J. S. Bachui - 340 | Oksana PROTAS, Anna Luiza KULAK, Artiom ZALIZKO, Marija MIROVSKA
Schedule
Sun, 13 Apr, 2025 at 04:00 pm
UTC+03:00Location
Fortepijonų salonas "Organum" | Vilnius, VL
Advertisement
Johannui Sebastianui Bachui - 340!Oksana Protas (smuikas)
Anna Luiza Kulak (violončelė)
Artiom Zalizko (saksofonas)
Marija Mirovska (fortepijonas)
Jo kūryba – neišsenkantis dvasios ir proto šaltinis. Baroko epochos genijus, kurio muzika stipriai veikia šiuolaikinį žmogų. Kviečiame kartu paminėti 340-ąsias didžiojo kompozitoriaus J. S. Bacho gimimo metines. Ši koncertinė programa – tai ne tik pagarbos ženklas J. S. Bachui, bet ir galimybė išgirsti, kaip jo muzika jungia epochas ir inspiruoja muzikos patirtis. Kviečiame iš naujo atrasti Bacho polifonijos sąskambius!
Koncerto pradžioje skambės „Itališkas koncertas“. Šis kūrinys spinduliuoja energiją ir itališkąją virtuozškumo tradiciją.
Sonatoje smuikui ir klavyrui subtiliai susipina emocingas smuiko dainavimas ir klavyro polifonija.
Sonatos obojui ir klavyrui netikėta aranžuotė saksofonui kviečia atrasti naują Bacho instrumentinės muzikos skambesį.
Sonata g-moll violai da gamba ir klavyrui – tai gilus ir meditatyvus dialogas tarp žemiškojo violos da gamba tembro ir klavyro šviesios polifonijos.
Koncertą vainikuos Trio sonatos 1 ir 2 dalys – subtilus ansamblis smuikui, saksofonui, fortepijonui ir violončelei. Ši aranžuotė – modernus žvilgsnis į Bacho kūrybą, atskleidžiantis jo muzikos universalumą.
🔵 PROGRAMA
J.S. BACH (1685-1750)
Itališkas koncertas F-dur, BWV 971
I Allegro II Andante III Presto
Sonata smuikui ir klavyrui c-moll, BWV 1017
I Siciliano - Largo II Allegro III Adagio IV Allegro
Sonata obojui ir klavyrui g-moll, BWV 1030b, aranžuotė saksofonui ir fortepijonui
I Andante II Siciliano III Presto
Sonata g-moll violai da gamba ir klavyrui BWV 1029
I Vivace II Adagio III Allegro
Trio sonata dviem fleitoms ir basso continuo G dur BWV 1039 - aranžuotė smuikui, saksofonui, fortepijonui ir violončelei
I Adagio II Allegro ma non presto III Adagio e piano IV Presto
🔵 APIE ATLIKĖJUS
🔹 Ukrainos smuikininkė Oksana Protas muzikinį išsilavinimą įgijo Umanės muzikos koledže ir Donecko muzikos akademijoje (1999-2003), kur 2024 m. įgijo magistro laipsnį. Studijų metais dirbo Donecko Filharmonijos simfoniniame orkestre, operos teatro orkestre, dėstė vidurinėje specialiojoje gabių vaikų mokykloje. O. Protas yra Ukrainos kamerinės muzikos asociacijos narė, dalyvavo daugybėje koncertų ir festivalių kaip soliste su orkestru. Nuo 2009 metų dirbo artistu Dnipro akademinio operos ir baleto teatro orkestre, nuo 2020 metų – orkestro koncertmeisterė. Nuo 2020 metų taip pat dėstė Dnipro Muzikos akademijoje styginių instrumentų katedroje. Prasidėjus karui, O. Protas persikėlė gyventi į Lietuvą. Nuo 2022 m. kovo mėn. iki šiol dirba orkestro artiste Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, vadovaujamame G. Rinkevičiaus, I smuikų grupėje. Oksana tęsia koncertinę veiklą kameriniuose ansambliuose su muzikantais iš Lietuvos ir kitų šalių.
🔹 Tarptautinių konkursų laureatė Anna Luiza Kulak baigė Karolio Szymanowskio muzikos mokykloje Vroclave, Lenkijoje, tęsė studijas Karolio Lipinskio muzikos akademijoje Vroclave. 2015 metais Anna dalyvavo Erasmus programoje LMTA, kur studijavo pas prof. Rimantą Armoną. 2018 m. Anna įgijo magistro laipsnį Koninklijk Conservatorium Brussel. 2019 m. baigė aspirantūrą Scuola di Musica Fiesole. vadovavo Pražák styginių kvartetui 2017–2019 metais. 2019–2022 metais Anna grojo Thalloris styginių kvartete, o 2016–2019 metais buvo K-trio fortepijono trio narė. Ji dalyvavo tokiuose renginiuose kaip Bruxelles muzikos šventė (2019), Mendelsono kamerinės muzikos festivalis Wengen (2018), Varšuvos ruduo – tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis (2016, 2017), Aurora kamerinės muzikos festivalis Švedijoje (2015, 2016). 2015 metais Anna dalyvavo Londono muzikos koledže vykusiame naujų styginių kvartetų įrašymo metodų tyrime bei Europos šiuolaikinės muzikos seminare Kelne. Nuo 2022 metų Anna yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro narė. Be to, nuo 2015 metų ji yra styginių kvarteto „Arteria“ violončelininkė ir vadybininkė. Anna Luiza Kulak aktyviai tęsia kūrybinę veiklą, dalyvaudama koncertuose bei festivaliuose kaip solistė, kamerinių ansamblių narė ir orkestrantė.
🔹 Artiom Zalizko – saksofonininkas, kompozitorius ir elektroninės muzikos prodiuseris, taip pat žinomas kaip Sensei Sensational. Šiuo metu studijuoja LMTA magistrantūroje šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos atlikimą. Jo veikla apima įvairiausius muzikos žanrus – nuo šiuolaikinio džiazo, akademinės ir alternatyviosios muzikos iki elektronikos, RnB, Soul, post-punk ir pop. Artiomas Zalizko yra pelnęs pripažinimą prestižiniuose konkursuose: Nacionaliniame Petro Vyšniausko Jaunų Saksofonininkų konkurse (2021), „Konkurso atradimas“ už geriausią autorinę kompoziciją Vilnius Jazz Young Power (2018), „Rumshk“ konkurse su grupe SynthEtika ir Tamstos konkurse „Garažas“ su grupe Dargana. Jo pasirodymai festivalyje Vilnius Mama Jazz, Kaunas Jazz, Loftas Fest ir kitose scenose, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (Leipcige, Taline), liudija platų muziko meninių interesų spektrą. Ypatingą vietą Artiomo kūrybinėje erdvėje užima J. S. Bacho muzika. Šiame kontekste atsiranda naujos Bacho kūrinių aranžuotės saksofonui.
🔹 Pianistė Marija Mirovska gimė Charkive (Ukraina). Vienuolikos metų pirmą kartą grojo su simfoniniu orkestru, o keturiolikos surengė pirmąjį rečitalį. 2000 m. su pagyrimu baigė Gnesinų muzikos akademiją Maskvoje, 2002 m. – šios akademijos aspirantūrą. M. Mirovska stažavosi profesorių W. Balnkenheimo, K. Steinegger, K. Hellwigo, D. Baškirovo ir kt. meistriškumo kursuose. 2023 m. ji įgijo Meno daktaro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Marija daug koncertuoja solo ir įvairių ansamblių sudėtyse. Koncertavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos miestuose, su orkestrais diriguojant V. Kucenko, D. Orlovui, Ukrainos liaudies artistui A. Gulianickiui, P. Baginskiui, J. Janko, A. Hurginui ir kt. Pianistė bendradarbiauja su šiuolaikiniais kompozitoriais iš Lietuvos, JAV, Prancūzijos, Ukrainos ir kitų šalių. Ukrainos ir Šveicarijos radijo ir televizijos kanalai apie pianistę ir jos veiklą yra sukūrę laidų.
Viršelyje: Hieronymus Bosch (~1450-1516) - "Žemiškųjų malonumų sodas" fragmentas
@Jonas Šopa
Advertisement
Where is it happening?
Fortepijonų salonas "Organum", Noriunoriunoriu Ofisas, LT-03116 Vilnius, Lietuva,Vilnius, LithuaniaEvent Location & Nearby Stays:
