Muusikaline lavastus "OTILA"

Schedule

Sat Dec 02 2023 at 07:00 pm to 08:15 pm

Location

Põlva Kultuuri-ja Huvikeskus | Tapa, LV

Advertisement
Alle-Saija Teatritalu ja mustlasansambli Maljarka muusikaline lavastus J.Leimanise „Mustlased Läti metsades, taludes ja laatadel“ ainetel.
“Otila” on lugu mustlastüdrukust, kes kannab mustlasnaise saatust abielluda ja olla hea naine, kuigi tegelikult otsib ta suurt armastust. Kaunis Otila põlgab ära oma esimese kosilase Jankelise, sest soovib abielluda kellegi teisega, keda arvab ennast armastavat. Kuid kui saabub abielu argipäev, pettub ta oma esimeses abielus ja hiljem ka järgmises. Lootus õnnele kipub käest kaduma.
Otila isikliku loo kõrval on see lugu mustlaste kui nomaadliku metsarahva elust, mis on pidevas liikumises, toimib oma reeglite ja tavade järgi ning on täis tugevaid tundeid. Lugu baseerub meie piirkonnas elanud mustlaste kombestikku, eluolu ja igapäeva kajastaval raamatul. Vaataja rändab koos tegelastega mustlasrahva maailma, kus laagrielule lisavad värvi peod ja kaklused, saunas viheldakse maha pahameel, lepitakse ja antakse andeks. Muidugi ei puudu ka pulmad ja peied, jutuvestmine ja ennustamine ning vana mustlaslegend suurest armastusest. Ehk leiab suur armastus lõpuks tee ka Otila juurde? …
Autor: Annika Rahnu
Dramaturg ja lavastaja: Ingrid Ulst
Koreograaf: Svetlana Zaikova
Muusika: Annika Rahnu
Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo
Butafooria: Elise Nigul
Laval Alle-Saija Teatristuudio ja mustlasansambel Maljarka: DORIS PAVLOV (Otila), DIANA TUUL (Viola), ALAR SÜNTER (Repša), SVETLANA ZAIKOVA (Šafla), SIIM RAHNU (Jankelis / metsavaht), MEELIS VAHTRAMÄE (Bruhas / Bumba), HEIKI LILL (Tutulis / saunaline), AIVAR NATUS (Naks / rändmuusik), AIVO KIKERMAN (Ambulis / saunaline), SIRJE PALLO (kerjusnaine), KÜLLI KRESSA (Billa), LUULE ARRAS, ANNELY KULLAND, HELI ELI KURVITS, KAI KAIDMA, EVELIN REINHOLD, HELEN LIEPKALNS, TIINA ZIRNASK, EVELI LASS, HELGI SÕSTER, SIRJE KÄGO, AIGI KÕIV, ANNIKA NIINEMÄGI, MERIKE MARGA, BIRGIT AASMÄE, MAIRE ROONURM, MOONIKA ORASSON, AGNE SOLBA, EPP SÄGA, VIVIKA PEETS, KOIDULA UNT, STELLA KERENBERG, MERLE KALLAS (mustlased), ANNIKA RAHNU, INGRID ULST (rändmuusikud)
Etendus on ühes vaatuses. Piletid eelmüügist kuni 31.10.2023: tavapilet 15 EUR, sooduspilet (pensionär, õpilane) 12 EUR EUR. Piletid eelmüügist alates 01.11.2023 ja kohapealt: tavapilet 18 EUR, sooduspilet (pensionär, õpilane) 15 EUR.
Advertisement

Where is it happening?

Põlva Kultuuri-ja Huvikeskus, Tapa, Estonia

Event Location & Nearby Stays:

Alle-Saija Teatritalu

Host or Publisher Alle-Saija Teatritalu

It's more fun with friends. Share with friends