KMSKA LAAT - deBuren - Literaire tour rond Magritte

Schedule

Thu Feb 19 2026 at 07:30 pm to 08:00 pm

UTC+01:00

Location

Leopold de Waelplaats, 2000 Antwerp, Belgium | Antwerp, AN

Advertisement
Kunst als levenslijn - Schrijfresidenten in dialoog met René Magritte
‘Ons geluk hangt af van een aan de mens verbonden raadsel, het is onze enige plicht te proberen het te ontraadselen.’ Met ongeveer deze woorden sloot René Magritte in 1938 zijn lezing ‘Ligne de vie’ in het KMSKA af, waarin hij vertelt hoe hij een beeldtaal zocht die een antwoord kon bieden op de absurde wereld waarin hij leefde, een ‘wereld vol wanorde en contradicties’. Hij ontwikkelde de magische taal die zo eigen is aan zijn doeken, vol non-conformistische beelden en vervreemdende combinaties.
Ook de huidige generatie aanstormende kunstenaars probeert met nieuw werk alternatieven te bieden voor onze maatschappij. We nodigden oud-deelnemers van de schrijfresidentie van deBuren in Parijs uit om zich te verhouden tot de zoekende houding en het werk van Magritte. Want zekerheden zijn saai, en ‘Wie het (niet) weet, mag het zeggen’ luidt het jaarthema van deBuren. Deze nieuwe teksten ontdek je tijdens een feestelijke editie van KMSKA LAAT, wanneer het museum zich ’s avonds openstelt.
biografieën
Mahat Arab (1996) is een spoken word-artiest en organisator van programma's rondom boeken. Veel van zijn teksten gaan over identiteit, onwennigheid maar ook over de humor die we in ongemak tegen kunnen komen. Eerder verscheen er werk van hem in De Revisor, Het Parool, ging hij met deBuren op schrijfresidentie naar Parijs, stond hij met zijn werk op De Nacht van De Poëzie, Poetry International, Brainwash Festival, op Lowlands, Down The Rabbit Hole, Zwarte Cross en verschillende zalen in heel Nederland en België.
Oumaima Belkhdar (2000) is een spoken word-artiest en schrijver die experimenteel, genre-overschrijdend werk creëert. Haar absurdistische werk verkent vaak alternatieve realiteiten en zoomt in op de grijze ruimte tussen maatschappelijke posities en identiteit. Terugkerende thema's zijn tijdreizen, geestelijke gezondheid, (post)kolonialisme en internetcultuur. Zij is een voormalige resident van deBuren, trad op diverse podia en publiceerde onder andere in De Revisor. Oumaima is momenteel een resident van het Nationale Theater Griekenland, schrijft haar eerste theaterstuk in samenwerking met Theater Bellevue en Dawn Collective, terwijl zij ook aan haar debuutroman werkt.
Sarah de Koning (1992) is dichter. Ze woont en werkt in Gent. In 2022 werd ze geselecteerd voor de Parijsresidentie van deBuren. Haar werk verscheen o.a. in/op Het Liegend Konijn, nY, De Revisor en DIG. In het najaar van 2025 verscheen haar debuutbundel Tekstielen bij Uitgeverij Querido. Naast het schrijven werkt ze in de Gentse boekwinkel Paard van Troje.
Marlena Tokarska (2004) woont en studeert in Antwerpen. In haar gedichten onderzoekt ze de beperkingen van taal, machtsverhoudingen en vervreemding. Marlena was in 2025 een van de 18 schrijfresidenten van deBuren. Haar werk verscheen in Het Liegend Konijn en Backpage Magazine.
David Weel (1998) is schrijver, podcastmaker en journalist. Hij werd geselecteerd voor het Das Mag Zomerkamp en was in 2023 schrijfresident van deBuren in Parijs. Zijn werk verscheen onder meer in De Gids, DW B en op Crossing Border. Voor de Nederlandse omroepen VPRO en NTR maakt hij audioverhalen. Zijn audiodocumentaire Als ik morgen doodga werd in oktober 2025 genomineerd voor de grootste Vlaamse podcastprijzen in de categorie verhalende podcasts.
Praktisch
• Deze activiteit maakt deel uit van KMSKA LAAT
• Wanneer?
Donderdag 19 november om 19u30, 20u en 20u30.
• Waar?
In de expo. Start in ZAAL 1.0
• Voor wie?
Voor iedereen met een ticket voor donderdagavond, zolang de capaciteit het toelaat.
• Prijs
Gratis mits museumticket, reserveren niet nodig, volzet is volzet!
Advertisement

Where is it happening?

Leopold de Waelplaats, 2000 Antwerp, Belgium, Stories of Antwerp, Leopold de Waelplaats, 2000 Antwerpen, België, Antwerp, Belgium

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen

Host or Publisher Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Antwerp

Nate Mercereau + Karen Willems + Nozem
Wed, 18 Feb at 08:00 pm Nate Mercereau + Karen Willems + Nozem

Ankerrui 5-7, 2000 Antwerp, Belgium

MUSIC ENTERTAINMENT
Think Poets Berchem (Editie 2B)
Wed, 18 Feb at 08:00 pm Think Poets Berchem (Editie 2B)

PeeCee Kaffee

ART LITERARY-ART
Malle Babbe - de Rob de Nijs musical
Wed, 18 Feb at 08:00 pm Malle Babbe - de Rob de Nijs musical

Stadsschouwburg Antwerpen

Chinatowns in Antwerpen door de tijd : lezing door Dr Ching Lin Pang
Thu, 19 Feb at 06:30 pm Chinatowns in Antwerpen door de tijd : lezing door Dr Ching Lin Pang

Bibliotheek Permeke

Ozark Henry in De Roma
Thu, 19 Feb at 08:00 pm Ozark Henry in De Roma

Turnhoutsebaan 286, 2140 Borgerhout, Belgium

MUSIC FESTIVALS
ALKIBIADES - Zuidpool
Thu, 19 Feb at 08:00 pm ALKIBIADES - Zuidpool

Komedieplaats 18, 2000 Antwerp, Belgium

Malle Babbe - de Rob de Nijs musical
Thu, 19 Feb at 08:00 pm Malle Babbe - de Rob de Nijs musical

Stadsschouwburg Antwerpen

Carnavalpret op de Dageraadplaats | GRATIS
Fri, 20 Feb at 10:00 am Carnavalpret op de Dageraadplaats | GRATIS

Dageraadplaats

Vakantie Expo 2026
Fri, 30 Jan at 10:00 am Vakantie Expo 2026

Jan van Rijswijcklaan 191, 2020 Antwerp, Belgium

BUSINESS EXHIBITIONS
BEYOND BORDERS @ Vakantie Expo (Antwerpen)
Fri, 30 Jan at 10:00 am BEYOND BORDERS @ Vakantie Expo (Antwerpen)

Vakantie Expo

BUSINESS EXHIBITIONS
House of ERIKALUST
Fri, 30 Jan House of ERIKALUST

DIVE

ENTERTAINMENT
Exclusieve ochtendsessie met Henk-Jan Geel (bekend van het televisieprogramma De Expeditie)
Sat, 31 Jan at 09:00 am Exclusieve ochtendsessie met Henk-Jan Geel (bekend van het televisieprogramma De Expeditie)

Jan van Rijswijcklaan 191, Antwerpen, België

Vintage + tweedehands markt in de Waagnatie
Sun, 01 Feb at 09:00 am Vintage + tweedehands markt in de Waagnatie

Waagnatie Expo & Events

BUSINESS EXHIBITIONS
BEZOEK VLAAMS TRAM- EN AUTOBUSMUSEUM
Tue, 03 Feb at 02:00 pm BEZOEK VLAAMS TRAM- EN AUTOBUSMUSEUM

Vlaams Tram- en Autobusmuseum - VlaTAM

KMSKA LAAT - Curator talk - Lisa Van Gerven
Thu, 05 Feb at 07:00 pm KMSKA LAAT - Curator talk - Lisa Van Gerven

Leopold de Waelplaats, 2000 Antwerp, Belgium

BUSINESS EXHIBITIONS
-cide series ecocide (VAi x Het Bos)
Thu, 05 Feb at 08:00 pm -cide series ecocide (VAi x Het Bos)

Het Bos

FOOD-DRINKS BUSINESS
Chinatown & Legends of Liondance expo Tour
Sat, 07 Feb at 10:30 am Chinatown & Legends of Liondance expo Tour

Chinatown Antwerp

EXHIBITIONS BUSINESS
Step into Happy Zumba <3
Sat, 07 Feb at 06:00 pm Step into Happy Zumba <3

Wilrijkse Pleinen

HEALTH-WELLNESS DANCE
Ero Expo Antwerp
Fri, 13 Feb at 06:00 pm Ero Expo Antwerp

Antwerp Expo

BUSINESS EXHIBITIONS
International Platen- en CDbeurs Antwerp Expo
Sun, 15 Feb at 10:00 am International Platen- en CDbeurs Antwerp Expo

Antwerp Expo

BUSINESS EXHIBITIONS

What's Happening Next in Antwerp?

Discover Antwerp Events