Południk21.pl: Sylwestrowy trekking z pałacem w tle

Schedule

Fri Dec 31 2021 at 05:30 pm to Sat Jan 01 2022 at 03:30 am

Location

Leokadia railway station | Lomianki, MZ

Advertisement
Zapraszamy na sylwestrową wyprawę w lasy południowo - wschodniego Mazowsza. Jeśli chcesz powitać 2022r. w trochę inny sposób niż zazwyczaj - bardziej aktywnie i na pewno mniej sztampowo - serdecznie zapraszamy!!!

Spotykamy się na stacji PKP Leokadia o godzinie 17.30 (dojazd z Warszawy pociągiem relacji Warszawa - Dęblin, który wyrusza o godzinie 15.56 z dworca Warszawa Śródmieście, lub dojazd samochodem, do którego wrócimy nad ranem).

Dalej ruszamy leśnymi bezdrożami przez Krępe w kierunku Podzamcza, gdzie czeka nas powitanie Nowego Roku przy ogromnym ognisku przed pałacem rodziny Zamoyskich (który da nam schronienie)!

Przy ognisku czekać na nas będzie regionalna kiełbaska i inne dodatki (dla wege wędrowców też coś się znajdzie!!!.). Nie zabraknie parzonej nad ogniskiem kawy i herbaty oraz "leśnych napitków" tylko dla dorosłych!
Park w Podzamczu zwiedzimy z pochodniami w poszukiwaniu duchów, reliktów zamku, śladów ostatniej bitwy Kościuszki i świetności Podzamcza z czasów rodziny Zamoyskich! Dalej ruszymy w kierunku stacji PKP Sobolew!

Co zobaczymy tej nocy:
- Kopiec Kościuszki w Krępie - tu poznamy jego mniej znaną historię…
- Miejsca żywe w lokalnych podaniach, w których stać miały dawniej na traktach karczmy, straszyć miały diabły i manifestować swoją obecność duchy...
- Pałac Zamoyskich w Podzamczy i tajemniczy park romantyczny… (wędrówka z pochodniami)
- Sosnę Kościuszki...
- Głaz z bożymi stópkami…

Będzie tego trochę więcej, ale nie zdradzimy teraz wszystkiego! Na pewno możecie spodziewać się niespodzianki w klimacie urban exploration!!! ;)

GDZIE I KIEDY:
START - 31.12.2021 sprzed stacji PKP LEOKADIA o godzinie 17.30 (dojazd pociągiem, z Warszawy który wyrusza o godzinie 15.56 z dworca PKP ŚRÓDMIEŚCIE lub samochodem, do którego będzie można powrócić rano pociągiem).
KONIEC: 1.01.2021 na stacji PKP SOBOLEW o godzinie 3.30, wsiadamy w pociąg i ruszamy w drogę powrotną!
Uwaga: w związku z możliwymi zmianami w rozkładzie jazdy możliwe są niewielkie korekty czasu trwania wycieczki.

TRASA: do przejścia mamy około 21 km.

CENA: 50 zł/uczestnik (w cenę wliczone jest ognisko z prowiantem, realizacja programu spaceru oraz podatek VAT). Cena nie zawiera kosztów dojazdu uczestników.

CO WARTO ZABRAĆ: kamizelkę odblaskową (obowiązkowo), latarkę czołówkę lub inną z zapasem baterii (obowiązkowo), wygodne buty trekkingowe (obowiązkowo), kurtkę przeciwdeszczową etc.

WYPRAWĘ PROWADZI: Adrian Pogorzelski

DODATKOWE INFORMACJE: tel. 511630598 (Adrian Pogorzelski)
Zakup biletów i rezerwacje: https://app.evenea.pl/event/sylwestrowytrekking/

WARUNKI I REGULAMIN:
- W czasie spaceru będziemy poruszać się w odstępach zgodnych z rozporządzeniem o przeciwdziałaniu COVID
- Uczestniczyć w spacerze mogą osoby, które bezpośrednio przed rozpoczęciem wyprawy złożą osobiście oświadczenie ( "ustnie" ), że w ciągu 14 dni poprzedzających wyjazd nie miały żadnych niepokojących objawów wskazujących na chorobę oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub przebywającymi na kwarantannie.
- Uczestnik, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura (powyżej 38 st. C), kaszel, duszności - nie będzie mógł wziąć udziału w spacerze.
- Każdy uczestnik spaceru bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność.
- Uczestnicy poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

UWAGA - WYDARZENIE ZOSTANIE ZORGANIZOWANE PRZY GRUPIE MIN. 25 OSÓB


Serdecznie zapraszamy!!!
Advertisement

Where is it happening?

Leokadia railway station, Łaskarzew gmina, Poland, Lomianki

Event Location & Nearby Stays:

WawaGra

Host or Publisher WawaGra

It's more fun with friends. Share with friends