Ramuel Tafenau Quartet / Jazzkaar 2023

Schedule

Wed Apr 26 2023 at 07:45 pm

Location

Fotografiska Tallinn | Tallinn, HA

Advertisement
Jazzkaar 2023
Ramuel Tafenau Quartet
Kolmapäev, 26. aprill kell 19.45 Fotografiska Tallinn
Silmapaistvatest Eesti uue generatsiooni muusikutest koosnev Ramuel Tafenau Quartet viib kontserdikülastajad rännakule põnevatele helimaastikele, mis võluvad skandinaavialiku õrnuse, meeldejäävate meloodiate kui ka energiast pakatavate rütmidega. Bändiliidri Ramuel Tafenau varasemate originaallugude kõrval saab kontserdil kuulda ka tema ning teiste ansambliliikmete verivärsket loomingut. Koos heliloojast trummariga musitseerivad Artis Boriss klahvpillidel, Kristen Kütner kitarril ning Janno Trump basskitarril.
Ramuel Tafenau Quartet tuli kokku 2021. aasta kevadel, mil valmistati ette kava Ramueli magistrieksamiks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Bändiliikmete omavaheline lavaline keemia ja väga positiivne tagasiside inspireeris koosseisule kirjutama uusi lugusid ning neliku muusikaline rännak jätkus. Lühikese tegevusaja jooksul on kvartett andnud edukaid kontserte nii Eestis kui ka välismaal – My Unique jazzfestivalil Berliinis ning 2022. aasta suvel valis hinnatud Rootsi tromboonimängija Nils Landgren kvarteti maineka Saksamaa jazzfestivali JazzBaltica põhiprogrammi.
Ramuel Tafenau on noorema põlvkonna säravamaid trummareid, ta on koostööd teinud pop- ja jazzmuusikutega nii Eestist kui ka välismaalt. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Rubeni ja Kristjan Randalu käe all. Lisaks on Ramuel projektijuht suviti toimuval Haapsalu jazzfestivalil TAFF:fest. Detsembris 2019 nägi ilmavalgust Tafenau originaalloominguga debüütalbum „Gather Around“ kvintetile, mis pälvis rohkelt positiivset tagasisidet nii kriitikutelt kui ka publikult.
Koosseis:
Artis Boriss – klahvpillid
Kristen Kütner – kitarr
Janno Trump – basskitarr
Ramuel Tafenau – trummid
Advertisement

Where is it happening?

Fotografiska Tallinn, Telliskivi 60a/8,Tallinn, Estonia, Tallinn, Estonia

Event Location & Nearby Stays:

Jazzkaar

Host or Publisher Jazzkaar

It's more fun with friends. Share with friends