Nepal. Pod dachem Świata.

Schedule

Sat Oct 14 2023 at 04:45 pm

Location

Nepal, Katmandu | Kathmandu, BA

Advertisement
Termin 14-28.10
Nepal. Małe państewko w Azji południowej, wciśnięte między dwa najbardziej zaludnione na Świecie giganty - Chiny i Indie, w 80% pokryte masywem Himalajów - najwyższych gór Świata.
To tutaj znajduję się 8 z 14 ośmiotysięczników, które od lat przyciągają śmiałków wspinaczki i na których nie jeden z nich został już na zawsze pod białą kołdrą śniegu i lodu...
Od lat rządzi tu partia komunistyczna, państwo jest trzecim najuboższym krajem w Azji bez większego przemysłu, handlu czy wydobycia surowców, a jego gospodarka opiera się głównie na rolnictwie i turystyce.
Trzy czwarte ludności żyje tutaj na granicy skrajnego ubóstwa, a kraj jest jednym z najsłabiej zurbanizowanych państw Świata.
Dla mnie jednak Nepal to przede wszystkim kraj cudownych i życzliwych mieszkańców, wyznających hinduizm i witających przybyłych szczerym uśmiechem i pozdrowieniem 'Namaste'. Kraj pięknych krajobrazów, ciekawej kultury, smacznych 'momo' i 'dal bhat',pięknej architektury w dolinie Katmandu i Himalajów, które swoim majestatem wparawiają w nie opisywalny zachwyt.
Kraj który pokochalem od pierwszego wejrzenia i do którego z chęcią zabiorę was na przygodę życia. ?
Na wyprawie:
?Pójdziemy na wschód słońca do tzw. 'Monkey Temple' w Katmandu, gdzie pierwszy raz spotkamy lokalne, człekopodobne. ?
?Zwiedzimy z lokalnym przewodnikiem Durbar Square, Patan i Bahtakpur z cudowną architekturą, wszytkie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
?Odwiedzimy Pashupatinath Temple - tego się nie da od zobaczyć...
?Jeśli będzie dobra widoczność to pojedziemy we wschodnie początki Himalajów zobaczyć z dystansu masyw Mount Everest.
?Przejedziemy wynajętym busem do Pokhary
?Przy dobrej widoczności wjedziemy kolejką linową podziwiać masyw Annapurny o wschodzie słońca ( fakultatywnie)
?Popływamy kajakami po lokalnym jeziorze z widokiem na górskie masywy w oddali.
?Przejdziemy pięciodniowy trekking zwany Annapurna Base Camp gdzie wdrapiemy się na wysokość 4130 m.n.p.m i zatopimy się w piękno najwyższych gór Świata
?Przez dwa dni będziemy spływać rzeką 'Lower Seti' podczas relaksującego raftingu wśród otaczającej nas, dzikiej natury
? Pojedziemy na safari jeepem 4x4 po parku narodowym w Chitwan, gdzie będzie szansa wypatrzenia dzikich nosorożców, słoni, a może nawet tygrysa bengalskiego
?Popłyniemy canoe spokojną rzeczką wypatrując krokodyli i giawalów - ednomitycznych krokodyli występujących tylko w południowej Azji
?Wrócimy do Kathamdnu busem i stamtąd polecimy do Europy

‼️Cena wyprawy to 1350 funtów i zawiera:
?️Wypożyczenie busa z kierowcą i paliwem na przejazd z Kathamdnu do Pokhary, z Chitwan do Katmandu i wszytkie transfery poczynając od lotniskowych
?️Wynajęcie lokalnych przewodników - organizując swoje wyprawy jak najbardziej wspieram lokalną ludność
?️15 noclegów w lokalnych domach gościnnych, hotelach i tzw. 'Tea Houses' podczas trekkingu, w pokojach dwu bądź trzy osobowych.
?️Wejściówki do świątyń w Kathmandu
?️Safari 4x4 po Chitwan
?️Canoeing z krokodylami
?️Kajakowanie na jeziorze w Pokharze
?️5 dniowy trekking ABC z pozwoleniem
?️Opiekę organizatora podczas całego wyjazdu
Cena nie obejmuje :
?Lotów do Katmandu
?Wyżywienia
?Ubezpieczenia podróżnego
?Wizy do Nepalu (30 USD)
?Płatność: po wpłaceniu zaliczki 400 funtów macie gwarancję miejsca. Resztę płatności można płacić w ratach jak wygodnie do 3 tygodni przed planowanym terminem.
250 funtów trzeba mieć ze sobą w gotówce na miejscu.
‼️Trudność wyprawy: TRUDNA
Podczas trekkingu trzeba wykazać się wysoką sprawnością fizyczną i wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne. Sami nosimy swoje plecaki w których trzeba mieć wszytko potrzebne na te kilka dni, łącznie z wypożyczonym śpiworem. W 'Tea Houses' są warunki noclegowe podobne do górskich schronisk więc prosto i często bez bieżącej wody ale jest ciepło i można zamówić jedzenie i ciepłą herbatę z cytryną, imbirem i miodem.
Trzeba mieć ze sobą wygodne buty trekkingowe, ciepłą kurtkę i ponczo przeciwdeszczowe. W wyższych partiach przyda się też czapka, rękawiczki i ciepłe 'underlayers'.
Doradzam co zabrać.
?Umiera się raz, żyje się każdego dnia.
Ostatnie lata pokazały nam jak bardzo wszytko może się zmienić z dnia na dzień, więc nie odkładajcie marzeń na później bo to później może nigdy nie nadejść.
Oglądać świat na ekranie komputera, telewizora czy smartphona? Płaskie dwa wymiary gdzie ktoś pokazuje nam to i owo z jego perspektywy?
Polecieć gdzieś samemu i doświadczyć innej kultury i krajobrazu to jak samemu grać w takim filmie. Uwierzcie mi na słowo i lećmy po przygodę! ?
Pieniądze wrócą, wspomnienia zostaną na zawsze, a wy wrócicie z takiej wyprawy bogatsi o coś, czego nikt wam nigdy nie odbierze.
?Relacje z moich wypraw możecie znaleźć na moim instagramie w sekcji wyróżnione relacje
Www.instagram.com/bartezvoo
na moim profilu Facebook, bądź na fanpage.
https://www.facebook.com/bartezvoo

?Zapraszam do kontaktu ?
Advertisement

Where is it happening?

Nepal, Katmandu, ,Kathmandu, Nepal

Event Location & Nearby Stays:

Bart\u0142omiej Piotr Wydra

Host or Publisher Bartłomiej Piotr Wydra

It's more fun with friends. Share with friends