Laboratorium Praktyk Współtwórczych #008 – spotkanie z Aliną Czyżewską

Schedule

Thu, 20 Mar, 2025 at 06:00 pm

UTC+01:00

Location

Wroniecka 6, 61-763 Poznan, Poland | Poznan, WP

Advertisement
𝙸𝚗𝚜𝚝𝚢𝚝𝚞𝚌𝚓𝚎: 𝚓𝚊𝚔𝚒𝚎? 𝚣 𝚔𝚒𝚖? 𝚍𝚕𝚊 𝚔𝚘𝚐𝚘?
W ramach spotkań z cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych przyglądamy się zapleczu działania instytucji kultury. Próbujemy wskazać najważniejsze problemy, jakie są spotykane „za kulisami” działalności kulturalnej, a następnie – wspólnie z osobami uczestniczącymi – znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.
𝚂𝚙𝚘𝚝𝚔𝚊𝚗𝚒𝚎 #𝟶𝟶8 - 𝚂𝚙𝚘ł𝚎𝚌𝚣𝚗𝚊 𝚔𝚘𝚗𝚝𝚛𝚘𝚕𝚊 𝚗𝚊𝚍 𝚒𝚗𝚜𝚝𝚢𝚝𝚞𝚌𝚓𝚊𝚖𝚒 𝚔𝚞𝚕𝚝𝚞𝚛𝚢
W zeszłym roku zastanawialiśmy się wspólnie, jakie wyzwania i problemy trawią kulturę od środka. W grudniu zadaliśmy pytania o to, jakich instytucji sobie życzymy – rozpocznijmy więc kolejną odsłonę naszego cyklu od rozmowy o tym, w jaki sposób pilnować, by instytucje kultury działały tak, jak powinny.
Łatwo zapomnieć, że kultura „należy do nas”, bo nie zawsze znamy narzędzia, za pomocą których można się przyglądać jej funkcjonowaniu. A co gdybyśmy podjęli się za nią współodpowiedzialności? Gdybyśmy potrafili świadomie kontrolować instytucje i tym samym dopingować je w wychodzeniu z kryzysów?
O tym, jak takie działania mogą wyglądać, porozmawiamy z Aliną Czyżewską – społeczniczką, która ujawnia nieprawidłowości i nadużycia organów władzy publicznej, wspiera ujawnianie i zwalczanie przemocy w instytucjach publicznych, a przede wszystkim wygrywa w sądach z dyrektorami, premierami, marszałkami, ministrami czy prezydentkami.
Nasza gościni, Alina Czyżewska, to specjalistka w zakresie społecznej kontroli władzy, koordynowała Pogotowie Prawne Kultury Niepodległej. Interweniuje w sytuacjach nadużywania władzy przez osoby pełniące funkcje publiczne, wspiera obywatelki i obywateli, edukuje o demokracji i prawach człowieka, w tym o prawie do informacji. W Collegium Civitas prowadzi zajęcia z narzędzi obywatelskiego wpływu.
Spotkanie poprowadzi Miłosz Markiewicz – doktor nauk humanistycznych zatrudniony w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów UAM, badacz przemocy strukturalnej w instytucjach kultury. Kurator cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych w Scenie Roboczej.
Spotkanie w języku polskim
Czas trwania: ok. 2 godziny
Rozmowa będzie rejestrowana, a następnie opublikowana na naszym kanale na Spotify
Dla kogo: dla osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także dla wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji.
🟢 Gdzie: Studio Scena Robocza ul. Wroniecka 6
🟢 Kiedy: 20 marca w godzinach 18:00-20:00
🟢 Za ile: wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy przez mail [email protected]
Autorką grafiki jest Wiktoria Szydłowska
______________________________________________
Opisujemy: Na beżową grafikę naniesione zostały prostokąty w limonkowym kolorze i napisy z informacją o tytule spotkania, gościni, dacie, godzinie i miejscu wydarzenia. Po prawej stronie naniesione zostało zdjęcie Aliny Czyżewskiej. Kobieta ma upięte z tyłu włosy i lekko się uśmiecha.
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera
Advertisement

Where is it happening?

Wroniecka 6, 61-763 Poznan, Poland, ulica Wroniecka 6, 61-763 Poznań, Polska,Poznan, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej

Host or Publisher Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Poznan

TURKUSOWISKO II - M\u00f3j Turkusowy \u015awiat ORGANIZACJA
Thu, 20 Mar, 2025 at 09:00 am TURKUSOWISKO II - Mój Turkusowy Świat ORGANIZACJA

Poznań (dokładne miejsce zostanie podane w styczniu).

Brunch Wielkanocny w restauracji The Time \ud83c\udf37
Thu, 20 Mar, 2025 at 09:30 am Brunch Wielkanocny w restauracji The Time 🌷

Młyńska 12, 61-730 Poznan, Poland

BRUNCH
KONFERENCJA BIZNESOWA | \u201eWielkopolska konkurencyjna\u201d w W\u0105growcu
Thu, 20 Mar, 2025 at 10:00 am KONFERENCJA BIZNESOWA | „Wielkopolska konkurencyjna” w Wągrowcu

ulica Średnia 18, 62-100 Wągrowiec, Polska

BUSINESS CONFERENCES
DRZWI OTWARTE w Mundur\u00f3wce!
Thu, 20 Mar, 2025 at 04:00 pm DRZWI OTWARTE w Mundurówce!

Wrzesińska 43-55, Gniezno

Spotaknie ze wsp\u00f3\u0142autorem ksi\u0105\u017cki ,,Kosza\u0142ki-opa\u0142ki, czyli prawo karne w bajkach"
Thu, 20 Mar, 2025 at 05:00 pm Spotaknie ze współautorem książki ,,Koszałki-opałki, czyli prawo karne w bajkach"

ulica Powstańców Wielkopolskich 2a, 61-895 Poznań, Polska

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksi\u0105\u017cki - marzec 2025
Thu, 20 Mar, 2025 at 05:30 pm Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - marzec 2025

Poziom Cafe

ART
Wiosenny Stand-Up Open Mic z Tomaszem Kwiatkowskim!
Thu, 20 Mar, 2025 at 07:00 pm Wiosenny Stand-Up Open Mic z Tomaszem Kwiatkowskim!

Szczęście

OPEN-MIC
Apollo Brown & Marco Polo BEATLIFE PT.4 @Pozna\u0144, 2Progi
Thu, 20 Mar, 2025 at 08:00 pm Apollo Brown & Marco Polo BEATLIFE PT.4 @Poznań, 2Progi

2progi

SPORTS
JUCHO - POZNA\u0143 - koncert - Kino Teatr Apollo
Thu, 20 Mar, 2025 at 08:00 pm JUCHO - POZNAŃ - koncert - Kino Teatr Apollo

Kino Teatr Apollo

CONCERTS
Czwartki z Kizomb\u0105 \ud83e\udea9\ud83d\udc83\ud83c\udffb\ud83d\udd7a
Thu, 20 Mar, 2025 at 09:30 pm Czwartki z Kizombą 🪩💃🏻🕺

Przystanek Dartera

Zaka\u017cenia w perinatologii, ginekologii i neonatologii - III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
Fri, 21 Mar, 2025 at 09:00 am Zakażenia w perinatologii, ginekologii i neonatologii - III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa

Mercure Hotel Poznan Poland.

BUSINESS CONFERENCES
IFIO (blisko\u015b\u0107 od \u015brodka), czyli co jest nie tak z t\u0105 ko\u0142dr\u0105?
Fri, 21 Mar, 2025 at 09:30 am IFIO (bliskość od środka), czyli co jest nie tak z tą kołdrą?

Pietlicka Miejsce Ludzi- NVC i IFS - Poznań

ART

What's Happening Next in Poznan?

Discover Poznan Events