LehMaN brotheRs

Schedule

Wed Jan 19 2022 at 07:00 pm

Location

Eesti Draamateater | Tallinn, HA

LehMaN brotheRs
Advertisement
Stefano Massini näidendi keskmes on kolm venda – Henry, Emanuel ja Mayer Lehmann, kes 1840. aastatel üksteise järel Saksamaalt Ameerikasse rändavad ning seal äri ajama hakkavad. 1850. aastal rajavad nad panga Lehman Brothers.
Eepiline näidend jälgib Lehmani vendade karjääri ja pereelu, mida kujundavad juudi kultuuri traditsioonid. Väikesest poest kasvab ajapikku äriimpeerium, mille käekäiku kujutatakse läbi pooleteise sajandi. Perekonnaloo taustaks on Ameerika kapitalistliku majanduse ülesehitus ja õitseng.
Lehman Brothers Holdings Inc kujunes globaalse haardega finantsettevõtteks, suuruselt neljandaks pangaks Ameerikas. 2008. aastal läks Lehman Brothers pankrotti, seda peetakse järgnenud ülemaailmse majanduskriisi üheks peamiseks vallandajaks.
Algselt raadiokuuldemänguks kirjutatud kolmevaatuselise „Lehmani triloogia“ (2012) töötas autor ümber lavatekstiks, mis jõudis 2013. aastal esmakordselt lavale prantsusekeelses tõlkes, seejärel Itaalias Milanos, 2018. aastal tuli esietendus West Endil ja 2020. aastal jõudis näidend ka Broadwayle.

Priit Võigemast sai oma rollide eest (Mayer Lehman, Robert Lehman jt) Eesti teatri aastaauhinna meespeaosatäitjale 2021, Margus Alver muu hulgas ka näidendi tõlke eest Aleksander Kurtna nimelise tõlkijaauhinna 2021.
Ilmunud on plaat „Lehman Brothersi” lavastuse muusikaga. Plaati on võimalik osta suure saali etenduste kavu müüvalt piletöörilt ning teatri kassast.
Lavastaja → Hendrik Toompere jr
Kunstnik → Laura Pählapuu
Kostüümikunstnik → Kärt Ojavee
Valguskujundaja → Priidu Adlas
Videokunstnik → Alyona Movko
Helikujundaja → Lauri Kaldoja
Dramaturg → Ene Paaver
Liikumisjuht → Üüve-Lydia Toompere
Tõlkija → Margus Alver
Osades → Mait Malmsten, Guido Kangur, Priit Võigemast
Muusikud → Joel Remmel, Heikko Remmel või Mihkel Mälgand, Ahto Abner
Advertisement

Where is it happening?

Eesti Draamateater, Pärnu mnt 5, 10148 Tallinn, Harju County, Estonia, Tallinn, Estonia

Event Location & Nearby Stays:

Sirle-Merle teatriblogi

Host or Publisher Sirle-Merle teatriblogi

It's more fun with friends. Share with friends