Piff Paw koncert familijny - 23.02.2025
Schedule
Sun, 23 Feb, 2025 at 11:30 am
UTC+01:00Location
ulica Kościelna 3, 05-540 Jeziórko, Polska | Warsaw, MZ
Advertisement
godz. 11:30 – BRAK MIEJSC 13:00 - bilety 20 zł/ osoba
bilety: https://bit.ly/koncert2302
Tu można zobaczyć i posłuchać krótkiego fragmentu:
Piff Paw Family, to projekt w sumie pięciu rodzin. Nasze koncerty widzimy jako familijne, a nawet wielopokoleniowe. Śpiewamy piosenki, które rozśmieszą a potem wzruszą zarówno dzieci jak i dorosłych. Zabiorą na latającym dywanie w krainę wyobraźni, rozhuśtają swingiem i bluesem, zaproszą na muzyczną trampolinę szaleństw przy akompaniamencie nieznanych dotąd instrumentów. Piff Paw zagra i zaśpiewa o tym, co dzieci kochają najbardziej: o rowerach, kąpielach w pianie, kasztanowych ludzikach i żołędziowych konikach, o dżdżownicach, które wychodzą się bawić w deszczowy dzień. Zachęcą do tworzenia instrumentów, choćby zestawu perkusyjnego z garnków i pokrywek. Na koncercie dozwolone jest śpiewanie na całe gardło, tańczenie albo tulenie się do rodziców.
Piff-Paw tworzą:
Aga Kiepuszewska - głos, dzwonki
Nikola Kołodziejczyk - instrumenty klawiszowe
Kasia Białorucka - flet poprzeczny, flet altowy
Szymon Białorucki - puzon, baryton marszowy
Kasia Szetela-Pękosz - głos, skrzypce
Maciej Szczyciński - kontrabas
Michał Pękosz - instrumenty perkusyjne, handpany
Autorkami piosenek są Ela Madreiter (teksty) i Aga Kiepuszewska (muzyka). W czasie pandemii połączyły siły, żeby stworzyć coś bliskiego zarówno dzieciom (0-12 lat) jak i dorosłym (rodzicom, dziadkom, opiekunom). Nikola Kołodziejczyk - kompozytor i aranżer dostał misję specjalną zaaranżowania tych piosenek tak, żeby podobały się dzieciom najbardziej na świecie.
Ela Madreiter z wykształcenia jest absolwentką architektury . Pracowała m.in. w austriackich biurach architektonicznych Christiana Sumeredera w Gmunden i Martina Kohlbauera we Wiedniu. Zadebiutowała w 1998 roku tomikiem wierszy „Zapach powietrza” nakładem Wydawnictwa Klubu Literackiego Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. W roku 2005 ukazał się drugi, autorski zbiór wierszy “Drogi okrężne”. Publikowała min. w czasopismach literackich Fraza i Akcent. Jest autorką dwujęzycznych tekstów piosenek do polsko-niemieckiej płyty „emigracja” dla Anna Nova. Zajmuje się również ilustracją, grafiką, instalacją i fotografią. Jest ponadto założycielką atelier dziecięcego Es klappt. Obok eksperymentalnej edukacji artystycznej dzieci jest autorką licznych książek dydaktycznych do nauki plastyki w szkole (m.in. dla Wydawnictw Persen, ALS i Verlag an der Ruhr w Niemczech). Od 1998 roku mieszka w Austrii.
Aga Kiepuszewska jest absolwentką kierunków: dyrygentura chóralna (Poznań) oraz wokalistyka jazzowa (Katowice). Studiowała również kompozycję i muzykę dawną w Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie. Pracowała z chórami: dziecięcymi (K40 w podwarszawskim Komorowie), młodzieżowymi (Joyful Voice w Krakowie), jak również chórem gospel dla seniorów (Gospel Wings z Jaworzna).
Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty „Silence” i „Fala”. Występowała w dużych formach wokalno-instrumentalnych: we współczesnej operze Pawła Mykietyn „Czarodziejska Góra”, w spektaklu muzyczno-baletowym „Kryptonim 27”, w oratorium Jerzego Satanowskiego w reżyserii Krystyny Jandy „Pamiętniki z powstania warszawskiego”. Ponadto wystąpiła w premierowych koncertach dzieł Nikoli Kołodziejczyka, m. in. „Koncercie Brzezińskim”, „Śpiewnikach domowych Moniuszki”, „Chord Nation”, Symfonii „Powrót do Macierzy”, „Balladach i romansach”.
Nikola Kołodziejczyk - absolwent kierunków: fortepian jazzowy oraz aranżacja i kompozycja. Zdobywca wielu nagród, między innymi dwóch Fryderyków — Jazzowy Debiut Roku 2015 za suitę na orkiestrę jazzową „Chord Nation” i Jazzowy Album Roku 2016 za suitę „Barok Progresywny” z udziałem instrumentów ludowych, historycznych oraz improwizatorów. Wraz z Michałem Bryndalem i Maciejem Szczycińskim współtworzy Stryjo — trio poświęcone improwizowanym kompozycjom. Skomponował kilka koncertów instrumentalnych m.in. koncert fortepianowy dla Dominika Wani, koncert na puzon dla Barta van Liera, suitę na orkiestrę smyczkową AUKSO, trąbkę (Samuel Laser) i puzon (Tomasz Dąbrowski). Aranżacje orkiestrowe Nikoli mogliście usłyszeć ostatnio na płycie „Czułe struny” Natalii Kukulskiej.
https://www.instagram.com/piff_paw_music/
https://www.facebook.com/piffpawmusic
Advertisement
Where is it happening?
ulica Kościelna 3, 05-540 Jeziórko, Polska, ulica Kościelna 3, 05-540 Jeziórko, Polska,Gmina Prażmów, Warsaw, PolandEvent Location & Nearby Stays: