.MORE Matthew Whitaker | Jassmine | Warszawa

Schedule

Thu Jun 09 2022 at 07:00 pm

Location

Jassmine | Warsaw, MZ

Advertisement
BILETY:
https://goingapp.pl/wydarzenie/more-matthew-whitaker-jassmine-warszawa/czerwiec-2022
“Young Futurist Leaders!”, “Rising stars!” — USA Today network's 201 Magazine.
Zdobywca nagrody The Harlem Stage Emerging Artist Award i Laureat The ASCAP Foundation Herb Alpert Young Jazz Composers Award!
Przed Państwem cudowne dziecko, muzyczny geniusz, pianista jazzowy — Matthew Whitaker. Urodzony w 2001 roku w Hackensack, New Jersey. Jego miłość do muzyki zaczęła się w wieku 3 lat, po tym, jak jego dziadek podarował mu mały keyboard Yamaha. W wieku 9 lat, Matthew zaczął uczyć się gry na organach Hammonda B3, aby zaledwie cztery lata później, zostać najmłodszym artystą promowanym przez Hammonda – w ponad 80-letniej historii.
W 2010 roku Matthew zwyciężył konkurs „Child Stars of Tomorrow” w ramach “Amateur Night” w Apollo. Rok później, mając zaledwie 10 lat, został zaproszony do występu podczas wprowadzenia Stevie Wondera do Hall of Fame Apollo Theater. Wrócił do Apollo na wznowienie programu FOX TV SHOWTIME AT THE APOLLO w 2016 roku, gdzie zachwycił publiczność wykonaniem klasycznego utworu Steviego Wondera „I Wish”. Matthew występował w krajowej i międzynarodowej telewizji, w tym w serialu dokumentalnym TODAY SHOW „Boys Changing The World”, Harry Connick Jr Show oraz w programie telewizyjnym ELLEN! Zabiegają o niego najważniejsze krajowe i międzynarodowe stacje radiowe i telewizyjne.
W wieku 15 lat został uznany Artystą Yamaha, stając się najmłodszym muzykiem, który dołączył do znakomitej grupy pianistów jazzowych. Dalej to już tylko pasmo sukcesów — w 2017 roku został uznany za “1 of the 17 people to watch in New Jersey” przez The Record, jedną z największych gazet w New Jersey. W 2018 r. Crain's Business New York dodał muzyka do prestiżowej listy “1 of 25 Young Futurist Leaders” i został uznany za wschodzącą gwiazdę według magazynu 201 sieci USA Today.
W latach 2019 i 2020 Matthew został laureatem nagrody The ASCAP Foundation Herb Alpert Young Jazz Composers Award za oryginalne kompozycje „Emotions & Underground!”
Matthew występował z szeregiem wybitnych muzyków: Ray Chew, Christian McBride, Dr. Lonnie Smith, Rhoda Scott, Cameron Carpenter, Regina Carter, Jason Moran, Jon Batiste, Cory Henry, Marc Cary, Arturo O'Farrill, James Carter, Roy Ayers, DD Jackson, The New York Pops Orchestra, EFG London Jazz Festival w Royal Albert Hall w Londynie, gdzie występował jako solista z ich 42-osobowym big bandem, oraz z Hamietem Bluiettem i jego zespołem Bio-Electric Ensemble.
Koncertował zarówno w USA, jak i za granicą, występując na prestiżowych scenach w całym kraju, m.in. Apollo Theatre, Lincoln Center, Carnegie Hall, The Kennedy Center for The Performing Arts, SF Jazz Center, Monterey Jazz Festival, Newport Jazz Festival oraz na międzynarodowych scenach m.in. Francja, Włochy, Niemcy, Indonezja, Wielka Brytania, Australia, Szwajcaria, Portugalia, Japonia, Hiszpania, Maroko i Korea Południowa, żeby wymienić tylko kilka.
Teraz przyjedzie do Polski, gdzie wystąpi 9 czerwca, w jazzowym sercu Warszawy, w klubie Jassmine.
Zapraszamy na spotkanie z geniuszem jazzu!
Posłuchaj:Drzwi 19:00
Koncert 20:30
Do zobaczenia!
Jassmine, Wilcza 73, Warszawa
https://www.instagram.com/jassminewarsaw/
https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine
Advertisement

Where is it happening?

Jassmine, Wilcza 73,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Jassmine

Host or Publisher Jassmine

It's more fun with friends. Share with friends