Siin ja praegu. 5 Rütmi tantsu koolitus

Schedule

Fri Jan 21 2022 at 06:00 pm to Sun May 29 2022 at 04:00 pm

UTC+02:00

Location

Tallinna Puuetega Inimeste Koda | Tallinn, HA

Siin ja praegu. 5 R\u00fctmi tantsu koolitus
Advertisement
Läheme teisele katsele koolituse alustamisega, lootuses, et ehk on jaanuaris olud selleks soodsamad! :) Info siis selline:
Alustame 5-osalist 5 Rütmi® tantsul põhinevat kursuste sarja "Siin ja praegu", mida juhendab 5 Rütmi® tantsu sertifitseeritud õpetaja Berit Hague Rootsist.
Kursused on sobivad nii naistele kui meestele, kõigile, kes soovivad saada sügavamat tunnetust sellest, kuidas liikuda koos energiaga oma kehas.
Eelnev 5 Rütmi® tantsu vm tantsuoskus ei ole vajalik.
Kursused toimuvad viiel nädalavahetusel. Kuigi igal kogunemisel on oma teema ja fookus, mõjutab ja kujundab koolitust eelkõige see, mis toimub siin ja praegu, mis on hetke vajadused - individuaalselt, grupis kui ka laiemalt kogukonnas.
Igal nädalalõpul keskendume põhitähelepanuga ühele Rütmile - neid on kokku 5 (Voolamine, Staccato, Kaos, Lüürika, Vaikus) - tunnetades kõike läbi selle, mida just sel Rütmil on meile õpetada.
Jaanuari kursuse Rütm on Voolamine.
Berit ise räägib algavast koolitusest nii:
"Suurte muutuste ajastul on võime olla kohal siin ja praegu muutunud olemuslikult tähtsaks. Koos teadvuse tasandi tõusuga, mis on erilise hoo sisse saanud alates 2012 aastast on iseendaga kooskõlas olemine-elamine ja vabanemine oma aja ära elanud meele-programmidest meile kättesaadavam kui iial varem. Kes ma tahan olla, milliseid väärtuseid järgida, kuidas reageerida oma elu-olukordadele siin ja praegu on järjest enam minu südamesttulev otsus, mitte varasemate uskumuste tulemus.
Me eksperimenteerime sellega ka tantsupõrandal, valides, kuidas on mul just praegu vaja liikuda, kuidas väljendada midagi, mida olen tagasi hoidnud, kellega kontakti võtta, kellega mitte, sest see ei sobitu minu hetkeseisundiga, jne. Kõik tantsupõrandal kogetu saab võtta kaasa igapäevaellu, jätkates seal samamoodi oma elu-olukordade uurimist. See loob vaprust ja väge, sest iseendale lähemale jõudes elan ma järjest enam elu, mida olen tulnud elama. Nii avaneb mu elus rahu, rõõm ja nauding. 5 Rütmi tants on selleks täiuslik uurimisvahend, pakkudes võimalust oma eluenergia ja iseenda kõigi aspektide tundmaõppimiseks selles ajahetkes. Iga Rütm on võimalus kogeda oma eluenergia erinevaid omadusi läbi isikliku tunnetuse. Ja kõik 5 Rütmi koos pakuvad piisavalt terviklikku kogemust suhestumiseks endale kõige olulisemaga siin ja praegu".
Beriti kursustest on aastate jooksul kujunenud kokkusaamispaik inimestele, kes on avatud suuremale teadlikkusele – iseendast, maailmast ja iseenda suhestumisest selle maailmaga.
Õpetaja roll selles protsessis on pigem orkestreerimine kui juhendamine, tingimuste loomine turvaliseks ja toetatud eneseavastamiseks. Nii sünnib erakordne, loov keskkond, milles kõik saavad omas tempos, aga siiski üheskoos õppida ja olla üksteisele õpetajaks.
Kuna kõik ülalkirjeldatu toimub tantsupõrandal, siis päris kindlasti õpid nii mõndagi ka tantsu ja liikumise kohta. Koged, kuidas tants mõjutab elu ja elu mõjutab tantsu. Ja et see on tegelikult üks ja seesama.
Hakkad uutmoodi nägema rütme enda sees ja enda ümber. Leidma sellest toetust ja inspiratsiooni oma igapäevategemisteks. Kõik saab veidi enam selgeks ja mõistetavaks. Ärevus uue ja tundmatu ees muutub elevuseks ja uudishimuks. Oled ära õppinud, kuidas olla maandatud ka kõige suuremas kaoses.
Jaanuaris alustame esimesest Rütmist. Esimene Rütm® on Voolamine (Flowing) ja see on Laine ehk energiatsükli alguseks. Voolamine kirjeldab ja iseloomustab kogu looduse loomulikku liikumist. Uurime, kuidas meie kehad Voolamist kogevad, seda jätkuvat liikumist, mis esindab meie elusolemist. Sõltumata sellest, mis juhtub läheb elu ikka edasi ning meil on vaja leida võimalus edasivoolamiseks, kas vabaduses või vastupanus. Meie kehad teavad sellest väga palju!
Kuigi 5 Rütmi on alati sama, on see ometi alati erinev – sest me kogeme ja tõlgendame kõike just selle hetke reaalsusest lähtuvalt. Samamoodi on iga kursus alati erinev, kuitahes palju oled Rütme tantsinud. Vt rohkem teema kohta https://www.inspirekeskus.ee/siina-ja-praegu-21-23012022.html
Õpetajast:
Berit Hague on Gabrielle Rothi 5 Rütmi® tantsu sertifitseeritud treener, lisaks ka Kundalini jooga, hingamisteraapia ja meditatsiooni õpetaja, suurte kogemustega rahvusvaheline koolitaja. Ta juhendab oma õpilasi äärmise pühendumuse, leebuse ja sallivusega, julgustades igaüht oma täit potentsiaali kogema ja rakendama.
Osalemine ja hind:
Jaanuari kursus toimub Tallinna Puuetega Inimeste Koja saalis (Tallinn, Endla 59) laupäeval ja pühapäeval (22.-23.01.2022), millele eelneb sissejuhatav workshop reede õhtul 21.01.
AJAKAVA jm OSALEMISE info leiad korraldaja kodulehelt
https://www.inspirekeskus.ee/osalemisinfo.html
Soovitame kindlasti osaleda kõigil kolmel päeval, mis moodustab terviku, kuid osaleda saab ka eraldi sissejuhataval workshopil.
Kursusel osalejatele on sissejuhatav workshop tasuta, kui kogu kursuse tasu on tähtajaks makstud. Kursuse hind ei muutu, kui osaleja sissejuhataval workshopil ei osale.
Nädalavahetuse kursuse hind on 150-175€ (hind sõltub ettemaksu tasumisest ja varasemast osalemisest). Reedeõhtuse workshopi hind kursusel mitteosalejatele 35€ (kursusel osalejatele tasuta).
Vt täpsemalt hinna ja osalemistingimuste jm kohta https://www.inspirekeskus.ee/osalemisinfo.html
NB! Kui kursus uute piirangute vm põhjuste tõttu ära jääb, tagastame osalejatele ettemaksu. Ettemaksu ei tagastata, kui kursus toimub, kuid osaleja ise oma osaluse tühistab.
Koha kursusel tagab ettemaksu (40€) tasumine, kes ees, see sees!
Hetkel pole teada, millised riigipoolsed piirangud kursuse ajal kehtivad. Küsimustega pöördu korraldaja poole https://www.inspirekeskus.ee/osalemisinfo.html
Küsimused ja registreerimine:
Liina Lehtla
Inspire Keskuse OÜ
[email protected]
tel 5076046
www.inspirekeskus.ee
facebook.com/inspireteraapia
Advertisement

Where is it happening?

Tallinna Puuetega Inimeste Koda, Tallinn, Estonia

Event Location & Nearby Stays:

Inspire teraapia ja n\u00f5ustamine

Host or Publisher Inspire teraapia ja nõustamine

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Tallinn

" Soul\u2019s Journey" Oleg Pissarenko helir\u00e4nnakud klaveril
Fri Jan 28 2022 at 07:00 pm " Soul’s Journey" Oleg Pissarenko helirännakud klaveril

Hopneri maja

CONCERTS
Uus \u00fcritusesari: TantsuKaja
Fri Jan 28 2022 at 07:00 pm Uus üritusesari: TantsuKaja

Kultuurikeskus Kaja

8. Tondiraba Sisemaraton \/ Tondiraba Sisek\u00fcmme
Fri Jan 28 2022 at 08:00 pm 8. Tondiraba Sisemaraton / Tondiraba Sisekümme

Tondiraba Ice Hall

Dreamers Live
Fri Jan 28 2022 at 08:00 pm Dreamers Live

Chicago 1933

MUSIC ENTERTAINMENT
Jazzliit ja Philly Joe's LIVE I Pent J\u00e4rve trio
Fri Jan 28 2022 at 08:00 pm Jazzliit ja Philly Joe's LIVE I Pent Järve trio

Philly Joe's Tallinn

CONCERTS MUSIC
Etel\u00e4-Helsinki excu
Sat Jan 29 2022 at 08:30 am Etelä-Helsinki excu

Tallinn, Estonia

Holotroopne hingamine
Sat Jan 29 2022 at 09:00 am Holotroopne hingamine

Eesti, Tallinn

Perekonstellatsioonide t\u00f6\u00f6tuba Mari Viigi juhendamisel
Sat Jan 29 2022 at 10:00 am Perekonstellatsioonide töötuba Mari Viigi juhendamisel

Toompuiestee 10, Kesklinn, Tallinn, 10137 Harju Maakond, Eesti

Hawaii Lomi Lomi massaa\u017eikursus Tallinnas
Sat Jan 29 2022 at 10:00 am Hawaii Lomi Lomi massaažikursus Tallinnas

Alar Krautmani Terviseakadeemia

HEALTH-WELLNESS

What's Happening Next in Tallinn?

Discover Tallinn Events