Producent / Kurator - nabór do LNPT

Schedule

Sat Jan 15 2022 at 09:00 am

Location

Uniwersytet SWPS | Warsaw, MZ

Producent \/ Kurator - nab\u00f3r do LNPT
Advertisement
Otwieramy rekrutację do modułu Producent / Kurator w Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych SWPS i Nowego Teatru
Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych to nowatorski, autorski program edukacyjny łączący myślenie o kulturze, sztuce i świecie społecznym z teorią i, przede wszystkim, praktyką teatralną.
Cykl szkoleń LNPT realizowany jest od dziesięciu lat pod kierownictwem prof. Krystyny Duniec na Uniwersytecie SWPS we współpracy z Nowym Teatrem w Warszawie.
15 stycznia 2022 roku rozpocznie się kolejny moduł Producent / Kurator.
Podczas weekendowych zjazdów przez 48 godzin wykładów, warsztatów i konwersatoriów przyjrzymy się obszarom takim, jak: strategie instytucji kultury wobec kryzysu klimatycznego, inicjowanie międzynarodowej współpracy i produkcja międzynarodowych festiwali, rola kuratora w procesie twórczym, skuteczność i potrzeba komunikacji, nadprodukcja kultury i odpowiedzialność wobec tego zjawiska, audience development – także po doświadczeniu pandemii, prawo autorskie oraz prawa człowieka w kulturze.
Przewodniczkami i przewodnikami po tych zagadnieniach będą ekspertki i eksperci, a przede wszystkim praktyczki i praktycy związani z najważniejszymi instytucjami kultury oraz najaktywniejszymi środowiskami twórczymi, m.in. Nowym Teatrem, TR Warszawa, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, kolektywem Kultura dla Klimatu, Narodową Galerią Sztuki Zachęta – Emilia Barabasz, Ewa Chomicka, Alina Czyżewska, Olga Drygas, Joanna Klass, Joanna Nuckowska, Joanna Reichel i Artur Szczęsny.
Więcej informacji oraz zgłoszenia: https://swps.pl/uczelnia/spolecznosc/350-szkolenia/warszawa/16187-laboratorium-nowych-praktyk-teatralnych
Advertisement

Where is it happening?

Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Nowy Teatr

Host or Publisher Nowy Teatr

It's more fun with friends. Share with friends