JAZZBAJA | Jazzowe powroty do czasów dzieciństwa | Dzień Dziecka w FINA

Schedule

Sun Jun 05 2022 at 03:30 pm

Location

FINA Wałbrzyska 3/5 | Mokotów

Advertisement
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny wraz z muzykami z projektu JAZZBAJA zapraszają na wyjątkowe świętowanie Dnia Dziecka! Udamy się w muzyczno-animowaną podróż do świata jazzu i bajek!
☀ ☀ 5 czerwca (niedziela), ul. Wałbrzyska 3/5
Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja przez formularz.
? ☀ Znane melodie z polskich produkcji wybrzmią w nowatorskich, jazzowych aranżacjach. To utwory, które każdy kojarzy z rodzinnym domem, dziecięcą beztroską i magią wyobraźni. Dla dorosłych będzie to okazja do powrotu do przywołujących dziecięcą radość wspomnień, a dla najmłodszych możliwość poznania bohaterów takich jak Miś Uszatek, Kot Filemon, czy Koziołek Matołek, którzy w trakcie koncertu pojawią się na dużym ekranie.
? ☀ Muzykę i obraz słowem połączy Maria Kądziela – edukatorka FINA. Wspólnie ze słuchaczami spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy Kot Filemon, Miś Uszatek i Koziołek Matołek lubią jazz? ”
Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów jazzu i kultowych filmów animowanych – dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieckiem można być przecież w każdym wieku – wspólną magiczna podróż w pozbawiony ograniczeń świat bajkowej wyobraźni pozwoli je w sobie pielęgnować.
? ? Jazzbaja to projekt czwórki młodych muzyków, który powstał podczas pandemii jako gest wobec tych, którzy nagle dostali na swoje barki dużo więcej odpowiedzialności i idącego za tym stresu. Koncert składa się z cyklu filmów-teledysków, z których każdy prezentuje inną piosenkę z polskiej bajki i przenosi odbiorcę w świat ukochanych bajek z dzieciństwa.
Skład zespołu:
? Ola Przewoźniak – wokal, aranżacje
? Michał Niedbała – fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje
? Mikołaj Sikora – kontrabas, aranżacje
?Piotrek Przewoźniak – perkusja, elektronika, aranżacje
ℹ Szczegółowe informacje: www.fina.gov.pl.
Advertisement

Where is it happening?

FINA Wałbrzyska 3/5, Wałbrzyska 3/5, Mokotów, Poland

Event Location & Nearby Stays:

FINA Wa\u0142brzyska 3\/5

Host or Publisher FINA Wałbrzyska 3/5

It's more fun with friends. Share with friends