Online supervisiegroep Individuele opstellingen

Schedule

Tue Nov 17 2026 at 07:30 pm to 10:00 pm

UTC-08:00
Location

Zoom | San Jose, CA

Advertisement
ONLINE SUPERVISIEGROEP INDIVIDUELE OPSTELLINGEN
Verdiep je vak, verfijn je begeleiderschap, ontdek nieuwe mogelijkheden
Individuele opstellingen begeleiden is een vak apart. Je werkt één-op-één met een cliënt en maakt gebruik van poppetjes, voorwerpen, grondankers of visualisaties om zichtbaar en voelbaar te maken wat zich onder de oppervlakte afspeelt. Maar hoe weet je welke werkvorm op welk moment passend is? Hoe volg je wat zich aandient zonder het proces over te nemen? Wanneer stel je een vraag, wanneer intervenieer je en wanneer is het juist van belang om stil te blijven en ruimte te geven?
Het begeleiden van individuele opstellingen vraagt om meer dan kennis van methodieken. Het vraagt om een verfijnde waarneming, het vermogen om aan te sluiten bij de cliënt en het vertrouwen om niet alles vooraf te hoeven weten.
Juist daarin kun je blijven groeien.
In de Online supervisiegroep Individuele Opstellingen krijg je de gelegenheid om je vakmanschap verder te ontwikkelen. Je oefent met verschillende technieken, onderzoekt je eigen begeleidingsstijl en brengt vragen uit je praktijk in. Je leert niet alleen van de feedback die je ontvangt, maar ook door mee te kijken, te ervaren en samen te onderzoeken.
Een plek waar je kunt experimenteren, nieuwe mogelijkheden ontdekt en met meer vertrouwen en precisie je individuele opstellingen begeleidt.
Waarom deelnemen aan supervisie?
Je verdiept je kennis en vaardigheden
Je ontwikkelt de fenomenologische blik
Je scherpt jouw begeleiderschap aan
Je leert van eigen casuistiek en die van anderen
Je ontwikkelt meer vertrouwen in jouw eigen begeleidersstijl
Hoe werken we?
Iedere bijeenkomst stemmen we af op de vragen, behoeften en leermogelijkheden die in de groep leven. We combineren praktisch oefenen met reflectie, feedback en inhoudelijke verdieping.
Inventarisatie en afstemming. Wat speelt er in jouw praktijk? Waar wil je meer over leren en wat vraagt op dit moment aandacht?
Praktijkoefeningen. Je oefent met verschillende werkvormen, individueel of in kleine subgroepen, en onderzoekt het effect van je interventies.
Eigen casuïstiek. Je brengt vragen en praktijksituaties in en ontvangt feedback en suggesties voor alternatieve benaderingen.
Gezamenlijke reflectie. We onderzoeken wat we waarnemen, welke aannames we maken en wat we daarvan kunnen leren voor ons eigen werk.
De online setting maakt het mogelijk om vanuit je eigen werkplek deel te nemen en tegelijkertijd actief te oefenen en ervaringen uit te wisselen.
Voor wie?
Deze supervisiegroep is bedoeld voor opstellers en begeleiders die al ervaring hebben met systemisch werken en zich verder willen bekwamen in het begeleiden van individuele opstellingen.Je hebt de bijscholing Online individuele opstellingen begeleiden gevolgd, of beschikt over vergelijkbare kennis en ervaring.
Je bent welkom met je ervaring, je vragen en je nieuwsgierigheid.
Data
2026: 17-11, 2027: 5-1, 2-2 en 9-3 van 19.30 - 21.00 uur
Trainer
Mirjam Halkes
Locatie
Online via Zoom, klik hier voor meer info
Advertisement

Where is it happening?

Zoom, 55 S Almaden Blvd, San Jose, CA 95113-1608, United States

Event Location & Nearby Stays:

Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Welopstellingen
Host or PublisherWelopstellingen

Ask AI if this event suits you