Márton-napi Libasor
Schedule
Sun Nov 09 2025 at 09:30 am to 12:30 pm
UTC+01:00Location
Hársbokor-hegy | Budapest, BU
Advertisement
"Tündököljön élted ragyogó sugára,Neve napja légyen szívünk vígsága.
Igyál egyet Márton, hogy jobb kedved légyen,
Hogy ne érjen téged semmiféle szégyen.
Márton poharából mindenki részt végyen!"
A Szent Márton naphoz fűződő népszokások felelevenítésével kezdjük a kirándulást, libasorban haladva vadat lesünk, és liba lakomával fejezzük be.
Menet közben azért elmesélem többek között a Korányi szanatórium, a Jange Toni Kreuz és a "magyar Ischl" történetét is, valamint, hogy hogyan kerültek a dámvadak és a muflonok Magyarországra, milyen állatok élnek a Hársbokor-hegyen, az erdőben. Ha szépen halkan megyünk, akkor egy kis szerencsével rengeteg állatot láthatunk. :) Ez néha sikerül, néha sajnos nem.
Táv: 8 km, indulás Budakesziről, körtúra
Szint: 165 m
Időtartam: 3 óra (ebéd nélkül)
Részvételi díj: 4000 Ft (ebéd nélkül), gyerekeknek 14 év alatt ingyenes
Maximális létszám: 25 fő
Kérem, hogy legkésőbb november 6-ig írjon nekem, aki szeretne részt venni a Márton napi liba lakomán, a Vadaskert étteremben: [email protected]
A kedvezményes menüt kb. 1 héttel az esemény előtt el tudom küldeni, de a helyszínen is szabadon lehet választani.
Ez az egyetlen kirándulás, amelyre sajnos nem ajánlom kutya hozatalát, mert neki sem jó, hogy végig pórázon kell tartani, és a vadakat is elriasztja.
Fotók: https://greenwalksbudapest.hu/marton-napi-libasor-nov-10
Kép: MME
Advertisement
Where is it happening?
Hársbokor-hegy, Budakeszi Dinó park, Budakeszi 2092, Magyarország, Budapest, HungaryEvent Location & Nearby Stays:

Know what’s Happening Next — before everyone else does.