Operafrø Utstilling Finissage
Schedule
Sun Aug 31 2025 at 01:00 pm to 02:00 pm
UTC+02:00Location
Ringve Musikkmuseum | Trondheim, ST
Advertisement
Operafrø av Teater Fot er et babyteaterprosjekt gjennom fire årstider med Vivaldi i samspill med trær og frø i Ringve botaniske hage. Operafrø ble skapt og spilt gjennom året 2023, og har også blitt vist i 2024, da Teater Fot feiret 20-årsjubileum. Berit Haltvik With har skapt eventyrlige hatter og kostymer av gjenbrukstekstiler til forestillingene, som gir assosiasjoner blant annet til Elsa Beskows barnebokunivers. Høsten 24 åpnet vi utstilling av kostymer og frø i Passajsen på Ringve Musikkmuseum, og kostymene har skiftet med årstidene gjennom hele 2025.
Sommerfrø-utstillingen har stått siden sist i juni, og når vi nå tar den ned, ønsker vi å feire slutten på dette nydelige årstidsprosjektet med en Finissage, der utøverne er tilstede, og synger noen av Vivaldis melodier fra Sommeren.
Benytt siste sjanse til å få med deg en rest av sommeren, og en nydelig opplevelse sammen med barn eller besteforeldre på Ringve - både ute i hagen, og inne i utstillingen!
Arrangementet er gratis.
Les mer om Operafrø her: https://teaterfot.no/operafro/
Advertisement
Where is it happening?
Ringve Musikkmuseum, Lade alle 60, 7041 Trondheim, Norge, Trondheim, NorwayEvent Location & Nearby Stays: