Skarby Nepalu 05.11 - 18.11.2023

Schedule

Sun Nov 05 2023 at 06:15 pm to Sat Nov 18 2023 at 07:15 pm

Location

Nepal, thamel, kathmandu | Kathmandu, BA

Advertisement
Wspaniała podróż przez Nepal i jego niesamowite zabytki kultury hinduistycznej i buddyjskiej w Dolinie Katmandu. Zobaczymy dziką przyrodę w Parku Chitwan i górskie miasteczko Pokhara. Na koniec czeka nas 3 dniowy trekking w otoczeniu najwyższych himalajskich szczytów, którego zakończeniem będzie wschód słońca na Poon Hill (3200m n.p.m.) z widokiem na Annapurnę i Machhapuchare.
TERMIN: 05.11 - 18.11.2023
CENA: 3900 PLN + 890 USD
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW 6 - 12

TRASA:
KATMANDU - PATAN - BHAKTAPUR - PARK NARODOWY CHITWAN - POKHARA - NAYAPUL - GHANDRUK - TADAPANI - GHOREPANI - POON HILL - GHOREPANI - ULLERI - POKHARA - KATMANDU

PROGRAM:

Dzień 1 -2 Przelot do Katmandu, transfer z lotniska do turystycznej dzielnicy Thamel, zakwaterowanie w hotelu, spacer po Placu Durbar i wspólna kolacja. Nocleg w Katmandu.
Dzień 3 Całodzienna wycieczka do najciekawszych miejsc w Katmandu. Po śniadaniu udajemy się do największej w Nepalu stupy buddyjskiej – Bodhnath. Odwiedzimy także świątynię małp – Swayambhunath oraz hinduistyczną świątynię Pashupatinath. Nocleg w Katmandu.

Dzień 4 Dla chętnych wcześnie rano widokowy lot nad Himalajami. Następnie odwiedzimy dwie stare stolice Doliny Katmandu - Patan i Bhaktapur. Wieczorem powrót do Katmandu na nocleg.

Dzień 5 Przejazd z Katmandu do Parku Narodowego Chitwan. Po południu wizyta w lokalnej wiosce oraz spacer nad rzeką Rapti. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 6 Tego dnia czekają na nas liczne atrakcje w Parku Chitwan: spływ canoe o świcie po rzece Rapti, obserwowanie ptaków, spacer po dżungli, obserwacja krokodyli, nosorożców i słoni. Nocleg w okolicach parku.
Dzień 7 Przejazd do Pokhary. Z okien autobusu będziemy mogli przyglądać się życiu nepalskiej wsi. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po okolicy. Wieczorem wspólna kolacja i nocleg w Pokharze.
Dzień 8 Wcześnie rano przejazd z Pokhary do Nayapul (1070m n.p.m.), dalej przesiadka i przejazd dżipami do Ghandruk (2000m n.p.m.) skąd rozpoczynamy trekking tego dnia. Czas przejścia ok. 4 - 5h. Nocleg w Tadapani (2700m n.p.m.).
Dzień 9 Po śniadaniu marsz około 5h do wioski Ghorepani (2800m n.p.m.). Po drodze mamy niepowtarzalną okazję podejrzeć życie w górskich wioskach. Nocleg w Ghorepani.
Dzień 10 Przed wschodem słońca wchodzimy (ok.1h) na Poon Hill (3200m n.p.m.), gdzie czeka na nas wspaniała panorama tej części Himalajów. Powrót do Ghorepani. Po śniadaniu czeka nas marsz do Ulleri (1970m n.p.m.), czas przejścia ok. 6h. Tego samego dnia wracamy do Pokhary na nocleg.
Dzień 11 Rano dla chętnych lot paralotnią w tandemie lub rafting. Tego samego dnia wizyta w muzeum górskim oraz krótki rejs po Jeziorze Phewa i panorama miasta spod stupy pokoju. Nocleg w Pokarze.
Dzień 12 Przejazd z Pokhary do Katmandu. Wieczorem wspólna kolacja i nocleg w Katmandu.
Dzień 13- 14 Rano czas wolny na ostatnie zakupy i samodzielne spacery po mieście. Wieczorem przejazd na lotnisko. Wylot do Polski i zakończenie wyjazdu.
CENA OBEJMUJE:
- wszystkie noclegi w hotelach i pensjonatach
- wszystkie śniadania
- pełne wyżywienie w Parku Chitwan (2 śniadania, 2 lunche, 2 kolacje)
- opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota
- opiekę lokalnego przewodnika w czasie 3 dniowego trekkingu na Poon Hill
- wszystkie wycieczki zgodnie z programem
- wszystkie wstępy
- wszystkie przejazdy lokalnymi środkami transportu
- ubezpieczenie KL, NNW, OC i BP
- składkę na TFG i TFP

CENA NIE OBEJMUJE:
- lotu Warszawa - Katmandu - Warszawa (ok. 4000 PLN)
- wyżywienia (oprócz śniadań) - około 10-15 USD na dzień
- wizy do Nepalu - koszt ok. 35 USD
Advertisement

Where is it happening?

Nepal, thamel, kathmandu

Event Location & Nearby Stays:

Shangrila Travel - wyprawy po \u015bwiecie dla ka\u017cdego

Host or Publisher Shangrila Travel - wyprawy po świecie dla każdego

It's more fun with friends. Share with friends