Jassmine 2012: Kayah: JAZZAYAH
Schedule
Sat Dec 20 2025 at 07:00 pm to 10:00 pm
UTC+01:00Location
Jassmine | Warsaw, MZ
Advertisement
Jazzayah to najbardziej znane przeboje Kayah w zupełnie nowych, wyjątkowych, jazzowych aranżacjach, oraz Jej autorskie piosenki, które od zawsze nosiły potencjał jazzowy, a teraz dostały nowe życie.Nie zabraknie także znanych jazzowych standardów, nie tylko amerykańskich, bo w końcu Polska też stoi pięknymi jazzowymi evergreenami, które Kayah lubi najbardziej.
W składzie zespołu artystki, znajdą się wybitni artyści sceny jazzowej - Jan Smoczyński, pianista kompozytor i producent muzyczny wielu jej projektów, wywodzący się z jazzowego środowiska, ale mający bardzo szerokie zainteresowania muzyczne, co pozwala mu na tworzenie wysmakowanych międzygatunkowych muzycznych kolaży. Sekcję rytmiczną tworzą absolutnie światowi muzycy, od lat filary topowych zespołów (m.in. Marcin Wasilewski Trio, Tomasz Stańko, Aga Zaryan, Piotr Wojtasik): Michał Barański i Michał Miśkiewicz. Obydwaj posiadają unikatowe brzmienie, a ich zaproszenie do projektu jest zawsze gwarancją powiewu świeżości, ale i zapowiedzią obcowania z muzyką wysmakowaną, gdzie nacisk na brzmienie, sprężystość rytmu i muzykalność to baza, na której snują piękne opowieści. Tradycyjnie, wokalnie towarzyszyć będzie Kayah jej wieloletnia chórzystka - Iwona Zasuwa - dzieląca z nią scenę już 25 lat.
KAYAH – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, założycielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Znana z takich wielkich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, Ramię w ramię” czy niedawnego singla do filmu „Chłopi”, „Jesień-Tańcuj”. Swój debiutancki autorski album “Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 11 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, Jaka Ja Kayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała, Kayah & Royal Quartet, Transoriental Orchestra i świąteczny „Gdy pada śnieg”). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. W 2007 roku wydała DVD „Kayah - MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej. Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi światowymi artystami, jak Goran Bregović, Cesaria Evora, Teofilo Chantre, Idan Raichel, Elida Aimeida, czy Yasmin Levy.
Posłuchaj:
Skład:
Kayah - wokal
Jan Smoczyński - fortepian
Michał Barański - kontabas
Michał Miśkiewicz - perkusja
Drzwi 19:00
Start 20:30
Nie prowadzimy rezerwacji stolików.
Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.
Do zobaczenia!
Jassmine, Wilcza 73, Warszawa
https://www.instagram.com/jassminewarsaw/
https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine
Advertisement
Where is it happening?
Jassmine, ulica Wilcza 73, 00-670 Śródmieście, Polska, Warsaw, PolandEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.








