Integracja Sensoryczna - kurs trenerski prowadzony przez ELS VIDTS
Schedule
Sat May 31 2025 at 09:00 am to Sun Jun 01 2025 at 05:00 pm
UTC+02:00Location
Mam w Nosie | Krakow, MA
Advertisement
"W szkoleniu psów i terapii behawioralnej rozumiemy znaczenie warunkowania, łączenia pozytywnych emocji w celu zwiększenia prawdopodobieństwa powtórzenia zachowania, lub ponownego warunkowania, łączenia pozytywnych emocji z bodźcem, który był połączony z emocją strachu. Powiedzmy, że w terapii behawioralnej zazwyczaj patrzymy na to, JAKI bodziec wywołuje określone zachowanie.
W integracji sensorycznej patrzymy na to, JAK bodziec jest odbierany i integrowany z innymi bodźcami, aby uzyskać prawidłową reprezentację rzeczywistości.
Po pierwsze, istnieje siła bodźców sensorycznych. Każdy bodziec sensoryczny jest modulowany (zwiększany lub zmniejszany) i może być postrzegany jako silniejszy lub słabszy niż jest w rzeczywistości, tj. niektóre psy reagują na wszystko, co się rusza, a inne prawie niczego nie zauważają. Z pewnością może to być problem uwarunkowany, ale może to być również kwestia modulacji lub obu.
Po drugie, wszystkie rodzaje informacji sensorycznych muszą być połączone w prawidłowy sposób, aby uzyskać prawidłową reprezentację świata i siebie. Niektóre psy zupełnie nie zdają sobie sprawy ze swoich tylnych łap, chociaż stale otrzymują od nich informacje sensoryczne. Dlaczego u niektórych psów prowadzi to do świadomości ciała, a u innych nie? Niektóre psy są niezdarne i regularnie wpadają na przedmioty, nie mając żadnej świadomości przestrzennej, chociaż informacje z otoczenia docierają do nich, ale nie są zintegrowane w funkcjonalny sposób.
W SI przyglądamy się, jak to się dzieje i jak temu zaradzić poprzez ćwiczenia SI.
Jest to ważny atut w terapii behawioralnej, szczególnie w przypadkach, w których samo ponowne warunkowanie nie jest wystarczające, ale ma to również ogromne znaczenie dla każdego, kto pracuje z młodymi psami i szczeniętami, edukując je i zapewniając im jak najlepszy rozwój.
Rozwój samoregulacji opiera się na dobrej integracji sensorycznej.
Praca z ćwiczeniami SI wymaga bardzo świadomego trenera.
To, co trenujesz u psa, to specyficzny proces w mózgu. Odbywa się to poprzez ćwiczenia fizyczne. Istnieje jednak istotna różnica między wykonywaniem przez psa ćwiczenia, którego celem jest określony rezultat fizyczny (np. balansowanie na belce), a prowadzeniem psa przez rozwój neurologiczny (poprzez balansowanie na belce). W pierwszym przypadku trener ułatwia proces fizyczny, a w drugim - proces poznawczy. Chociaż wynik zewnętrzny może wyglądać tak samo, balansowanie na belce, wynik wewnętrzny może być zupełnie inny! Stąd wiele psów agility zawodzi w ćwiczeniach SI.
Ten kurs będzie miał na celu rozwinięcie przez trenerów umiejętności prowadzenia psów w tym procesie.
Po pierwsze, potrzeba dobrych umiejętności obserwacji, aby zidentyfikować trudności w przetwarzaniu sensorycznym, nad którymi należy pracować, ale przede wszystkim wymaga umiejętności prowadzenia psa i świadomości ciała trenera w najwyższym możliwym stopniu.
Aby to osiągnąć, uczestnicy będą pracować z własnymi psami, zarówno podczas zajęć, jak i w domu. Będą mieli również możliwość pracy z innymi psami. Będzie to bardzo praktyczny kurs, z wieloma możliwościami ćwiczenia Waszych umiejętności.
Pomyślne ukończenie kursu oznacza zdanie egzaminów teoretycznych i praktycznych.
Teoria będzie dostępna online na platformie FreeDogz's Teachable.
TAO - The Art of Observing (na platformie online), jest wysoce zalecane w ramach przygotowań do kursu.
Wszystkie sesje praktyczne muszą odbywać się osobiście."
Els Vidts
Terminy zjazdów:
31/05-01/06 2025
26/07-27/07 2025
06/09-07/09 2025
18/10-19/10 2025
29/11-30/11 2025
24/01-25/01 2026
Miejsce: Mam w Nosie, Stanisław Dolny
Tłumaczenie konsekutywne z angielskiego przez wspaniałą tłumaczkę :)
Na ten moment dostępnych jest tyle szczegółów :)
Liczba miejsc 7
Advertisement
Where is it happening?
Mam w Nosie, Zebrzydowice 141, 34-130 Stanisław Dolny, Polska,Kalwaria Zebrzydowska gmina, Krakow, PolandEvent Location & Nearby Stays: