Koncert MEZZOFORTE v Budapešti - One Day Jazz Festival

Schedule

Tue Jun 13 2023 at 07:00 pm to 10:00 pm

Location

Budapest Jazz Club | Budapest, BU

Advertisement
----ENGLISH BELOW----
ONE DAY JAZZ FESTIVAL oslavuje svoje 15. výročie a svoje narodeniny sa chystáme osláviť spolu s vami náležitým spôsobom. Nielen na Slovensku, ale aj V BUDAPEŠTI.
V utorok 13. júna môžete v BUDAPEST JAZZ CLUB-e uvidieť islandskú legendárnu jazzfunkovú zostavu Mezzoforte, ktorá minulý rok oslávila 45 rokov existencie.
V budapeštianskom klube sa k Mezzoforte pripojí aj medzinárodný Aron Hodek Project, vedený vynikajúcim 11-ročným basgitaristom a producentom Aronom Hodekom.
MEZZOFORTE (IS)
Neuveriteľné štyri desaťročia uplynuli, odkedy neznáma islandská fusion kapela Mezzoforte vypustila svoj najväčší hit Garden Party. Slnkom prežiarená podmanivá melódia akoby ani nepochádzala z nehostinného severského ostrova a ich nahrávky i koncerty začali vzbudzovať pozornosť fanúšikov po celom svete. Mezzoforte sa stali synonymom radostného, melodického, ale zároveň dravého, virtuózneho a vzrušujúceho jazz-funku, ktorý určite nenechá poslucháča sedieť. Súčasné obsadenie tvoria traja zakladajúci členovia (hráč na klávesových nástrojoch Eythor Gunnarsson, gitarista Fridrik Karlsson, basgitarista Johann Asmundsson) spolu s trojicou hostí. Patrí medzi nich aj slovenský bubeník Martin Valihora, ktorý nedávno nahradil ďalšieho z dlhoročných členov, bubeníka Gulliho Briema. Mezzoforte vydali štrnásť albumov, na ktorých sa objavilo aj viacero renomovaných umelcov a ich koncerty sú aj dnes radostnou a slnkom prežiarenou letnou oslavou.

Eythor Gunnarsson – klávesové nástroje
Fridrik Karlsson – gitara
Johann Asmundsson – basgitara
Jonas Wall – saxofóny
Ari Karason – trúbka, krídlovka
Martin Valihora – bicie nástroje

Aron Hodek & The Pocket Crew (SK)
Aron Hodek je svetovým fenoménom. Len dvanásťročný slovenský basgitarista a skladateľ ohúril vo svete hudby domáce i svetové osobnosti a napriek svojmu veku spolupracoval s množstvom umelcov rozličných hudobných žánrov. Muzikanti v zoskupení Aron Hodek & The Pocket Crew prezentujú autorskú hudbu z Aronovej dielne, hoci bubeník (a brat) David Hodek i hráč na klávesových nástrojoch Eugen Vizváry sú spolutvorcami výsledného multižánrového konceptu, ktorý tvorí fúzia moderného hiphopových vplyvov s voľnosťou jazzovej improvizácie. Trio spolu funguje už niekoľko rokov a Aronova predstavivosť, technická zručnosť ako i renomé stúpajú raketovým tempom. Na Instagrame či YouTube kanáli sleduje Aronovu hudbu takmer pol milióna priaznivcov a nájdeme medzi nimi napríklad Justina Timberlaka, Lennyho Kravitza či Timbalanda. Školák z Komárna má pred sebou svetlú budúcnosť a veľký sen: presťahovať sa za oceán a získať cenu Grammy. Držme mu palce, pretože má výborne našliapnuté!

Aron Hodek – basgitara
Eugen Vizváry – klávesové nástroje
David Hodek – bicie nástroje

VSTUPENKY si môže kúpiť v predpredaji na: https://www.bjc.hu/contact-tickets/

ENGLISH:
ONE DAY JAZZ FESTIVAL is celebrating its 15th anniversary and we are going to celebrate its birthday with you in a proper way. Not only in Slovakia, but also in BUDAPEST.
On Tuesday, June 13, you can see Iceland's legendary jazz-funk line-up Mezzoforte, who celebrated 45 years of existence last year, at BUDAPEST JAZZ CLUB.
Mezzoforte will be joined at the Budapest Jazz Club by the international Aron Hodek Project, led by the outstanding 11-year-old bass guitarist and producer Aron Hodek.
Tickets can be purchased in advance at: https://www.bjc.hu/contact-tickets/

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu.
Podujatie je možné realizovať aj vďaka finančnej podpore Tipos
Advertisement

Where is it happening?

Budapest Jazz Club, Budapest, Hungary

Event Location & Nearby Stays:

One Day Jazz Festival

Host or Publisher One Day Jazz Festival

It's more fun with friends. Share with friends