Jazzliit ja Philly Joe’s LIVE | Esa Pietilä ja Mart Soo (Eesti-Soome) albumi esitluskontsert

Schedule

Fri Feb 03 2023 at 08:00 pm

Location

Philly Joe's Tallinn | Tallinn, HA

Advertisement
Esa Pietilä ja Mart Soo (Eesti-Soome) „The Old Lighthouse Stories“ albumi esitluskontsert
Esa Pietilä – saksofonid, elektroonika
Mart Soo – kitarr, elektroonika
Duo Esa Pietilä – Mart Soo materialiseerus muusikas 2020. aasta jaanuaris, kui kaks juba varem tuttavat muusikut otsustasid minna stuudiosse ning ühendasid oma varasemad kogemused luues midagi uut, omanäolist ja isikupärast.
2023. aasta jaanuaris valmis duol album „The old Lighthouse Stories“, mille ühendavaks lüliks on meri, seesama meri, mis lahutab Eesti ja Soomet. Plaadil kõlav muusika on inspireetitud majakatest, mis seisavad Soome lahe kallastel ning saartel tuulte ja tormide meelevallas juhivad oma hääletute signaalidega mereliiklust. Igal majakal on oma signaal ning oma isikupära. Sellest on lähtunud ka muusikud, kelle improviseeritud muusikas võib kuulda nii rahulikku majesteetlikku peegelsiledat sumedust kui ka sügistormidele omast ettearvamatust.
• Esa Pietilä on loov ja mitmekülgne Soome saksofonist, kes tunneb ennast võrdselt hästi kodus nii kaasaegses kammermuusikas kui ka jazz-ja vabaimprovisatsioonilises muusikas. Ta on esinenud mitmel pool Euroopas, USAs, Austraalias, Brasiilias ning mujalgi.
Tema ansamblipartneriteks on olnud Paal Nilssen-Love, Mark Helias, Christoph Baumann, Rauol Björkenheim, Mikko Innanen, Jaak Sooäär jpt. Samuti väärib esiletoomist tema koostöö dirigent Esa-Pekka Saloneni & Avanti! kammerorkestriga ja Zagros Ensemblega. Esa Pietilä üks hiljutisi projekte Liberty Shipi CD „Approaching“ on pälvinud mitmeid auhindu ja leidnud sooja vastuvõtu muusikakriitikute poolt.
• Mart Soo on hinnatud kitarrist, pedagoog ja helilooja, kes on olnud seotud põhiliselt kaasaegse jazzi, minimalismi, maailmamuusika, improvisatsioonilise ja eksperimentaalse muusikaga. Ta õppis Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning töötab alates 1990. aastast sealsamas õpetajana. Aastast 2005 korraldab Soo koos Taavi Kerikmäega improvisatsioonilise muusika sarja ImproTest. 2017. aastal pälvis Mart Soo Eesti Jazziauhindade jagamisel peaauhinna Aasta Jazzmuusik.
LISAINFO:
Kontsert algab kell 20, uksed avatud alates 19. Kohti saab reserveerida Facebookis saates sõnumi Philly Joe’s Tallinn lehel.
Piletid müügil eelmüügis Piletilevis ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 12€, sooduspileti hind 8€, kohapeal vastavalt 15€ ja 10€. Sooduspiletid kehtivad eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, eesti jazzliidu liikmetele ja jazz pesulate kliendikaardi omanikele.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.
Advertisement

Where is it happening?

Philly Joe's Tallinn, Vabaduse Väljak 10,Tallinn, Estonia, Tallinn, Estonia

Event Location & Nearby Stays:

Philly Joe's Tallinn

Host or Publisher Philly Joe's Tallinn

It's more fun with friends. Share with friends