Signe Marie Rustad // Miss Wednesday // Studio USF
Schedule
Sat Jan 17 2026 at 08:00 pm to 11:00 pm
UTC+01:00Location
Georgernes Verft 12, 5011 Bergen, Norway | Bergen, HO
Advertisement
Signe Marie Rustad / Miss Wednesday (support)Do You Know Something I Don't Tour 2026
17. oktober slipper hun albumet "Do You Know Something I Don't" og legger ut på turnéen med samme navn.
Det finnes artister som liker å utfordre seg selv. Og så har du artister som en gang iblant gjør det regelrett vanskelig for seg selv. Men motstand kan som kjent også bidra til å skape stor kunst. Signe Marie Rustad valgte å spille inn sitt femte studioalbum live – i ett take – foran et hengivent publikum i Oslo konserthus.
Det ferdige resultatet, Do You Know Something I Don’t, er nok en diamant i en allerede imponerende katalog. Som alltid låter Rustad nytt og friskt, denne gangen med elementer av den alternative rocken fra 80- og 90-tallet, californisk folk, millenniums-r&b og til og med innslag av disco.
Rustad er en kompromissløs artist som er uinteressert i å lage samme plate to ganger. Da prosessen med å spille inn og utgi ny musikk begynte å føles som en tvangstrøye i tiden etter slippet av Particles of Faith (2023), oppstod behovet for å røske opp i greiene. Sanger-låtskriveren ville undersøke om det var mulig å ta med den magiske toveis-kommunikasjonen som kan oppstå mellom artist og publikum under en konsert, inn i en studiosetting: «Jeg har lyst til å finne ut hva energien og kjærligheten som er til stede i et slikt rom kan gjøre med et studioalbum,» sier Signe Marie Rustad selv.
Signe Marie Rustad har mottatt det som er å få av hyllester her til lands for musikken sin. Hennes to foregående album på DWYBO Records ble belønnet med seksere fra landets største aviser og mottok til sammen tre Spellemann-nominasjoner, hvorav When Words Flew Freely (2019) mottok en harpe i kategorien Årets tekstforfatter.
Miss Wednesday (support):
Miss Wednesday spiller øko-folk-rock med et fargesprakende band med blåserekke. Den onsdagsfødte frontfiguren startet prosjektet i singer-songwriter tradisjonen, og derfra samlet vi en hel flokk av åtte personer sammen til et lekent band. Låtene kunne fort ha havnet på en spilleliste sammen med Joni Mitchell, Florence + the machine og Edward Sharpe and the Magnetic Zeros, og er laget for å spre håp og trøst i møte med klimakrisen. Ikke bare veves dette aspektet inn i tekstene, men også ved å bruke søppel som perkusjonsinstrumenter og i visuelle aspekter som å lage stageoutfits av plastikkposer og merch av gamle dongeribukser. I 2022 ga hun ut sin første EP Cycle of Love, og har siden den tid jobbet med en rekke konseptsingler om klima- og naturkrisen som er på randen av å bli utgitt. I 2025 spilte de i finalen av Europavox i Tyskland og til en stappet lillesal på Vill Vill Vest.
Dører: 20:00
Konsertstart: 21:00
Billetter: 230,- eks
ID: 18
I salg fra 10.09.25 kl 10:00
Advertisement
Where is it happening?
Georgernes Verft 12, 5011 Bergen, Norway, Georgernes Verft 12, 5011 Bergen, Norge, Bergen, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.



















