Pat Metheny "SIDE EYE" Warszawa, Palladium, godzina: 18:00 - Ostatnie bilety

Schedule

Sat Jun 04 2022 at 06:00 pm to 07:30 pm

Location

Palladium | Warsaw, MZ

Advertisement
PAT METHENY 'SIDE EYE'
4.06.2022 - Warszawa
Godzina: 18:00
Teatr Palladium - Złota 9, 00-017 Warszawa
Sprzedaż biletów - od 09.10.2019
Bilety w cenach: 199 zł (strefa 3), 259 zł (strefa 2) 329 zł (strefa 1) 389 zł (Perfect View)
Bilety dostępne na:
https://www.eventim.pl/Pat_Metheny_Wwa
https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/pat-metheny/?partner=skylivegroup
https://palladium.pl/events/pat-metheny-side-eye-2/
4 czerwca 2022 roku fenomenalny gitarzysta Pat Metheny rusza w trasę koncertową, będącą częścią światowej prezentacji nowego projektu - PAT METHENY 'SIDE EYE'.
SIESTA należy do grona najcenniejszych programów muzycznych. Marcin Kydryński, związany z radiem od dnia przełomu w 1989 roku, wymyślił SIESTĘ blisko dwadzieścia lat temu. W 2015 r przyszła kolej na i cykl koncertów SIESTA w drodze. W SIEŚCIE przenikanie się kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.
Pat Metheny dla SIESTY jest Artystą niejako założycielskim i postacią ważną też w życiu samego autora projektu. Wszak Pat i Marcin wraz z Anną Marią Jopek stworzyli słynną, przełomową dla polskiej muzyki ostatecznie „platynową” i wydaną na całym świecie płytę Upojenie. Pat Metheny odwiedzi pod banderą SIESTY u progu lata 2022 aż sześć polskich miast, co czyni tę wizytę jego najdłuższą trasą koncertową nad Wisłą. Ważny to moment dla SIESTY. Bezcenne doświadczenie dla melomanów w całej Polsce.
Pat Metheny, wirtuoz gitary, kompozytor, zdobywca 20 nagród Grammy to jedna z najbardziej znanych osobowości jazzu, ceniony i uwielbiany przez setki tysięcy fanów nie tylko tego gatunku muzyki. Stworzył własny, natychmiast rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie. Pat Metheny jest prawdopodobnie jedynym jazzmanem o popularności dorównującej idolom pop-music, jest niekwestionowaną gwiazdą najważniejszych festiwali na całym świecie.
„Chciałem stworzyć stałą scenę na której rotacyjnie występować będą muzycy u progu swych karier, ci, którzy szczególnie mnie zainteresowali.” - wyjaśnia Pat.... i kontynuuje, „Od mych pierwszych kroków w Kansas City, ale i później, czerpałem garściami z możliwości, jakie dawali mi starsi koledzy po fachu, by rozwijać się i swoją muzyczną osobowość przez pryzmat ich doświadczenia i specyficznych wyzwań ich muzyki. Czułem, że chciałem też stworzyć taką platformę, która pozwoliłaby mi skupić się na młodych muzykach, których ostatnio polubiłem, czy też z których muzyką poczułem pewne pokrewieństwo”.
„Często zgłaszają się do mnie początkujący muzycy, którzy przyznają się do wielkiej inspiracji moimi utworami i płytami i zdarza się, że zapraszam ich do siebie, żeby pograć. Bardzo często mój wpływ przejawia się wręcz w ich muzycznej naturze, bo dosłownie wyrośli na mojej muzyce. Inspiruje mnie, jak różnie sobie radzą z muzycznymi wyzwaniami niektórych moich starszych kawałków i łapię się na myśleniu, jak by to było napisać coś nowego specjalnie dla nich. Ten projekt ma nam to właśnie umożliwić.”
Gośćmi obecnej edycji „Side Eye” są pianista i klawiszowiec James Francies, oraz perkusista Joe Dyson.
Patroni Medialni: Radio Nowy Świat, Jazz Forum, jazzpress, jazzsoul,
Advertisement

Where is it happening?

Palladium, Złota 9, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Sky Live Group

Host or Publisher Sky Live Group

It's more fun with friends. Share with friends