På sporet av påskeharen i Hamborgstrømskogen
Schedule
Sun Apr 13 2025 at 11:00 am to 02:00 pm
UTC+02:00Location
Hamborgstrømskogen | Drammen, BU
Advertisement
Påskerebus på Hamborgstrøm – bli med på moroa!Hva er vel påsken uten en spennende rebus? Ta med hele familien på tur for en hyggelig og underholdende dag fylt med påskestemning og smarte oppgaver! 🌼🐣
Gradering
Enkel tur, ca. 1,5 km på tursti i lett terreng. Turen tar ca. 30 minutter fra parkeringsplassen.
Turbeskrivelse
Vi møtes på parkeringsplassen ved Sturlahuset og går samlet til Hamborstrømpaviljongen. Der venter en morsom påskerebus som barna kan løse, med premie til alle deltakere. I tillegg er det også en aktivitetsløype hvor barna kan boltre seg og ha det gøy.
Hvis været tillater det, tenner vi bål for litt ekstra påskekos!
Husk at på turer med Barnas Turlag deltar både barn og foresatte sammen.
Pakkeliste
• Mat og drikke
• Sitteunderlag
• Varme klær
Transport
Det er gratis parkeringsplass på Sturlahuset, uten vei- eller parkeringsavgift.
Tidspunkt og oppmøtested
• Dato: Søndag 13. april
• Tid: Kl. 11:00
• Sted: Parkeringsplassen på Sturlahuset
• Varighet: Kl. 11:00–13:30
Barnas Turlag Drammen i DNT Drammen og Omegn arrangerer turer i skog og mark hele året. Mange av våre turer er et gratis tilbud og åpent for alle, men vi oppfordrer alle som benytter seg av vårt tilbud om å melde seg inn for å bistå oss i vårt arbeid (barnemedlemskap koster 145 kr./ kalenderår). Her kan du møte andre barnefamilier, dra på tur med andre og være sosial. Bli medlem i DNT!
Fotografering: Som deltaker på turer i regi av Barnas Turlag Drammen, kan det bli tatt bilder av deltakerne i løpet av turen. Disse bildene kan bli benyttet i DNTs publikasjoner og egne internettsider. Hvis du ikke vil at barnet ditt eller du selv skal bli fotografert, vennligst gi beskjed til turleder.
Vi gjør oppmerksom på at på turer og aktiviteter med Barnas Turlag Drammen/DNT Drammen og Omegn så har de foresatte til enhver tid ansvar for sine barn. Oppgaven til våre turledere / aktivitetsledere er å legge til rette for tur, aktiviteter og lek.
Vi ser frem til en hyggelig dag sammen med dere! 😊
FOTO: Eirik Martin Svendsen
Advertisement
Where is it happening?
Hamborgstrømskogen, Drammen, NorwayEvent Location & Nearby Stays: