Levi Henriksen & Babylon Badlands I Verket Scene🔥

Schedule

Thu, 05 Mar, 2026 at 07:00 pm

UTC+01:00

Location

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway | Moss, OF

Advertisement
Levi Henriksen & Babylon Badlands🔥

Levi Henriksen & Babylon Badlands har nå eksistert i ni år, og «Aldri var november så lys», er bandets femte album, og samtidig en oppsummering av karrieren så langt, siden dette er en liveplate spilt inn med et kammerorkester på frontmannens 60-års dag på Rådhusteatret i Kongsvinger. Det er blitt et enestående dokument over et band som gjennom hard jobbing har spilt seg inn i den norske rockens elitedivisjon med sine melodiske og melankolske sanger på norsk, der nettopp bruken av vårt morsmål og en unik formidlingsevne har gjort dem til publikumsfavoritter rundt om på alt fra rockeklubber og kirker, litteraturfestivaler og
teaterkonserter, til kulturhus og intimkonserter hjemme i folks stuer, fra litteraturfestivaler og t. Nå er bandet opptatt med å booke jobber for hele 2025, samtidig som de ferdigstiller materiale til sitt neste album, «Sverige», som blir spilt inn neste år.🎶

I gruppens musikalske DNA er det nedfelt en tro på at på at rockemusikken, den virkelig gode rockemusikken, fortsatt har evnen til å frelse deg fra mørket som har tenkt seg din vei, slik det var den gang bandets medlemmer var unge gutter på 17. ​Men medlemmene i Levi Henriksen & Babylon Badlands er ikke gutter på 17 år, de består av folk som har kjent hverandre lenger enn The Beatles eksisterte, og de har spilt sammen i en rekke sammenhenger. Henriksen og gitarist Anders Bøhnsdalen siden 1985 og Heart of Mary, med plateutgivelse og seier i Ungdommens radioavis rockemønstring (en forløper til dagens Urørt) i 1988. Trommeslager Finn Lilleseth og bassist Morten Andreassen har spilt sammen med Henriksen på i alt seks plater, og hele bandet lever opp til tesen om at musikere, i hvert fall de virkelig gode og dedikerte, eldes helt motsatt av hunder. Yngstemann og juniormedlem Kenneth Bjørdal har sittet bak tangentene i seks år.🎶
Live er bandet både energisk bredbeint rock og nedpå nesten spirituelle bekjennelser, preget av en historiefortelling ikke veldig mange gjør bedre i Norge. For en konsert med Levi Henriksen & Babylon Badlands handler ikke bare om musikk, det handler om øyeblikket, hvilke innfall frontmannen får den dagen og kvartetten prøver hver eneste kveld å leve opp til sitt mantra om at det er bedre å hoppe langt og falle, enn å hoppe kort og stå. Bandet har aldri ligget på toppen av hitlistene, men har gang på gang bevist at når det gjelder å treffe sitt publikum er tilstedeværelse og det og snakke direkte til de som kommer og hører på, vel så viktig.🎶
Om det siste studioalbumet «190 desibel kjærlighet» skrev musikkblogger Erik Valebrokk «Levi Henriksen har hjertet fullt av rock’n’roll, og herjer på sin siste plate», og ga albumet terningkast seks. Det samme gjør Roger Ødegård i Indre Akershus Blad. Åge Aleksandersen-biograf og journalist i Adresseavisen, Ole Jacob Hoel skrev: "Det som lenge var for en hobby å regne, har i løpet av de siste par årene blitt en parallell karriere, og nå er kvaliteten så høy at det er på tide at Levi blir anerkjent som en av våre sentrale låtskriver og artister». Her fikk plate terningkast fem. Det samme som i Dagsavisen der Geir Rakvaag slår fast: «Levi Henriksen gir ut et sterkt personlig album, som gjør det enda mer klart at han er en like god sanger og låtskriver som forfatter».🎶

Bandet har gjort flere turneer, og i 2023/24 samarbeidet de med Musikk I Innlandet og gjorde fem konserter backet opp av et 25 musikerstort kammerorkester og Ingeborg Onstad på sang og langleik.

Diskografi: «Det beste bandet i himmelen» 2016. «Verden av i går» 2017. «De utålmodige av hjertet» 2019, «190 desibel kjærlighet» 2023 og «Aldri var november så lys».

I 2018 ble Levi Henriksen som musiker tildelt Vidar Sandbecks kulturpris, og bandet kvitterte for denne æren med å spille inn en coverversjon av Sandbecks «Levebrød».
Den kan ses her


Fra fjorårets album, «190 desibel kjærlighet», fikk bandet mye ros for «Alle mine døde», en sang om sorg, men likevel å finne styrke i minnene.
Det kan ses her:


Henriksen er også forfatter og har gitt ut 35 bøker. Neste høst kommer hans tiende roman. Mange av Levi Henriksen & Babylon Badlands konserter blir gjerne kombinert med et bokbad, og bandet opptrer også i en helt nedstrippet akustisk versjon og i diverse trioutgaver.
Dørene åpner 19:00
Konsertstart 20:00
ID 18 år (Eller med vergepapirer)
Velkommen!🎶
Advertisement

Where is it happening?

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway, Bernt Ankers gate 17, 1534 Moss, Norge, Moss, Norway

Event Location & Nearby Stays:

Verket Scene

Host or Publisher Verket Scene

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Moss

Honningbarna I Verket Scene\ud83d\udd25
Fri, 19 Sep at 08:00 pm Honningbarna I Verket Scene🔥

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

Barnekordag med Sevenjentene!
Sat, 20 Sep at 01:00 pm Barnekordag med Sevenjentene!

Moss

CONCERTS
Sondre Lerche til oss i Moss\ud83d\udd25\/\/ Verket Scene
Sat, 20 Sep at 08:00 pm Sondre Lerche til oss i Moss🔥// Verket Scene

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
Teigen\u00b4s Tropper med Anita Skorgan I Verket Scene\ud83d\udd25
Fri, 26 Sep at 07:00 pm Teigen´s Tropper med Anita Skorgan I Verket Scene🔥

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

MUSIC ART
INGENTING \/\/ Verket Scene\ud83d\udd25 Support: General Forsamling.
Sat, 27 Sep at 08:00 pm INGENTING // Verket Scene🔥 Support: General Forsamling.

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

CONCERTS
Bluesdronningen Rita Engedalen - Moss Bluesklubb \/\/ Samfunnshuset \/\/ Moss Kulturhus
Sat, 04 Oct at 04:00 pm Bluesdronningen Rita Engedalen - Moss Bluesklubb // Samfunnshuset // Moss Kulturhus

Samfunnshuset i Moss

FESTIVALS MUSIC
Adam Douglas - Verdens minste st\u00f8rste band \/\/ Parkteatret \/\/ Moss Kulturhus
Thu, 09 Oct at 07:00 pm Adam Douglas - Verdens minste største band // Parkteatret // Moss Kulturhus

Dronningens gate 25, 1530 Moss, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
Helt RAA Festival - Fredag og L\u00f8rdag
Fri, 10 Oct at 06:00 pm Helt RAA Festival - Fredag og Lørdag

Idrettsveien 26, Rådehallen, 1640 Råde, Norway

FESTIVALS MUSIC
The best of The Beatles \/\/ Parkteatret \/\/ Moss Kulturhus
Fri, 10 Oct at 07:00 pm The best of The Beatles // Parkteatret // Moss Kulturhus

Dronningens gate 25, 1530 Moss, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
Jubileumskonsert MEC 15 \u00e5r
Sat, 11 Oct at 11:15 am Jubileumskonsert MEC 15 år

Kirkeparken videregående skole

CONCERTS FESTIVALS
Ruben in Moss
Fri, 17 Oct at 08:00 pm Ruben in Moss

Verket Scene

ENTERTAINMENT CONCERTS
RUBEN I Verket Scene\ud83d\udd25
Fri, 17 Oct at 08:00 pm RUBEN I Verket Scene🔥

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

FESTIVALS ART
Oktoberfest m\/Dusty Cowshit\ud83d\udd25 \/\/ Verket Scene
Sat, 18 Oct at 07:00 pm Oktoberfest m/Dusty Cowshit🔥 // Verket Scene

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

ENTERTAINMENT MUSIC
UTSOLGT! Tobias Sten til oss i Moss!\ud83d\udd25 I Verket Scene
Thu, 23 Oct at 07:00 pm UTSOLGT! Tobias Sten til oss i Moss!🔥 I Verket Scene

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

MUSIC ART
Rammsund til oss i Moss I Verket Scene\ud83d\udd25
Fri, 24 Oct at 08:00 pm Rammsund til oss i Moss I Verket Scene🔥

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

From Pipers To Bells \/ \/ The Best of Pink Floyd - Verket scene - Moss \/\/ 25. okt
Sat, 25 Oct at 09:00 pm From Pipers To Bells / / The Best of Pink Floyd - Verket scene - Moss // 25. okt

Verket Scene

CONCERTS MUSIC
DNBE + Sanne kvitnes \/\/ Parkteatret \/\/ Moss Kulturhus
Tue, 28 Oct at 07:00 pm DNBE + Sanne kvitnes // Parkteatret // Moss Kulturhus

Moss Kulturhus

CONCERTS ENTERTAINMENT
D.D.E. in Moss
Fri, 31 Oct at 08:00 pm D.D.E. in Moss

Verket Scene

ENTERTAINMENT CONCERTS
D.D.E. I Verket Scene\ud83d\udca5
Fri, 31 Oct at 08:00 pm D.D.E. I Verket Scene💥

Bernt Ankers gate 19, 1534 Moss, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT

What's Happening Next in Moss?

Discover Moss Events