MDMArcina Maseckiego: maraton muzyczny

Schedule

Sun Jun 05 2022 at 11:00 am to 11:30 pm

Location

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza | Warsaw, MZ

Advertisement
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCINA MASECKIEGO
maraton muzyczny
MDMArcina Maseckiego to wyjątkowe spotkanie artysty z publicznością swojej ulubionej instytucji kultury. Przez cały dzień Masecki będzie przemierzał przestrzenie teatru prezentując w jego kolejnych zakątkach wachlarz swoich muzycznych fascynacji.
PROGRAM:
? godz. 11.00 - Plac Defilad
„Do kotleta”
Trio Jazzowe Marcina Maseckiego: Masecki/Rogiewicz/Domagalski
Połączenie muzyki i gastronomii to jeden z ulubionych tematów Marcina Maseckiego. Jego Trio Jazzowe z Jerzym Rogiewiczem i Piotrem Domagalskim zagra na Placu Defilad, przed wejściem do Teatru Studio, do brunchu ze specjalnym jubileuszowym menu, przygotowanym przez barStudio.
Wstęp biletowany. Brunch w cenie biletu na koncert.
? godz. 13.00 do 15:30 - Duża Scena
„Maraton kameralny”
Masecki/Markowicz/Młodawski/Aleksandrowicz + Shoven Quartet
Od lat Masecki z partnerami prezentuje w Studio muzykę klasyczną w alternatywnym formacie i nieco salonowej atmosferze. Prawie jak w domu; drzwi na dużą scenę będą otwarte, publiczność będzie mogła wychodzić i wchodzić między utworami. W foyer będzie możliwość kupienia herbatki i ciacha, które w czasie koncertu będzie wolno podjadać na sali (rozsądnie oczywiście!). Ze sceny będą płynęły perły europejskiej kameralistyki w różnych konfiguracjach instrumentalnych, od duetów po nonety:
Arcangelo Corelli - “La Folia”
L. van Beethoven - Trio fortepianowe Es-dur Op. 70 nr 2
Claude Debussy - Kwartet Smyczowy g-moll Op. 10
J. S. Bach - Sonata z Musikalishes Opfer
W. A. Mozart - kwartet obojowy F-dur KV 370
Arvo Part - “Spiegel im spiegel”
J. Ph. Rameau - Concerts en Sextour
Wstęp biletowany
? godz. 17.00 - Korytarz na I piętrze
„Solo w korytarzu”
Glass/Satie
Korytarz na piętrze obok gabinetu dyrektora jest długi na 60 m, a szeroki na 3. Jest to przestrzeń niecodzienna I nieco tajemnicza, w dodatku z wyśmienitą akustyką. Masecki ustawi się na wysokiej scenie w jednym z końców tego długiego, dźwiękowego tunelu i zagra utwory dwóch mistrzów minimalizu – Erika Satie i Philipa Glassa.
Wstęp biletowany
? godz. 20.00 - Duża Scena
„Nadzwyczajny koncert symfoniczny”
Mozart/Masecki
Studio wspólnie z Maseckim powołuje do życia specjalnie na tę okazję orkiestrę symfoniczną z muzykami z Polski i Ukrainy. Nie dzieje się to pierwszy raz na deskach Studio, Sinfonia Varsovia też stawiała tu swoje pierwsze kroki. Tym razem nowy zespół zagra koncert fortepianowy Mozarta d-moll (pamiętacie ostatnią scenę w Amadeuszu Miloša Forman kiedy obłąkany Salieri jeździ po szpitalu na wózku, udzielając rozgrzeszenia “wszystkim miernotom świata”?), a po nim utwory symfoniczne Maseckiego pod jego własną batutą – fragmenty z jego symfonii, oraz polonezów orkiestrowych.
Wstęp biletowany
? godz. 22.30 – Plac Defilad
„Z Ameryki Łacińskiej”
Masecki/Marshall/Ribas
Na zakończenie, w ciepły czerwcowy wieczór, Masecki zaprasza z powrotem na Plac Defilad, tym razem na koktajl muzyczny inspirowany Ameryką Łacińską. Towarzyszyć mu będzie wybitny mandolinista amerykański Mike Marshall oraz brazylijski perkusjonalista Amoy Ribas. Istnieje ewentualność, że koncert spontanicznie przerodzi się w jam session do rana.
Bilety cegiełka "Płać ile możesz"
Advertisement

Where is it happening?

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, ,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Teatr Studio

Host or Publisher Teatr Studio

It's more fun with friends. Share with friends