! Vi kjemper for vårt elskede Strandveien og Svartlamons fremtid, bli med å spre ordet om hvor viktig alternative steder er i en mainstream by.
Advertisement
Where is it happening?
Strandveien 23, Trondheim, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.



















