Ragatid: Shashank Subramanyam og Parupalli Phalgun
Schedule
Sat, 05 Apr, 2025 at 04:30 pm
UTC+02:00Location
Mariboes gate 8, 0183 Oslo, Norway | Oslo, OS
Advertisement
Fløytist Shashank Subramanyam presenterer tradisjonelle indiske ragaer og improvisasjoner akkompagnert av Parupalli Phalgun på mridangam og khanjira.Når: Lørdag 5. april
Dørene åpner kl. 16.30
Konsertstart kl. 17
Gratis inngang!
Helt siden Shashank Subramanyam begynte å opptre offentlig i en alder av seks år, har han forbløffet publikum med sitt fløytespill som blant annet kjennetegnes av intrikate improvisasjoner, melodiske komposisjoner og pulserende, varierte rytmer. Han har opptrådt i over 50 land og har samarbeidet med band, orkestre og musikere på tvers av ulike sjangre. Han var nominert til en Grammy i 2009 og har mottatt den franske ordenen Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres i 2022, Sangeet Natak Akademi awards i 2017 og i 2001 ble han beæret med Tamil Nadus Kalaimamani-pris for sitt innovative fløytespill som feires over hele verden.
Parupalli Subbaraya Phalgun er en mridangam-mester kjent for sine rytmiske fingerferdigheter og kunnskap om den karnatiske musikken. Han kommer fra en familie med flere musikere og har undervist tusenvis av studenter, turnert i over 20 land og har blitt utmerket med både den nasjonale All India Radio award og Sangeet Natak Academis Bismillah Khan Yuva Puraskar-pris.
Advertisement
Where is it happening?
Mariboes gate 8, 0183 Oslo, Norway, Mariboes gate 8, 0183 Oslo, Norge,Oslo, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
