Prohlídky Prahy zaměřené na pověsti a legendy
Schedule
Sun Sep 28 2025 at 04:00 pm to 06:00 pm
UTC+02:00Location
Praha 1 | Prague, PR
Advertisement
Máte rádi tajemné legendy a příběhy o strašidlech? Česká metropole je všemožnými pověstmi doslova protkaná. Nenechte si ujít magickou prohlídku Prahy, při které se vám bude tajit dech. Napínavými a strašidelnými historkami i malebnými pražskými zákoutími vás bude provázet dáma v secesním kostýmu. Spolu s ní se přenesete do dob dávno minulých… A nebojte, prohlídka je vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií. Varianta A Začátek u hlavy Franze Kafky u obchodního centra Quadrio- uličky a zákoutí Starého Města (krátce nahlédneme i do Nového Města) a bývalé židovské ghetto- konec Prašná brána-
Dramatické konce lásek nejen mezi jinověrci, příběhy o zázračném zbohatnutí, uličky i moderní bulváry, starobylé hřbitovy i velkolepé chrámy. To všechno vás čeká na naši pouti po Starém Městě, kde mnozí stále hledají Foglarovy Stínadla. Jedna čtvrť, která se právem těší největší popularitě mezi hledači tajemna. Brzy vypíšu nový termín.
Varianta B-Staré Město a Malá Strana -začátek hlavní vchod do Stavovského divadla, přes pasáže a další uličky Starého Města, Karlův most, okolo Lennonovy zdi , konec Kellyxír na Malé Straně- 28.9.2025
Touto trasou vzdávám hold odkazu Jílového u Prahy, kam jsem pořádala jinou z mých exkurzí. Od havelské čtvrti, kde sídlili středověcí majitelé dolů Rotlevové , se přes uličku Zlatou a Klementinum s ukrytým pokladem dostaneme ke Karlovu mostu. Karel IV. byl nejen moudrý panovník, ale zároveň i měl to velké štěstí žít v době, kdy výnosy z těžby zlata v Jílovém a stříbra v Kutné Hoře byly největší, a proto mohl budovat a geniálně přetvořit Prahu. Na konci prohlídky navštívíme dům Edwarda Kellyeho, který od Viléma z Rožmberka dostal v 16. století nelehký úkol obnovit těžbu a v Jílovém rovněž vlastnil několik domů.
Varianta C-Hradčany a Malá Strana-začátek Lví dvůr (zastávka tramvaje Pražský hrad) , přes Hrad, Hradčanské náměstí, Nový Svět, kolem klášterů, konec Kellyxír na Malé Straně- 11.10.2025
Prohlídka nás přenese zejména do doby Rudolfa II. i pozdějších temných dob třicetileté války. V Praze v té době vznikají velkolepé paláce i další kláštery. Rudolf II. prožil část dětství na španělském dvoře Filipa II. , kde se naučil velkoryse plýtvat a utrácet za vše, co si umanul. Umělecká díla, zahrady, zvěřinec i alchymii. Zavedu vás do míst, které mám z celé Prahy nejraději; přesto zde ale projdeme i místy, kam večer zabloudí jen málokdo.
Trasy jsou odlišné.
Cena je 300 Kč dospělý, 200 Kč děti 6-15 let, důchodci 65+ 200 Kč, mladší děti zdarma
Doba trvání -1,5 h -2 h.
Minimální počet 2 osoby , pokud nebude naplněn 24 hodin předem, prohlídka se ruší ( pro nahlášenou osobu je možný přesun termínu či vrácení peněz).
Odkaz slouží na zaplacení, platba má být uskutečněna okamžitě. Bez zaplacení je rezervace stornována do 24 h, poslední tři dny před akcí do 12 h. Platí i o víkendu a svátcích, zadávejte prosím okamžitou platbu.
Jakékoliv technické problémy (chybná cena, problém s dokončením platby atp.) prosím ihned hlaste na [email protected] . Pro platbu ze zahraničního účtu mně kontaktujte tamtéž.
Přečtěte si Všeobecné obchodní podmínky na https://www.fabiantours.cz/vseobecne-obchodni-podminky/
Platba v den akce je možná pouze na místě s přirážkou + 100 Kč na osobu. Musí být dodržena kapacita ( maximálně 15 osob).
Advertisement
Where is it happening?
Praha 1, Prague, Czech RepublicEvent Location & Nearby Stays: