LES SACRES

Schedule

Sun Apr 26 2026 at 05:00 pm to 06:30 pm

UTC+02:00

Location

Podium Mozaïek | Amsterdam, NH

Advertisement
Nederlandse première van Stravinsky als live performance art - een heftige fusie van schilderkunst en muziek, voor de ogen van het publiek!
About this Event

LES SACRES – Stravinsky als performance art.
Nederlandse première van Les Sacres als Live ART.

Maak je klaar voor een ongekende zintuiglijke ervaring: Le Sacre du Printemps van Stravinsky als live performance art. Pianist Reinis Zariņš en beeldend kunstenaar Maryleen Schiltkamp brengen muziek en schilderkunst samen in een explosieve, rituele uitvoering die je meesleept naar de oertijd van klank en kleur.

In een live synergie transformeert Schiltkamp het podium tot een levend canvas, terwijl Zariņš de orkestrale oerkracht van Stravinsky op de piano laat ontvlammen. Verwacht een rauwe, hypnotiserende performance vol visuele en muzikale intensiteit – een ritueel dat je niet alleen hoort, maar ook ziet ontstaan.

Program:

George Crumb — Makrokosmos I: I - Primeval Sounds (Genesis).
Richard Wagner — Tristan and Isolde: Prelude
Frederic Rzewski — Winnsboro Cotton Mill Blues

*Igor Stravinsky —Le Sacre du Printemps
(versie voor pianist en kunstschilder)

Live schilderen op groot doek – elke noot wordt zichtbaar.

Impressie: https://vimeo.com/902223054


Over Maryleen Schiltkamp

Maryleen Schiltkamp is beeldend kunstenaar en live performance painter. Ze studeerde aan de Rietveld Academie en de Rijksakademie in Amsterdam, en exposeerde wereldwijd, onder andere in New York, Tokio, Sint-Petersburg en Praag. Haar werk beweegt zich op het snijvlak van beeldende kunst en muziek. Ze trad op met live schilderperformances tijdens concerten en festivals in onder andere Londen, Amsterdam en Riga.

Een bijzonder project was haar serie over de symfonieën van Sjostakovitsj, die leidde tot de Britse documentaire The Art of the Symphony (2017), vertoond in Parijs, Den Haag en Amsterdam. Trailer

Centraal in haar live werk staat de samenwerking met de Letse pianist Reinis Zariņš. Samen creëerden zij het concept musicpaintingLIVE, waarmee zij onder meer optraden tijdens het Baltic Art Form, het Cēsis Arts Festival en Winteravonden aan de Amstel. Een van hun hoogtepunten was Stravinsky's Le Sacre du Printemps als live performance art in het Hanzas Perons Theater (Riga, 2023).

In 2024 initieerde zij het interdisciplinaire project Atlantis & Other Utopias, gebaseerd op haar schilderijen, met muziek van Marion von Tilzer en live visuals van Studio de Maan.

https://maryleenschiltkamp.com


Over Reinis Zariņš

Reinis Zariņš is een Letse concertpianist met een diepe artistieke missie: het verklanken van het mysterie van het leven. Zijn zoektocht naar betekenis bracht hem naar podia als Carnegie Hall (New York), het Concertgebouw (Amsterdam), het Lucerne Festival en live-uitzendingen op de BBC.

Na zijn studies aan Yale University en de Royal Academy of Music in Londen vestigde Zariņš zich in Letland, waar hij zijn creatieve basis heeft. Hij trad op met toonaangevende orkesten zoals het London Philharmonic Orchestra, Kremerata Baltica en het Moscow State Chamber Orchestra. Ook werkt hij regelmatig met alle Letse en Litouwse orkesten.

Zariņš’ samenwerkingen zijn breed en interdisciplinair. Hij werkte met musici als Gidon Kremer, Viktoria Mullova en dirigenten als Pierre Boulez en Peter Eötvös, maar ook met danser Kirill Burlov en beeldend kunstenaar Maryleen Schiltkamp.

Als pleitbezorger van Letse muziek gaf hij premières van werken van o.a. Pēteris Vasks en Andris Dzenītis. Zijn discografie weerspiegelt deze focus. Voor zijn bijdrage aan de Letse cultuur ontving hij de Orde van de Drie Sterren en won hij vijfmaal de Grote Letse Muziekprijs – de hoogste nationale erkenningen.

https://www.reiniszarins.com


https://vimeo.com/902223054
Event Photos
Advertisement

Where is it happening?

Podium Mozaïek, 191 Bos en Lommerweg, Amsterdam, Netherlands

Event Location & Nearby Stays:

Tickets

EUR 22.17 to EUR 27.41

LiveART Foundation

Host or Publisher LiveART Foundation

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Amsterdam

Sat, 25 Apr at 08:15 pm Amsterdam Sinfonietta in Amsterdam

Het Concertgebouw

ENTERTAINMENT MUSIC
Swaeli MBAPPE in Amsterdam
Sat, 25 Apr at 08:30 pm Swaeli MBAPPE in Amsterdam

Muziekgebouw aan 't IJ

CONCERTS MUSIC
King's Night Amsterdam
Sun, 26 Apr at 03:00 pm King's Night Amsterdam

Overhoeksplein, 1031 Amsterdam Centrum, Netherlands

Koningsdag
Mon, 27 Apr at 10:00 am Koningsdag

Amsterdam, Netherlands

KONINGSDAG
Rise Above Presents Amsterdam King's Day Boat Party
Mon, 27 Apr at 02:00 pm Rise Above Presents Amsterdam King's Day Boat Party

Complete Amsterdam

PARTIES ENTERTAINMENT
Only The Poets in Paradiso
Wed, 29 Apr at 07:00 pm Only The Poets in Paradiso

Paradiso Amsterdam

ART LITERARY-ART
Danny Vera in Paradiso
Fri, 01 May at 07:00 pm Danny Vera in Paradiso

Paradiso Amsterdam

FESTIVALS
Fri, 01 May at 08:15 pm Francesca Caccini in Amsterdam

Muziekgebouw aan 't IJ

CONCERTS MUSIC
Sat, 02 May at 02:15 pm Juan Hidalgo in Amsterdam

Muziekgebouw aan 't IJ

CONCERTS MUSIC

What's Happening Next in Amsterdam?

Discover Amsterdam Events