Introduksjonskurs i Somatic Experiencing metoden 26-27 september i Trondheim med Kari Elise Slinning

Schedule

Fri, 26 Sep, 2025 at 10:00 am to Sat, 27 Sep, 2025 at 04:00 pm

UTC+02:00

Location

Comfort Hotel Trondheim | Trondheim, ST

Advertisement
Dette er et tilbud til deg som vurderer å ta SE-utdannelsen, eller dersom du kun ønsker å lære enkle kropp-sinn teknikker for å regulere og stabilisere nervesystemet. Du vil bli introdusert for grunnleggende nevrofysiologisk stressteori og få erfaring med viktige prinsipper fra Somamodellen (SE). SE er utviklet av Dr. Peter Levine. Levines SE-modell innebærer direkte arbeid med regulering av aktivering i det autonome nervesystem for behandling av traumer. Det nevroaffektive og nevrobiologiske perspektivet er viktig for å forstå og benytte SE-metoden. Spesielt vektlegger vi hvordan forholdet mellom sympatiske og parasympatiske nervesystem og aktivering arbeider i kroppen ved sunne normaltilstander. Vi viser hvordan en sunn selvregulering er gått i frys hos en traumatisert klient. Vi demonstrerer hvordan denne frystilstanden varsomt kan deaktiveres, gamle responsmønstre kan avbetinges og løses opp. I SE gjøres dette på en organisk måte. for å reforhandle traumet, komme ut av frys og få i gang flukt-kamp responser. Det kan hjelpe klienten tilbake til her og nå og få tilgang på ressurser. SE-metoden forstås enda bedre ved å innlemme Porges Polyvagal teori. Teoretisk undervisning presenteres sammen med demonstrasjonsterapi og praktisk utprøving av teknikkene i smågrupper. Deltagelse på en SE-introduksjon er obligatorisk for å bli tatt opp som student på SE-utdannelsen eller på SEST-utdannelsen.
UTDANNELSE I SOMATIC EXPERIENCING© METODEN. SE-utdannelsen vil starte opp på ulike steder i Norge i løpet av 2026. Med oss på utdannelsene har vi solide lærere og erfarne assistenter som følger studentene tett igjennom utdannelsen. Selve utdannelsene er med fremmøte, mens introduksjonskurs kan tas digitalt. SE-utdannelsen og Introduksjonskurset er godkjent som vedlikeholdsaktivitet til den kliniske spesialitet av Norsk psykologforening. For leger er kurset godkjent av DNLF som følgende: Allmennmedisin: godkjennes med 12 valgfrie kurspoeng til videre- og etterutdanningen (forlengelse av retten til tillLeggstakst). Psykiatri: Kurset godkjennes med 12 timer for spesialistenes etterutdanning. For gestaltterapeuter godkjennes kurset som 12 PFO timer i kategori D.
OM LÆREREN: Kari Elise Slinning ble Somatic Experiencing Practitioner allerede i 2012 og har deretter engasjert seg i SE utdannelsen som assistent i flere land i Europa, i India og i Syd Afrika. Hun er opprinnelig fra Ålesund men har bodd i Sverige i mer enn 30 år. Kari er utdannet gestaltterapeut og har en MSc i gestaltpsykoterapi. Hennes spisskompetanse er spiseforstyrrelser.
Kari har vært engasjert som assistent i Norge siden 2019. Hun er nå i ferd med å fullføre sin SE lærer utdannelse og underviser på introduksjonskurs i SE rundt i Europa. Kari vil snart begynne å undervise SE treninger på Beginning nivå, og bli en av lærerne på SE utdannelsen i Norge.
Advertisement

Where is it happening?

Comfort Hotel Trondheim, Krambugata 3, 7011 Trondheim, Norge, Trondheim, Norway

Event Location & Nearby Stays:

Somatic Experiencing Instituttet Norge DA

Host or Publisher Somatic Experiencing Instituttet Norge DA

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Trondheim

Tiden er moden for  "Artister for FRED" i Trondheim!
Thu, 25 Sep at 08:00 pm Tiden er moden for "Artister for FRED" i Trondheim!

Feministhuset i Trondheim, Kjøpmannsgt.51, 7011

CONCERTS FESTIVALS
Side Brok \/\/ Byscenen
Thu, 25 Sep at 09:00 pm Side Brok // Byscenen

Kongens Gate 19, 7012 Trondheim, Norway

ENTERTAINMENT MUSIC
TorsdagsRock
Thu, 25 Sep at 09:00 pm TorsdagsRock

Krambugata 8b, 7011 Trondheim, Norway

MUSIC ENTERTAINMENT
FOLKFEST: CHRIS STOUT & CATRIONA MCKAY
Thu, 25 Sep at 10:00 pm FOLKFEST: CHRIS STOUT & CATRIONA MCKAY

Dokkhuset Scene

Trondheim Beauty EXPO 2025
Fri, 26 Sep at 11:00 am Trondheim Beauty EXPO 2025

Ivar Lykkes veg 1, 7075 Trondheim

BUSINESS EXHIBITIONS
After Work
Fri, 26 Sep at 04:00 pm After Work

Gammelosveien 2, 7300 Orkanger, Norway

Legend Metalfest 2025
Fri, 26 Sep at 05:00 pm Legend Metalfest 2025

Verkstedhallen & Lobbyen

MUSIC ENTERTAINMENT
Stockmannforedraget: Linn Stalsberg - om \u00e5 jobbe for fred i krigens tid
Fri, 26 Sep at 05:30 pm Stockmannforedraget: Linn Stalsberg - om å jobbe for fred i krigens tid

Kongens gate 2, 7011 Trondheim, Norway

Mekkeonsdag med etterheng \/ Bike repair Wednesday and social gathering
Wed, 03 Sep at 05:00 pm Mekkeonsdag med etterheng / Bike repair Wednesday and social gathering

Bøker & bylab

WORKSHOPS
Trip #1 \u00d8rlandet
Fri, 05 Sep at 04:00 pm Trip #1 Ørlandet

Hovedbygningen, NTNU

WORKSHOPS
Rosenborg Fotballskole Stadsbygd 2025
Fri, 05 Sep at 04:00 pm Rosenborg Fotballskole Stadsbygd 2025

Stadsbygd Kunstgress

WORKSHOPS
"VIDUNDERLIG VERDEN I BEVEGELSE"
Fri, 05 Sep at 06:00 pm "VIDUNDERLIG VERDEN I BEVEGELSE"

Trondheim Taiji senter

WORKSHOPS ART
Grunnkurs elv uke 36\/ Beginner course river week 36
Fri, 05 Sep at 06:00 pm Grunnkurs elv uke 36/ Beginner course river week 36

Skansen Båthavn

WORKSHOPS TRIPS-ADVENTURES
Free Crash Course in Swing Dancing - Boogie Woogie
Fri, 05 Sep at 07:00 pm Free Crash Course in Swing Dancing - Boogie Woogie

Realfagparketten, Realfagbygget NTNU Gløshaugen

WORKSHOPS CONTESTS
Friday Social Dance - Fall 2025
Fri, 05 Sep at 08:00 pm Friday Social Dance - Fall 2025

Realfagparketten, Realfagbygget NTNU Gløshaugen

WORKSHOPS FESTIVALS
REIKI level 1 - SHODEN, Trondheim
Sat, 06 Sep at 10:00 am REIKI level 1 - SHODEN, Trondheim

Føderommet Trondheim

HEALTH-WELLNESS
(OBS! FULLBOOKET) Kurs: L\u00e6r deg \u00e5 segle med r\u00e5segl!
Sat, 06 Sep at 10:00 am (OBS! FULLBOOKET) Kurs: Lær deg å segle med råsegl!

Myrssjøen 44, 7105 Rissa, Norway

 \u00c5pent atelier for voksne (keramikk, egne prosjekter, sosialt samv\u00e6r) \u2013 alle ferdighetsniv\u00e5er
Sat, 06 Sep at 10:00 am Åpent atelier for voksne (keramikk, egne prosjekter, sosialt samvær) – alle ferdighetsnivåer

Øveråsbakkan 65, 7100 Rissa, Norway

ART
Juniorsamling med Sturla Eide
Sat, 06 Sep at 11:00 am Juniorsamling med Sturla Eide

Rotvoll Kunstnerkollektiv

Kurs i trekkspill\/torader med Ronny Kj\u00f8sen
Sat, 06 Sep at 11:00 am Kurs i trekkspill/torader med Ronny Kjøsen

Rotvoll Kunstnerkollektiv

MUSIC ENTERTAINMENT

What's Happening Next in Trondheim?

Discover Trondheim Events