Nebbiolon monet kasvot - kaikille avoin tasting
Schedule
Thu, 27 Mar, 2025 at 06:30 pm
UTC+02:00Location
Kuninkaankatu 13 | Tampere, ES
Advertisement
Torstaina 27.3.2025 klo 18.30 (huom. aika muuttunut) maistelemme Nebbiolo-viinejäIllan teemana ”Nebbiolon monet kasvot” – maistamme kuusi huolella valittua viiniä Piemonten eri alueilta, kuten Langhe, Alta Langa, Barbaresco ja Barolo. Tämä on ainutlaatuinen mahdollisuus sukeltaa Nebbiolon maailmaan ja kokea sen monipuolisuus: raikkaasta kuohuvasta täyteläisiin punaviineihin.
Asiantuntevana oppaanamme toimii Petteri Laine alias Viinikirjeenvaihtaja, viinien maahantuoja, Barolon asiantuntija ja Italian Viinioppaan kirjoittaja.
Paikalla on myös kaksi viinitilan edustajaa: Cristina Deltetto, Canale (Alta Langa, Rose, Roero – https://www.deltetto.com/) ja Eleonora Ca Del Baio, Barbaresco (Valkoisia Riesling, Chardonnay, Barbera, Nebbiolo ja Barbarescoja – https://cadelbaio.com/)
Mitä luvassa:
– Upeita viinielämyksiä
– Syvempää tietoa Nebbiolosta
– Mahdollisuus hankkia maistettuja viinejä
Osallistumismaksu 55 €/hlö
Ilmoittautuminen tapahtuu maksamalla osallistumismaksu
Tampereen Vinoteque Oy:n tilille FI66 4108 0010 3438 56 ja mainitsemalla viestikentässä tilaisuuden päivämäärä ja osallistujien nimet.
Advertisement
Where is it happening?
Kuninkaankatu 13, Kuninkaankatu 13, FI-33210 Tampere, Suomi,Tampere, FinlandEvent Location & Nearby Stays: