SÕPRUSE PUIESTEE / 6. OKTOOBRIL / Kell 20.00 / Hiiu Pubis /

Schedule

Fri Oct 06 2023 at 08:00 pm

Location

Hiiu Pubi | Tapa, LV

Advertisement
6. oktoobirl algusega kell 20.00 esineb Hiiu Pubis legendaarne alternatiivroki bänd Sõpruse Puiestee.
Sõpruse Puiestee tõusis 2002. aastal looga „1905” Eesti muusika edetabelite tippu ja püsis seal ligemale aasta. 2003. aastal ilmunud esimene album „Mustale merele” kinnistas bändi edu ja populaarsust. Praeguseks on Sõpruse Puiestee andnud välja kaheksa albumit – neist viimane, „Jaam” ilmus 2022. aastal bändi 20. sünnipäevaks.
Sõpruse Puiestee muusika teeb selgelt äratuntavaks Allan Vainola vokaal, samuti tähendusrikkad ja sisukad sõnad, millest enamiku on kirjutanud Mait Vaik (elektroonika), kes on tuntud ka kirjanikuna.
Sõpruse Puiestee lood – „1905”, „Mustale merele”, „Planeetidegi vahel kehtib raskus”, „Rahu, ainult rahu” või „Valgusvihkudes” viimaselt albumilt, on sellised, mille puhul ei unune naljalt ei muusika ega sõnad. Neist õhkub mõõdukalt filosoofilist melanhooliat ja igatsust, mida on täiendatud tulevikku vaatava elujaatusega. Sõpruse Puiestee loominguline rikkus tuleneb ka selle koosseisust, kus on alati mänginud hulk eriilmelisi muusikuid. Lisaks Vainolale ja Vaigule astuvas Hiiu Pubis lavale veel Andrus Uutsalu, Tõnis Veelmaa, Kaupo Kaldmäe ja Heigo Kumm, samuti Sõpruse Puiesteega pärast pausi uuesti liikunud laulja Merili Varik.
Pilet Hiiu Pubis toimuvale kontserdile maksab eelmüügist 20 eurot, kohapeal 25 eurot. Eelmüügipileteid vahendab fienta.com
Advertisement

Where is it happening?

Hiiu Pubi, Tapa, Estonia

Event Location & Nearby Stays:

Hiiu Pubi

Host or Publisher Hiiu Pubi

It's more fun with friends. Share with friends