POLI RAKSY TWARZ. Spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem

Schedule

Wed Jun 08 2022 at 06:00 pm

Location

Księgarnia Do Dzieła | Andrespol, LO

Advertisement
Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem wokół książki pt. POLI RAKSY TWARZ (Wydawnictwo Czarne). Rozmowę z autorką poprowadzi Andrzej Kompa.
? O książce:
Pola Raksa zagrała wiele ról teatralnych i filmowych, ale zbiorową wyobraźnią zawładnęła dzięki roli w serialu, który stał się jednym z największych fenomenów polskiej kultury masowej. Postać ślicznej sanitariuszki przyniosła jej bezprecedensową sławę, stając się jednocześnie przekleństwem. Chociaż wystąpiła w filmach Wajdy, Hasa i Barei – dla milionów widzów pozostała już na zawsze rudowłosą Rosjanką z Czterech pancernych. Mówiła, że serial odbił się fatalnie także na jej życiu osobistym: „Kolejni narzeczeni odchodzili w siną dal, bo nie mogli znieść tego ciągłego szarpania mnie za rękaw i pytania widzów: A co z Jankiem?”.
Ikona polskiego kina lat sześćdziesiątych wycofała się z życia publicznego i od wielu lat konsekwentnie odmawia kontaktu z mediami. Opowieść Krzysztofa Tomasika to próba wyjaśnienia, na czym polegał fenomen aktorki, za której twarz „każdy by się zabić dał”.
? Krzysztof Tomasik (ur. 1978) – publicysta i biograf. Pisze o polskim kinie, historii mniejszości seksualnych i popkulturze w PRL-u. Autor książek Homobiografie (2008, 2014), Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u (2012, 2018), Seksbomby PRL-u (2014), Demony seksu (2015), Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016) oraz Poli Raksy twarz (2022). Redaktor zbioru reportaży Mulat w pegeerze (2011).
? Zapraszamy na spotkanie stacjonarnie w DD. Nie przewidujemy transmisji. Obowiązują bilety w cenie 5 złotych lub zakup książki autorki w naszej księgarni - do kupienia wcześniej lub bezpośrednio przed spotkaniem. Nie prowadzimy zapisów ani rezerwacji miejsc.
Advertisement

Where is it happening?

Księgarnia Do Dzieła, Próchnika 3,Łódź, Poland, Andrespol, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Ksi\u0119garnia Do Dzie\u0142a

Host or Publisher Księgarnia Do Dzieła

It's more fun with friends. Share with friends