nauli kriyā tanfolyam
Schedule
Sun, 16 Nov, 2025 at 09:00 am
UTC+01:00Location
Széna tér, Budapest, Magyarország | Budapest, BU
A nauli kriyā a (tantra)jóga alapgyakorlata (bár haladónak tűnik), nélkülözhetetlen bázisa az energetikai és szellemi tisztaságnak. Elsősorban tehát a felébredést, a megvalósítást szolgálja.
A tanfolyam célja, hogy megértsd miért, megtanuld hogyan, és gyakorold rendszeresen. Bár ez a jógában ismert gyakorlat (vagy annak kellene lennie), azok számára is javasolt, akik még nem jógáznak. Majd fognak... bár azt is érdemes lenne pontosan érteni, mi a jóga. Arról egy féléves kurzuson igyekszem tudás átadni.
Tematika:
november 16 vasárnap (első alkalom)
1, mi ez a gyakorlat?
Elméleti és "filozófiai" háttér a ṣaṭkarma kriyā rendszerről (a jógában használt 6 tisztító gyakorlat), melyből az egyik: a nauli kriyā.
2, maṇipūra cakra (köldök alatti energiaközpont) szerepe:
a hétköznapi életben, a szexualitásban, az önismereti úton
valamint a testi, energetikai, érzelmi és mentális síkon, nem beszélve azon túl...
3, miért érdemes megtanulod és gyakorold rendszeresen?
A pozitív hatása miatt az emésztési rendszerre (agni, mint tűz elem), a betegségek elleni immunitás növelésére, a fizikai test egészségére (pl testsúly kontroll, vérkeringés), a szexuális életre (tantrikus jóga alap gyakorlata), az érzelmek stabilizálására, a magabiztosságra, a koncentráció képességre stb.
4, uḍḍiyāna bandha (felfelé irányító energia zár, légzés kint tartással) elméleti és energetikai megértése (szublimáció). A "hasfelszívás" gyakorlati elsajátítása
november 30 vasárnap (második alkalom)
5, a nauli kriyā elmélete, és gyakorlati elsajátítása lépésről lépésre.
Az első előadás csak elméleti oktatásból áll. A következő két előadáson a további elmélet mellett viszont - a gyakorlatok miatt -, éhgyomorral javasolt a részvétel. Bár a hányás is lehet egy kriyā (vamana dhautī), de azt egy másik tanfolyamon...
A sokéves tapasztalataimat és jelenlegi tudásomat igyekszem megosztani a résztvevőkkel (nőknek és férfiaknak egyaránt). Nem garantált, hogy a tanfolyam ideje alatt minden résztvevő elsajátítja a gyakorlatokat, így nem helyettesíti a rendszeres, és kitartó egyéni gyakorlást.
-Minden előadás kb 120 perc (és össze-vissza (is) beszélek, nem beszélve a nem beszélésről)
-a helyszínen vannak jógaszőnyegek (nem kell hozni) párnák nincsenek. Amúgy minek a párna? Minek a szőnyeg?
-a gyakorlásoknál értelem szerűen (deréktól felfelé) érdemes levetkőzni. A szégyenérzetet is. Hölgyeknek topless NEM engedélyezett.
-a gyakorlás nem jópofaság, hanem vīra (hős/harcos) minőség. Fegyelmet és kitartást tanítok. Szigorúan.
-a "humorom" viszont (ha van ilyen) olyan amilyen. Állítólag meg lehet szokni.
-a böjtölést is... a programokra üres gyomorral érdemes érkezni
Helyszín: Aközpont, I. kerület Széna tér 7. / Pórffy Csaba / https://akozpont.hu
időpont:
1-2 előadás (összevonva) november 16 vasárnap, 09:00-12:30 (közben szünetekkel, étkezés nélkül :-))
3. előadás november 30 vasárnap 09:00 - 11:00
Van egy korábbi időpont korlátozott létszámban, újpesten. Szeptember 27 szombat és október 11 szombat. (ha az ideálisabb)
Részvételi szándék jelzése, valamint további információ kérése (ár, más időpontok és helyszínek) vagy egyéb kérdések: zoli[kuka]petervari.hu vagy közvetlen üzenetküldéssel (messengeren)
A végtelenbe és tovább!
iZé
Where is it happening?
Széna tér, Budapest, Magyarország, HungaryEvent Location & Nearby Stays:
