Kino plenerowe "Połączenia CTRLowane" - "Fantastyczna kobieta" reż. Sebastiána Lelio

Schedule

Wed Jun 08 2022 at 08:30 pm

Location

Fala - Pawilon nad Wisłą | Warsaw, MZ

Advertisement
Chcesz obejrzeć dobry film i miło spędzić wieczór w plenerze ??
Stowarzyszenie Program Stacja wraz ze Społeczny Komitet ds. AIDS (SKA) oraz Fala - pawilon nad Wisłą zapraszają na plenerowy pokaz filmowy połączony z dyskusją z ekspercką o sytuacji i wyzwaniach osób transpłciowych w społeczeństwie.
? Na dużym ekranie można będzie zobaczyć film “Fantastyczna kobieta" w reżyserii Sebastiána Lelio.
? Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.
Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.
„Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem Berlinale 2017, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.
?? Przed pokazem rozmowa z osobami eksperckimi i panel dyskusyjny!
Moderator:
Mateusz Romanowski - Stowarzyszenie Program STACJA
Osoby eksperckie:
1. Misia Joachim
2. Emilia Wiśniewska
3. Anton Ambroziak
� Pokaz filmowy odbędzie się 08.06 w środę w klubie Fala - pawilon nad Wisłą.
20:30 - otwieramy dyskusje
21:30 - start projekcji

? Zapraszamy chwilę wcześniej, aby móc skorzystać ze stoiska z bezpłatnymi materiałami profilaktyczno-edukacyjnymi STACJI oraz spokojnie zająć miejsce.

?Wstęp bezpłatny!?
Wydarzenie organizowane z dumą z okazji Miesiąca Równości @paradarownosci ❤️‍??️‍??️‍⚧️!

Serdecznie zapraszamy❗

Pokaz filmowy odbędzie się w ramach projektu “Połączenia CTRLowane”, realizowanego przez Stowarzyszenie Program Stacja i Społeczny Komitet ds. AIDS (SKA), współfinansowanego przez m.st. Warszawa.
“Połączenia CTRLowane” to program edukacyjno-informacyjny dotyczący profilaktyki zakażeń HIV, którego celem jest przekazywanie wiedzy na temat zdrowia seksualnego, w szczególności zakażeń HIV/AIDS oraz innych chorób i infekcji przenoszonych drogą płciową. W ramach tej inicjatywy odbywają się również warsztaty czy dyżury w akademikach. Edukatorzy wychodzą również “w teren”. Można ich spotkać na różnego typu wydarzeniach skierowanych do warszawskiej społeczności studenckiej, a także w klubach zlokalizowanych na Bulwarach nad Wisłą.
Więcej informacji o projekcie: http://polaczenia.org.pl/

Partnerem pokazu filmowego jest Fala - Pawilon nad Wisłą.
Advertisement

Where is it happening?

Fala - Pawilon nad Wisłą, Płyta Desantu,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Fala - Pawilon nad Wis\u0142\u0105

Host or Publisher Fala - Pawilon nad Wisłą

It's more fun with friends. Share with friends