Neoklasyka / Balet Współczesny w Krakowie – III Edycja

Schedule

Sat, 21 Mar, 2026 at 05:00 pm to Sun, 22 Mar, 2026 at 08:30 pm

UTC+01:00

Location

Studio Tańca OFFicyna | Krakow, MA

Advertisement
Neoklasyka / Balet Współczesny w Krakowie – III Edycja
Kraków, wracamy! Po dwóch udanych edycjach zapraszamy Was na trzecie spotkanie z neoklasyką. Ponownie w duecie poprowadzimy weekendowe warsztaty skupiające się na pracy nad techniką neoklasyczną i wykorzystaniu jej w choreografii.
Naszym celem jest świadome połączenie klasycznej formy z naturalnością i przepływem tańca współczesnego.
📩 ZAPISY JUŻ OTWARTE: [email protected]
-------------------------
PROGRAM (21-22 marca):
🔹 TECHNIKA (1,5h): Skupimy się na neoklasycznym podejściu do lekcji baletu. Pracujemy nad świadomością centrum i maksymalnym wydłużeniem linii, wychodząc poza sztywny pion. Wprowadzamy elementy off-balance, większą mobilność górnych partii ciała oraz kładziemy nacisk na płynne, organiczne przejścia.
🔹 CHOREOGRAFIA (2h): Techniczną bazę przełożymy na choreografię. Tematem przewodnim tej edycji będzie ruch w przestrzeni (również po kole) oraz praca w duecie. Będziemy szukać precyzji charakterystycznej dla klasyki, połączonej ze swobodą ruchu tańca współczesnego.
DLA KOGO? 👥 Warsztaty skierowane są do osób posiadających doświadczenie w tańcu współczesnym lub tańcu klasycznym, na poziomie co najmniej średniozaawansowanym.
-------------------------
INFO ORGANIZACYJNE:
📍Kiedy: 21-22 marca
📍Godziny: 17:00 – 20:30
📍Miejsce: Studio Tańca OFFicyna, ul. Krakowska 41, Kraków
Plan zajęć (każdego dnia):
🔹 1,5 godz. technika
🔹 2 godz. choreografia
Inwestycja (łącznie 7 godzin warsztatów):
🔹 Early Birds: 330 zł (do 28 lutego)
🔹 Cena regularna: 390 zł
📩 Zapisy i pytania: [email protected]
-------------------------
Z KIM?
DOROTA NOWAK
Tancerka | Choreografka
Dorota Nowak jest dyplomowaną tancerką i choreografką, specjalizującą się w tańcu klasycznym i współczesnym, a także asystentką reżyserów przy produkcjach operowych. Absolwentka prestiżowej Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie.
Występowała na scenach Royal Opera House, Sadler’s Wells oraz Amare Theatre w Hadze, tańcząc w spektaklach takich jak Altogether (chor. Richard Alston), Dancing Days (chor. Christopher Bruce), Vessel (chor. Richard Chappell) oraz Orphée aux Enfers (chor. Willy Laury). W 2022 roku brała udział w procesie twórczym spektaklu Jungle Book Akrama Khana.
W obszarze opery pracowała jako asystentka reżysera przy Maria de Rudenz (Gothic Opera, Londyn, 2024), a także jako asystentka choreografa przy Le Villi & Silenzio (Opera Zuid, Maastricht, 2025).
W latach 2024–2025 była związana z warszawskim zespołem B’cause Dance Company, z którym występowała w spektaklach Klif (chor. Jakub Mędrzycki), Cicho Ciszej Zgiełk (chor. Bartek Woszczyński) oraz Unboxing (chor. Ola Komarnicka), prezentowanych na scenie Teatru Studio.
Jest autorką projektów choreograficznych, takich jak Blisko, Bliżej oraz Re-Invention, a także twórczynią interdyscyplinarnych prac łączących ruch, film, animację i dźwięk. Stale rozwija własne projekty artystyczne.
-------------------------
ZUZANNA STRUGACZ
Tancerka | Freelancerka
Dyplomowana tancerka, instruktorka, choreografka. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła w szkole P.A.R.T.S. (Bruksela) oraz na programie w Elephant In the Black Box Company (Madryt). Swój rozwój uzupełniała wieloma warsztatami takimi jak NDT Summer Intensive, Hasadna Summer Waves, czy IID Intensive.
W Polsce współpracowała z B’cause Dance Company przy spektaklu „Cicho, ciszej, zgiełk” w chor. Bartka Woszczyńskiego, z H.art Dance Company w spektaklu „The Symphony of The Whispering walls” w chor. Eriona Kruji oraz z Fundacją Crush On Trash przy najnowszej produkcji „Bioland” w chor. Megan Doheny i Ilji Nikurov w roli asystentki choreografów i tancerki.
Zuzanna jest również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XVIII edycji Programu Młoda Polska na rok 2021.
Tworzy również krótkie formy solowe, które miała okazje zaprezentować na Warsaw Dance Days 2018, 3…2…1…Taniec 2019, Solo Dance Contest 2022, Open Podium Amsterdam 2022, Solo Duo Dance Festival 2023 oraz Zjednoczone Stany Zmyślone w Teatrze Rozbark (2024).
Do zobaczenia już niedługo!
Advertisement

Where is it happening?

Studio Tańca OFFicyna, Józefa 14, Krakowska 41, Rondo Matecznego 1, Krakow, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Krakow

Jare Gody \u00b7 21.03.2026 \u00b7 Ma\u0142opolskie, Krak\u00f3w
Sat, 21 Mar at 03:00 pm Jare Gody · 21.03.2026 · Małopolskie, Kraków

Kraków

The Employees | re\u017c. \u0141ukasz Twarkowski | postscriptum Boskiej Komedii
Sat, 21 Mar at 04:00 pm The Employees | reż. Łukasz Twarkowski | postscriptum Boskiej Komedii

Teatr Łaźnia Nowa

ART LITERARY-ART
March Blues Dance Workshop!
Sat, 21 Mar at 04:00 pm March Blues Dance Workshop!

Laboratorium Umysłu i Ciała

WORKSHOPS DANCE
HUNTER + Lark + Tupolev \/ Krak\u00f3w \/ Klub Studio \/ 21.03.2026
Sat, 21 Mar at 06:00 pm HUNTER + Lark + Tupolev / Kraków / Klub Studio / 21.03.2026

Klub Studio

CONCERTS
\u201eFestyn Polska Story\u201d \u2013 spektakl inny ni\u017c wszystkie
Sat, 21 Mar at 06:00 pm „Festyn Polska Story” – spektakl inny niż wszystkie

Pałacyk Sokół

Folkowe powitanie wiosny | Koncert Kapeli Zbieranej
Sat, 21 Mar at 06:00 pm Folkowe powitanie wiosny | Koncert Kapeli Zbieranej

ul. Masarska 14, 31-539 Kraków, Poland

CONCERTS BUSINESS
The Great Gatsby Ballet w Krakowie!
Sat, 28 Mar at 07:00 pm The Great Gatsby Ballet w Krakowie!

ICE Kraków Congress Centre

ART
PRELUDIUM S\u0141OWIA\u0143SKIE KRAK\u00d3W 29.03.26
Sun, 29 Mar at 05:00 pm PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE KRAKÓW 29.03.26

Nowohuckie Centrum Kultury

ART
SKRZYPEK NA DACHU | Krak\u00f3w | Nowohuckie Centrum Kultury
Sat, 11 Apr at 06:00 pm SKRZYPEK NA DACHU | Kraków | Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury

LIVE-MUSIC
The Great Gatsby Ballet w Krakowie!
Tue, 28 Apr at 07:00 pm The Great Gatsby Ballet w Krakowie!

ICE Krakow Congress Centre

DANCE ART

What's Happening Next in Krakow?

Discover Krakow Events