Sığacık Bademler Urla Germiyan Ildırı Turu

Schedule

Fri Dec 30 2022 at 07:30 am to 08:30 pm

Location

İzmirli Geziyor | Izmir, IZ

Advertisement
30 Aralık 2022 Cuma Günü Yarımadayı bizimle keşfetmeye ne dersiniz? Kültürünü ve ruhunu halen korumayı başaran Sığacık, Kültürünü Tiyatrosu ile yansıtan Bademler Köyü, rengarenk duvar resimleriyle Germiyan Köyü, Ildırı’da güzel bir manzara eşliğinde sıcak çayınız sizleri bekliyor. Üstelik; Ulaşım, Rehberlik, Sigorta dahil sadece 295 TL.
Rezervasyon ve Bilgi: 0533 230 31 36

Tur Programı: Saat 07:30'da hareket noktalarından (Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Bornova E.Ü. Hast. Acil önü, Şirinyer Nato, Üçyol, F.Altay ) misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.
Kültürünü ve ruhunu halen koruyan Türkiye’nin ilk “Cittaslow”u yani “Yavaş Şehir”i olarak bilinen “Sığacık”a varıyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın emri üzerine (16.yy’da) inşa edilmiş Kale surlarının içinde yer alan bu güzel sahil kasabasında vaktimizi, tüm ürünlerin Seferihisar yerlilerinden geldiği Sığacık sokaklarında geçiriyoruz. Kahvaltı molamızdan sonra Seferihisar’a veda ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bizi sanata gönül vermiş insanlarıyla Bademler Köyü karşılıyor. İnanması zor belki ama bu köyde köylüler tarafından imece ile inşaa edilmiş bir tiyatro binası var ve bu tiyatronun oyuncuları da, yönetmenleri de köy halkı. Sıradaki durağımız, Ege’nin lezzet ilçesi Urla. Ege otlarıyla ve çeşit balıklarıyla da meşhur olan bu şirin ilçede gezimize ilçede yaşayan yerli halkın yapmış olduğu yöresel ürünler ve el işlerinin sergilendiği dükkanları ile öne çıkan Sanat Sokağını başlıyor ve fotoğraf çekiyoruz. Urla İskele’de vereceğimiz yemek molasında dileyen misafirlerimiz sahilde bulunan dilediği balık restoranlarından Balık Ekmek yiyebilir. Molanın ardından kısa bir yolculuktan sonra bizi renkli duvarların karşıladığı Çeşme'nin Germiyan Köyü'ne kısa bir ziyarette bulunuyor ve son durağımız antik çağın kehanet merkezi olarak da anılan, burada çekilen dizilerle ünlenen Ildırı’ya yola çıkıyoruz. Tarihin en ünlü filozoflarından Homer’in “Güneşin en güzel battığı yer” olarak nitelendirdiği bu denize nazır şirin kasabada güzel bir manzara eşliğinde çay veya kahvelerimizi yudumladıktan sonra İzmir’e dönüşe geçiyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Not: Kayıt için mutlaka (0533 230 31 36) aramanız gerekmektedir.
Kalkış saatleri ve Rehber İrtibat Bilgisi bir gün öncesinden tarafınıza bildirilecektir.
* Kişi Başı: 295.00 TL
DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Programda belirtilen tüm turlar ve geziler,
* Rehberlik,
* Ulaşım,
* Sigorta.
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Sabah Kahvaltısı,
* Öğle Yemeği,
* Kişisel Harcamalar.
Tur Notları:
* İzmirli Geziyor; hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar,
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İzmirli Geziyor sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
* Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
* Sınır kapılarında, havaalanlarında, araç geçişlerinde ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından İzmirli Geziyor sorumlu değildir.
* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.
*Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir,
*Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 18-29 Kişi Arası Katılımlarda Küçük araçlarımız ile 30 Kişi Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
* Acente zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan İzmirli Geziyor sorumlu tutulamaz.
* Rehber Gerekli gördüğünde program üzerinde değişiklik yapabilir.
* Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
* Yanınızda Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi ve Ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
* Acentemiz gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir.
* Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla mükelleftir.
* Tüketici, rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını, 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.
* Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.
* Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
Advertisement

Where is it happening?

İzmirli Geziyor, Yeşiltepe Mh. Mithatpaşa Cd. No: 180/B Konak, Izmir, Turkey

Event Location & Nearby Stays:

\u0130zmirli Geziyor

Host or Publisher İzmirli Geziyor

It's more fun with friends. Share with friends