Serce gór | Najlepsze z Najgorszych w Warszawie

Schedule

Thu, 16 Apr, 2026 at 08:30 pm

UTC+02:00

Location

Kinoteka PKiN | Warsaw, MZ

Advertisement
Najlepsze z Najgorszych zapraszają na film
SERCE GÓR
⏰ 16 kwietnia (czwartek) | 20:30
🌍 Gdzie: Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1, Warszawa
⚠️ seans bez reklam

🟡 O FILMIE:
Polska wyprawa do krainy fantasy
W pewnej krainie, gdzie brody są heroiczne, miecze błyszczą, a zło czai się za każdym krzakiem paproci, kupiec Duncan wraca z dalekiej wyprawy z bezcennym artefaktem - tajemniczym kamieniem zwanym Sercem Gór. W domu czeka na niego ukochana Heather, ale sielanka trwa krócej niż średniowieczna uczta bez piwa. Wioskę napada banda złowrogiego Skaara, kamień zostaje skradziony, a Heather porwana. Duncan rusza więc w drogę, by odzyskać żonę i artefakt - a po drodze spotka wojowników, mnichów, rebeliantów i zapewne kilku bardzo zdezorientowanych statystów.

„Serce gór” to film, który z odwagą godną rycerza próbuje wspiąć się na szczyty epickiego fantasy, choć czasem potyka się o własną pelerynę. Są tu heroiczne spojrzenia w dal, miecze dzielnie przecinające powietrze (czasem bardziej niż przeciwników) i dialogi, które brzmią tak, jakby rycerze ćwiczyli je wcześniej przed lustrem w karczmie. Produkcja z zapałem sięga po klimat „Władcy Pierścieni”, choć budżet częściej przypomina sakiewkę średniowiecznego giermka. W efekcie dostajemy spektakl balansujący między poważną legendą a niezamierzoną komedią przygodową - i właśnie dlatego ogląda się go z autentyczną radością.

Zdjęcia do filmu realizowano m.in. w plenerach Beskidu Niskiego i okolic Sanoka. W obsadzie pojawili się m.in. Tomasz Bednarek, Olga Bończyk, Radosław Pazura, Mirosław Zbrojewicz, Michał Żurawski i Robert Janowski, którzy z powagą godną wielkich sag mierzą się z dialogami i kostiumami rodem z fantastycznego jarmarku. Produkcja była pokazywana na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, co do dziś pozostaje jedną z ciekawszych anegdot związanych z tym filmem. Choć nie zdobyła serc krytyków, z czasem zyskała status osobliwości polskiego kina fantasy - filmu, który ogląda się dziś z mieszanką zdumienia i szczerej sympatii.

reżyseria: Rafał M. Lipka
przygodowy | Polska | 2004
1 h 13 min
język: polski


🟡 CZYM SĄ NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH?
To pokazy różnorodnego kina klasy B – od starych, amerykańskich filmów sci-fi z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła, a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych produkcji w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzą miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się kilkaset seansów i wydarzeń w ramach przeglądu. Pomysłodawczynią i programerką cyklu jest Monika Stolat, a organizatorem Nowa Aleksandria. Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl
Advertisement

Where is it happening?

Kinoteka PKiN, Festiwal Słoików Świata, 00-110 Śródmieście, Polska, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Filmy Najlepsze z Najgorszych

Host or Publisher Filmy Najlepsze z Najgorszych

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Warsaw

Burlesque Glamour & Classic Show w Worku Ko\u015bci
Thu, 16 Apr at 08:00 pm Burlesque Glamour & Classic Show w Worku Kości

ul. Bagatela 10, 00-585 Warsaw, Poland

Mr. Marulin & Jan Skerebotte w M\u0142odszej Siostrze
Thu, 16 Apr at 08:00 pm Mr. Marulin & Jan Skerebotte w Młodszej Siostrze

Klubojadalnia Młodsza Siostra

AI Eksploracja - wyk\u0142ad Prof. Zybertowicza
Thu, 16 Apr at 08:00 pm AI Eksploracja - wykład Prof. Zybertowicza

Collegium Iuridicum II

ART LITERARY-ART
Mercy Girl, support: villaz
Thu, 16 Apr at 08:00 pm Mercy Girl, support: villaz

Voodoo Club

DKF Kinocentrycy: LA GRAZIA, re\u017c. Paolo Sorrentino \/\/ prowadzi Diana D\u0105browska
Fri, 17 Apr at 12:45 am DKF Kinocentrycy: LA GRAZIA, reż. Paolo Sorrentino // prowadzi Diana Dąbrowska

ul. por. Jana Białka 9, 05-530 Góra Kalwaria, Poland

ENTERTAINMENT
21st Warsaw International Medical Congress
Fri, 17 Apr at 08:00 am 21st Warsaw International Medical Congress

ul. Żwirki i Wigury 61, Warszawa

D\u017awigar w dech\u0119! 2026
Fri, 17 Apr at 08:00 am Dźwigar w dechę! 2026

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

Spektakl \u201eDlaczego? Dziwny przypadek \u0141azarza\u201d - Wielki Pi\u0105tek na Siennej
Fri, 03 Apr at 07:00 pm Spektakl „Dlaczego? Dziwny przypadek Łazarza” - Wielki Piątek na Siennej

Sienna 68/70, 00-825 Warsaw, Poland

MUSIC ENTERTAINMENT
Koncert fina\u0142owy 30. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena
Fri, 03 Apr at 07:30 pm Koncert finałowy 30. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Teatr Wielki - Opera Narodowa

CONCERTS
RELIKT + Detroit Hills, Scarred Squaw | WARSZAWA | 4.04 | VooDoo Club
Sat, 04 Apr at 07:00 pm RELIKT + Detroit Hills, Scarred Squaw | WARSZAWA | 4.04 | VooDoo Club

VooDoo Club

CONCERTS MUSIC
Koncert Wielkanocny chora\u0142u bizantyjskiego i gregoria\u0144skiego
Mon, 06 Apr at 02:30 pm Koncert Wielkanocny chorału bizantyjskiego i gregoriańskiego

Parafia św. Aleksandra w Warszawie

CONCERTS
\u201eMatka Joanna od Anio\u0142\u00f3w\u201d (1961) | Arcydzie\u0142o Jerzego Kawalerowicza w Kinotece!
Mon, 06 Apr at 06:00 pm „Matka Joanna od Aniołów” (1961) | Arcydzieło Jerzego Kawalerowicza w Kinotece!

Plac Defilad 1, Warszawa

ENTERTAINMENT
Andrzej Poniedzielski i Artur Andrus - Znowu Razem - Warszawa -7.04.2026
Tue, 07 Apr at 05:00 pm Andrzej Poniedzielski i Artur Andrus - Znowu Razem - Warszawa -7.04.2026

Teatr Muzyczny ROMA

CONCERTS MUSIC
\ud83c\udfa5Pokaz specjalny \ud83d\ude9e POCI\u0104GI, re\u017c. Maciej Drygas \ud83c\udf9e\ufe0ffilm i spotkanie z re\u017cyserem
Tue, 07 Apr at 08:00 pm 🎥Pokaz specjalny 🚞 POCIĄGI, reż. Maciej Drygas 🎞️film i spotkanie z reżyserem

ul. Marszałkowska 103, 00-110 Warsaw, Poland

ENTERTAINMENT
Czytelnia POLIN | \u201eJeszcze s\u0142ychac t\u0119 muzyk\u0119. Bi\u0142goraj -sztetl utracony\u201d
Wed, 08 Apr at 06:00 pm Czytelnia POLIN | „Jeszcze słychac tę muzykę. Biłgoraj -sztetl utracony”

Anielewicza 6, 00-157

MUSIC ART
ZANZIBAR poza utartym szlakiem. Opowie\u015bci ze \u015bwiata Suahili
Wed, 08 Apr at 06:00 pm ZANZIBAR poza utartym szlakiem. Opowieści ze świata Suahili

Muzeum Gazowni Warszawskiej

Klancyk i...Maciej Makselon i Micha\u0142 Kempa
Wed, 08 Apr at 07:00 pm Klancyk i...Maciej Makselon i Michał Kempa

Teatr Komedia

ART LITERARY-ART
0: Zer\u00f3wka \u2014 Aleksandra Markowska [kurs od podstaw]
Wed, 08 Apr at 08:15 pm 0: Zerówka — Aleksandra Markowska [kurs od podstaw]

Szkoła Impro (Piwnica Resortu)

WORKSHOPS ART
Jask\u00f3\u0142czy niepok\u00f3j \/\/ duet Markowska i Pawlu\u015bkiewicz
Thu, 09 Apr at 07:00 pm Jaskółczy niepokój // duet Markowska i Pawluśkiewicz

Resort Komedii

SPORTS MARATHONS

What's Happening Next in Warsaw?

Discover Warsaw Events