KONGRES PAMIĘCI NARODOWEJ

Schedule

Thu Apr 13 2023 at 09:30 am

Location

PGE Narodowy | Warsaw, MZ

Advertisement
??????? ?????̨?? ?????????
???????? ??́?? ????? ?????????
13-15 kwietnia (czwartek-sobota) PGE Narodowy, Warszawa
Zarejestruj swój udział: https://kongrespamiecinarodowej.pl/
??????? ?????̨?? ????????? to prestiżowe, trzydniowe wydarzenie prezentujące historię **-wiecznej Polski w sposób przemawiający do każdego pokolenia: zarówno do osób starszych pamiętających minione czasy, jak i do młodzieży, która uczy się poprzez nowe technologie, multimedia czy zabawę.
?Pomysł prezentacji naszego dziedzictwa narodowego w tak ciekawy sposób, szerokiemu gronu odbiorców znajduje potwierdzenie w wynikach badań społecznych dotyczących pamięci i świadomości historycznej Polaków, przeprowadzonych na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej. Wyniki raportu „Edukacja dla pamięci” zostaną zaprezentowane podczas konferencji otwierającej Kongres.
?Kongres Pamięci Narodowej to doskonała okazja do spotkania historyków, publicystów, weteranów, a także przedstawicieli instytucji oraz organizacji społecznych zajmujących się na co dzień historią. Porozmawiamy o tym, jak nowocześnie przekazywać wiedzę historyczną.
?Kongres Pamięci Narodowej wypełniony będzie interesującymi wystawami, warsztatami i prezentacjami wydarzeń historycznych. To także świetna okazja do spędzenia czasu wolnego z dziećmi. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy m.in. przedstawienie teatralne „Miś Wojtek”, zajęcia manualne, filmy czy rekonstrukcje historyczne prezentujące pojazdy i ich wyposażenie.
Nastolatków zapraszamy do odwiedzenia Strefy Nowych Technologii, gdzie zaprezentujemy aplikacje wykorzystujące gogle VR: „Gra szyfrów” i „Szybowcowa ‘87”, a także multimedialną strefę: Edukacyjna Podróż Historyczna, w ramach której odbędzie się szereg warsztatów obejmujących okres od walk o niepodległość Polski w 1918 r. aż po czasy Solidarności.
?Ważny punkt Kongresu Pamięci Narodowej to 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Jak co roku, jest to doskonała okazja do obejrzenia niszowych filmów polskich i zagranicznych pokazujących człowieka Projekcjom towarzyszyć będą liczne panele dyskusyjne i spotkania z twórcami.
Przyjdź i odkryj historię Polski ** wieku na nowo.
Weź udział w kongresie: https://kongrespamiecinarodowej.pl/
Advertisement

Where is it happening?

PGE Narodowy, al. Ks. J. Poniatowskiego 1,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Instytut Pami\u0119ci Narodowej

Host or Publisher Instytut Pamięci Narodowej

It's more fun with friends. Share with friends