Pianokrąg I / Philip Glass / Etudes I-X (Book I)

Schedule

Sun May 29 2022 at 06:00 pm to 08:00 pm

Location

Królikarnia - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie | Warsaw, MZ

Advertisement
Tegoroczny cykl koncertów otworzy I księga „Etiud” (I-X) skomponowanych na fortepian przez amerykańskiego kompozytora Philipa Glassa.
? Pianokrąg I / Philip Glass / Etudes I-X (Book I)
? Niedziela 29.05, godz. 18:00
?️ wstęp wolny
„Etiudy fortepianowe” Philipa Glassa powstawały w latach 1991–2012. Dzięki tej rozpiętości czasowej są świadkami rozwoju języka muzycznego amerykańskiego kompozytora.
Składają się na dwie księgi, w każdej z nich zawiera się dziesięć kompozycji o bogatym i indywidualnym charakterze, w których pianista ma szansę pokazać nie tylko swoje możliwości techniczne, ale przede wszystkim dojrzałość i wrażliwość muzyczną, tak bardzo potrzebną do interpretacji dzieł Glassa.
? bit.ly/3PzxTWl
ℹ️ Trzecia edycja cyklu Pianokrąg w Królikarni organizowana jest przez Stowarzyszenie Kwadrofonik oraz Muzeum Narodowe w Warszawie i Królikarnia - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.
Partnerzy: Toinen Music, Yamaha Pianos.
_____
Bartek Wąsik – pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu Polityki 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach.
Advertisement

Where is it happening?

Królikarnia - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, ul. Puławska 113a,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Bartek W\u0105sik

Host or Publisher Bartek Wąsik

It's more fun with friends. Share with friends