Näituse „Azulejos. Portugali pärlid“ finissage
Schedule
Sun Sep 07 2025 at 12:00 pm to 04:00 pm
UTC+03:00Location
Adamson-Ericu muuseum | Tallinn, HA
Advertisement
Adamson-Ericu muuseumi näituse „Azulejos. Portugali pärlid“ viimasel avatud päeval on võimalus osaleda kuraatorituuril, avatud töötoas ning soetada kunstnikelt keraamikat.Näitus tutvustab Portugali keraamiliste plaatide azulejo’de rikkalikku ajalugu ja kunstilist mitmekesisust. Portugali kultuuripärandis ja arhitektuuris on keraamikal olnud kandev roll. Värvikirevad ja detailirikkad plaadid jutustavad kaasahaaravalt ajaloost, religioonist ja inimeste igapäevaelust, viies vaataja põnevale rännakule eri ajastutesse. Näitus tutvustab ka moodsamaid lähenemisi ja värskeid vaatenurki sellele traditsioonilisele meediumile. See on haruldane võimalus näha Tallinnas Portugali kunstipärandit.
Programm
💠 12.00-16.00 Keraamikaturg
Oma keraamikat müüvad kunstnikud Maria Elise Remme, Keithy Kuuspu, Lemoot Keraamika, Külli Kõiv ja Theresa RA
💠 13.00 Karin Vicente kuraatorituur näitusel „Azulejos. Portugali pärlid“ (eesti keeles)
💠 14.00 Karin Vicente kuraatorituur näitusel „Azulejos. Portugali pärlid“ (inglise keeles)
💠 Kell 14.00-16.00 toimub kunstistuudios avatud töötuba, kus valmistatakse portugalipärasest korkkangast võtmehoidjaid. Sobib nii täiskasvanutele kui peredele. Eelregistreerimine pole vajalik.
Külastajaid ootab ka muuseumi kunstikeldrisse loodud azulejode töökoda, kus on võimalik šabloonide abil kätt proovida paberist azulejodele maalimises. Valminud teosed saab riputada ühisele azulejoseinale.
💠 Osalemine sündmusel muuseumipiletiga. Kohtumiseni Adamson-Ericu muuseumis!
Advertisement
Where is it happening?
Adamson-Ericu muuseum, Lühike jalg 4, Kesklinn, Tallinn, 10130 Harju Maakond, Eesti, EstoniaEvent Location & Nearby Stays: